Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Zirkonyum Veneers - Gülüş Estetiği®

Zirkonyum Veneers

Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır. Metal diş kaplamaya alternatif olarak geliştirilen ve son yıllarda artan kullanımı ile zirkonyum, diş rengine ve yarı saydamlığa benzer bir renge sahip olmasının yanı sıra ağız ortamına uygun biyomekanik özelliklere sahiptir. Diş dünyasında tercih edilmektedir.

Diş kaplamaları genellikle porselen kaplamalar şeklinde uygulanır. Diş kaplamaları metal destekli kaplamalar ve metal destekli olmayan kaplamalar olarak ikiye ayrılır. Diş hekimleri de daha estetik bir gülüşe ihtiyaç duyan hastalar için daha estetik bir tedavi yaklaşımına sahiptir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Zirkonyum Veneers

Bu estetik gereklilikler nedeniyle diş hekimliğinde daha estetik bir yaklaşım olan zirkonyum alt yapılı dişlerin tedavisinde daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Diş yapımında kullanılan beyaz bir madde olan zirkonyum, saf mineral formundan ziyade zirkonyum oksitten seramiğe dönüştürülür ve özel bir fırında işlenir. Zirkonyum veneers, metal desteksiz kaplamalar grubundan olan, metal yardımlı kaplamalara göre daha doğal görünüm sağlar.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/zirkonyum-veneers-1.jpg

Diş Kaplama Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Diş kaplaması, dişler ciddi şekilde aşındığında, yıprandığın veya çürüdüğünde kullanılan diş tedavileridir. Diş kaplamasının tedavisi öncelikle metal destekli porselen, zirkonyum porselen ve tam seramik porselen olmak üzere üç farklı seçenek üzerinden yapılır. Diş kaplamanın en önemli faydalarından biri dişlerinizin ömrünü önemli ölçüde uzatmasıdır.

Elbette estetik açıdan olumlu bir etkiye sahip olması kaplama tedavisinin bir diğer faydasıdır. Estetik açıdan hoş olmayan bir diş probleminiz varsa ve dişlerinizin ömrünü ve dayanıklılığını uzatmak istiyorsanız kaplama tedavisini tercih edebilirsiniz.

Üç tip diş kaplama vardır; metal bazlı porselen diş kaplamaları, zirkonyum diş kaplamaları ve tam seramik kaplamalar. Porselen diş kaplama uygulaması, porselenden elde edilen ve orijinal dişlerin kaplanması amaçlanan diş kaplama yöntemi olarak bilinir.

Porselen dişler, her dişe doğal diş görüntüsü verecek şekilde özel olarak tasarlanıp üretilir ve yüksek kaliteli malzemelerden yapılır. Bu yüzden, dişlerin doğal ve estetik görünümünü oluşturan porselen kaplama dişler, kaliteli gülüş tasarımları için yaygın olarak tercih edilen kaplama yöntemidir.

Diş kaplamalarının bir başka kullanımı zirkonyumdur. Zirkonyum veneers, tıpkı bir porselen diş gibi, estetik ve doğal bir ağız ve diş görünümü elde etmeye yardımcı olur. Hatta bazı kişiler zirkonyum dişlerin tüm porselen dişlerden daha doğal ve gerçekçi bir kaplama görünümüne sahip olduğunu iddia etmektedir. Zirkonyum kullanımı diş estetiğinde başka bir noktaya ulaşmış ve gülüş tasarımı süreci çok daha gelişmiş tekniklerin kullanılmasıyla gerçekçi, doğal ve üstün kozmetik hale gelmiştir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/zirkonyum-veneers-2.jpg

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

 

Zirkonyum veneers, diş kaplama yöntemlerinde yeni nesil kaplama teknolojisi haline gelmiştir. Diş kaplama denilince ilk akla gelen metal destekli porselen kaplamalardır. Çünkü diş kaplamalarının ana malzemesi her zaman metal destekli porselen olmuştur.  Daha estetik, gerçekçi ve estetik açıdan hoş kaplama görüntüleri elde etmek için farklı yöntemler geliştirilmiş ve farklı malzemeler kullanılmıştır. Tüm denemeler ve araştırmalar sonucunda bu malzemeler arasında zirkonyum popüler hale gelmiştir. Zirkonyum dişler, tarih boyunca en doğal diş kaplama yöntemi olarak ünlenen metal kaplı porselen dişlere göre daha doğal bir görünüm sağlamasıyla ün salmıştır.

Son Yılların En Modern Tedavi Şekli

Estetik diş uygulamalarının en son gözdesi olan zirkonyum dişler, diş dünyasında gelişen estetik ihtiyaçların en modern ve teknolojik şeklidir. Şu anda esas olarak diş üretiminde kullanılan beyaz maden zirkonyum, saf mineral halinden çıkarılır ve zirkonyum seramik adı verilen bir malzemeye dönüştürülür.

Bu dönüşüm tamamlandığında özel bir fırında işlenen zirkonyum metal içermeyen bir kaplama olarak görünmektedir. Metal içermemesi zirkonyum kaplama dişlerin çok daha güvenilir, estetik, diş eti dostu ve dayanıklı olmasını sağlar. Zirkonyum veneers günümüzde en doğal kaplamalardan biri olmasının bir diğer nedeni de metal içermemesidir.

Zirkonyum’un Faydaları Nelerdir?

Diş kaplama olarak Zirkonyum veneers tercih etmenin birçok faydası vardır. Bu faydalar yazı boyunca kısaca anlatıldı ve hepsini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Zirkonyum diş kaplaması diş hekimliğinde en doğal ve gerçekçi kaplama türlerinden biri olarak bilinmektedir. Estetik nedenlerle kaplama yaptırmak istemeyen hastaların özellikle ilgisini çeken zirkonyum kaplama, kaplama olduklarına dair çok az belirti veren doğal ve gerçekçi bir görünüme sahiptir.
 • Zirkonyum veneersuygulamaları sade bir tasarımdan oluşmaktadır. Kullanımdan sonra takılan seramik parçalar, yerinden çıkma veya kayma riski olmadığı için hastaya uzun süreli faydalar sağlar.
 • Metal alerjisi olan oldukça fazla kişi var ama zirkonyum metal içermediği için metal alerjisine neden olma ihtimali yok denecek kadar azdır. Metal ve benzeri maddelere alerjisi olan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir kaplama çeşidi olan zirkonyum, bu tür hassasiyetler için önerilen başlıca kaplama malzemelerinin başında gelmektedir.
 • Zirkonyum, inanılmaz derecede güçlü ve dayanıklıdır.Zirkonyum veneers ile tedavinin uzun süreli başarısı oldukça yüksektir ki bu da bu kaplama uygulamasını tercih edenler için en tatmin edici avantajdır. Zirkonyum kaplama, yüksek basınç için tasarlanmıştır ve hafif bir hasar olmadan uzun bir süre boyunca yüksek dirence dayanabilir.
 • Birçok hastaya, rahat kullanım vaat ettiği için zirkonyum kaplamasını tercih etmektedir. Bilgisayar ortamında üç boyutlu olarak yapılan tedavi süresi kısa olan zirkonyum kaplama, hastaya günlük kullanımda yüksek derecede konfor ve rahatlık sağlar.

Zirkonyum Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılır?

Zirkonyum tedavisi, bildiğiniz diğer tüm kaplama tedavileri gibi uygulanır. Diş kaplama tedavisindeki temel fark, elbette kaplama için kullanılan malzemenin cinsidir. Metal destekli kaplamalarda olduğu gibi zirkon diş tedavisi öncesinde kaplamalı dişlerde küçük modifikasyonlar ve değişiklikler yapılır. Bu modifikasyonlar genellikle dişleri küçültür ve şekillendirir, böylece kaplama kusursuz bir şekilde oturur.

Zarar vermeyen zirkonyum veneers kaplama laboratuvar ortamında CAD/CAM teknolojisi kullanılarak özel ölçülü ağız ve diş yapısına göre yapılmaktadır. Porselen üst yapı diş renginde üretilir ve klinik ortamda dişe uygun zirkonyum alt yapı ile tedavi edilir. Son adım, dişi yapıştırmak ve kalıcı olarak bütünleştirmek için özel bir diş kaplama yapıştırıcısı kullanılır.

Zirkonyum İşlemi Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Zirkonyum diş kaplamaları hakkında birçok hastanın sorduğu sorulardan biri de zirkonyum diş kaplamalarının ağrıya neden olup olmadığıdır. İşlem öncesi kesi yapılması hastaya lokal anestezik verilerek işlem sırasında hastanın ağrı veya acı hissetmesini engeller. Zirkonyum veneers faydaları düşünüldüğünde bu uygulama ile elde edilen faydalar maksimum verimliliğe ulaşmaktadır.

Zirkonyum uygulama öncesi ve sonrası çok az önlem vardır ve uygulaması kolaydır. Tedavi kısa sürede, genellikle birkaç gün içinde tamamlanır, bu nedenle estetik bir endişe olmaz ve tedavi tamamlandıktan sonra yaşamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Özellikle diş ve diş etlerinde herhangi bir tıbbi problem yoksa tedavi süreci sadece bir haftada tamamlanabilir.

Zirkonyum Kaplamadan Sonra Dikkat Edilecekler?

Zirkonyum kaplamanın yapılacağı gün ve takip eden hafta aşırı soğuk veya aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durmalı, yapışkan, sert yiyeceklere öncelik vermemeye özen göstermelisiniz. Diş hekiminiz sizden randevu almanızı isterse bu randevuyu ertelememelisiniz. Zirkonyum diş kaplamaya alışma süreleri kişiden kişiye değişmekle birlikte çoğu hasta 5-10 gün içerisinde dişlerinde hiçbir şey yokmuş hissine kavuştuğunu ve zirkonyum kaplamaya çok çabuk uyum sağladığını bildirmektedir.

Zirkonyum Değiştirilmek İstenildiğinde Dişe Zarar Verir Mi? İşlem Sırasında Ağrı Hissedilir  Mİ?

Zirkonyum kaplama kesilip çıkarıldığı için herhangi bir rahatsızlık hissi olmaz. Diş dokusu kaybına neden olmaz.

Kesme işlemi lokal anestezi altında yapılır. Daha sonra sıcağa ve soğuğa karşı hassasiyeti önlemek için diş rengine geçici bir kaplama uygulanır. Çok az kişi hafif bir sızıntı hisseder.  Genel olarak süreç sorunsuz bir şekilde tamamlanır.

Bu uygulamada, dişeti problemli kişilerde bir haftada tamamlanır. Doktor ve hasta tatmin olana kadar serbestçe veya birkaç numune ile devam ettirilebilir.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?