Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Kemik Grefti - Gülüş Estetiği®

Kemik Grefti

Kemik grefti, implantolog maksillanın dental implantı optimal koşullarda desteklemek için yetersiz olduğuna karar verirse, eksik kemiğin yerine konması için yapılan bir operasyondur.

Bu müdahale her zaman gerekli değildir. Aslında, bir diş implantı genellikle diş eti kesilmeden veya kemik grefti veya implant yerleştirilmeden yerleştirilir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Kemik Grefti

Kemik grefti gerektiğinde, cerrah vücudun başka bir bölgesinden bir kemik parçası veya özel bir malzemeden yapılmış bir kemik alır ve çene kemiğine greftler uygulanır.

Daha sonra, implantın stabil ve güvenli olduğundan emin olmak için kemik grefti maksillayı veya mandibulayı yeterince güçlendirene kadar birkaç ay beklemeniz gerekir.

Kemik greftlerinin kullanımı genellikle doğuştan veya travmatik kemik defektlerinin rekonstrüksiyonuna bir alternatif olarak gerçekleştirilir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/kemik-grefti-1.jpg

Kemik Grefti Çeşitleri

Otogreft; Bu greft hastanın kendi dokusundan yapılır ve genellikle çok iyi sonuçlar verir.

Allogreft; Aynı türün başka bir bireyinden, yani başka bir bireyden, herhangi bir genetik ilişki olmaksızın alınan dokudur.

İzograft; Genetik olarak hastayla ilgili başka bir kişiden alınan dokudur.

Ksenograft; Sığır gibi farklı bir türden elde edilir.

Kemik Greftlerinin Avantajları

Kişilere yapılan kemik greftlerinin avantajları şöyledir;

 • Yeni kemik oluşumunu teşvik etme yeteneğine sahiptir.
 • Kemik greftleri yeni kemik oluşumunu iyileştirebilir.
 • Fenestrasyonlar gibi kemik kusurlarını düzeltir.
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/kemik-grefti-2.jpg

Kemik Grefti Nedir?

Diş implant tedavisi düşünüyorsanız, sağlıklı diş etlerine ve yeterli kemik yapısına sahip olmak önemlidir. Onsuz, diş implantlarınız için uygun bir temeliniz olmayabilir. Böyle bir durumda, uygun bir temel oluşturmak için diş implantları ile kemik aşılama tedavisine ihtiyacınız olacaktır. Güvenilir diş hekiminiz, diş implantlarınız için en uygun desteği oluşturmak için kemik grefti yapabilir.

Kemik grefti tamamen iyileştiğinde ve çevresinde yeni kemik büyüdüğünde, diş implantı güvenli ve sorunsuz bir şekilde yerleştirilebilir. Diş implantları için kemik grefti, diş implantları için yeterli desteği sağlamak için çene kemiğine yeni kemik yerleştiren bir prosedürdür.

Bir kemik grefti, esas olarak, hastalıklı kemiği yeniden oluşturmak için yetersiz veya eksik kemiğin yerini alan bir kemik dokusu naklidir. Kemik greftleri için kullanılan doku, kendi vücudunuzdan veya özel bir sentetik malzemeden gelebilir. Vücudunuz kemik greftini “kabul ederse”, kemik yeni, canlı kemik haline gelebilir. Bazen, özellikle üst çenenizde diş implantlarına ihtiyacınız varsa, sinüs kaldırma da gerekli olabilir.

Kemik Grefti Prosedürü

Malzeme belirlenir. Çenenize hangi malzemenin yerleştirileceğine karar verilecektir. Bu materyal, vücudunuzun başka bir bölgesinden alınan bir kemik parçası veya sentetik bir kemik grefti materyali olabilir.

Kemik grefti ameliyatı. Güvenilir diş hekiminiz bir kemik grefti alır ve cerrahi olarak çenenize nakleder. Ameliyattan sonra iyileşmek için zaman tanıyın. Bu ilk iyileşme genellikle birkaç hafta sürebilir.

Yeni kemik oluşturur. Vücudunuz nakledilen kemiğe uyum sağladıkça yeni, sağlam kemik oluşturacaktır. Bu yeni kemik oluşumu birkaç ay sürebilir.

Diş implantlarına geçiş, çeneniz yeni kemiği ile yeterince güçlü olduğunda, diş implantı ameliyatınıza devam edebilirsiniz. İmplantlar genellikle işlemden dört ila dokuz ay sonra yerleştirilebilir.

Kemik Greftlerine Neden İhtiyaç Duyulur?

Bir diş kaybettiğinizde, eksik dişin hemen altındaki kemiğin itecek hiçbir şeyi yoktur. Bu, kemiğin zayıflamasına ve bozulmasına neden olur. Bu olduğunda, yeni diş implantlarınızı yerinde tutacak kadar güçlü olmayacaktır.

Bu durum diş implantlarının yerleştirileceği çenenin çok yumuşak veya çok ince olması durumunda da söz konusudur. Çene kemiğinde sağlam bir temel olmadan, yeni diş implantlarının tekrar tekrar başarısız olması muhtemeldir. Bir kemik grefti, çene kemiğinin bu kısmını güçlendirmeye yardımcı olarak diş implantlarınızın yerinde kalması ve düzgün çalışması için gereken desteği sağlar.

Dental İmplantlar için Kemik Grefti Her Zaman Gerekli Midir?

Hayır, her zaman değildir. Kemik grefti sadece çenenizde diş implantlarını destekleyecek kadar kemik yoksa gereklidir. Bu genellikle dişi destekleyen kemik aşağıdaki nedenlerle zayıfladığında olur;

 • Diş çekimi
 • Yaralanma nedeniyle diş kaybı
 • Diş eti hastalığı veya enfeksiyonu
 • Şiddetli diş çürükleri

Diş implantı ameliyatına girmeden önce diş hekiminiz, diş implantlarınız için yeterli desteğe sahip olduğundan emin olmak için klinikte çene yapınızı değerlendirecektir. Ek çene desteğine ihtiyacınız varsa, kemik grefti veya sinüs lifting için en iyi çözüm belirlenecektir.

İyileşmesi Ne Kadar Zaman Alacaktır?

Kemik grefti sonrası tam iyileşme süreci genellikle birkaç ay sürer. Ameliyattan birkaç hafta sonra, tedavi edilen bölgede bir miktar şişlik, kanama ve rahatsızlık hissedebilirsiniz. Vücudunuz iyileştikçe bu sonunda ortadan kalkacaktır. Ardından, kemik greftinizden yeni kemik yapmak için vücudunuza yeterli zaman vermeniz gerekecektir.

Prosedürünüzün ayrıntıları, benzersiz koşullarınıza bağlı olacaktır. Güvenilir diş hekiminiz ihtiyaçlarınızı değerlendirebilir ve kemik greftinin vücut tarafından kabul edilme şansının en yüksek olmasını sağlayabilir.

Riskler Var Mı?

Herhangi bir cerrahi prosedür gibi, kemik grefti bazı riskler taşır. Kemik grefti ameliyatının risklerinden bazıları enfeksiyon, kan pıhtıları ve sinir hasarını içerir. Vücudun aşılanmış kemiği kabul etmeme riski de vardır.

Bununla birlikte, diş implantları için kemik greftleri yüksek bir başarı oranına sahiptir. Kliniklerde güvenilir diş hekimlerinde size ücretsiz danışmanlık, harika profesyoneller ile en iyi sonuçlar sunulur.

Görünmez Diş Telleri

Hastanın rahatlıkla çıkarıp takabileceği şeffaf atellerin yerleştirilmesinden oluşan bir tedavidir. Bu plakalar plastikten yapılmıştır ve dişlerinizin boyutuna tam olarak uyarlanmıştır. Bunun için tedavinin başlangıcından istenilen pozisyona ulaşılana kadar dişleri simüle eden 3 boyutlu bilgisayar programları kullanılır.

Bu görünmez ortodontik sistem yaklaşık iki haftada bir değiştirilir. Hatta aynı hasta tarafından evde, her zaman profesyonelin talimatları izlenerek yapılabilir. Tamamen etkili olması için, hastanın bu plakaları günde yaklaşık 22 saat takması, sadece yemek yemek ve dişlerini fırçalamak için çıkarması gerekir. Kliniklerde farklı modern görünmez ortodontik tedavilerin uygulanmasında uzmanlar vardır.

Bu görünmez ortodontik sistem, küçük erkekleşme veya geri çekilme gibi en küçük diş hizasızlığı vakaları için tasarlanmıştır.

En karmaşık vakaların tedavisi için uygundur. Örneğin, hiza düzeltmesi, dişler arasında önemli boşluklar, kemik yanlış hizalamaları veya ısırma sorunları gereken kişiler için idealdir. Süre daha uzun olabilir, hatta bir buçuk yıla ulaşabilir.

Görünmez Ortodontinin Avantajları

Estetik avantajlar; Şeffaf oldukları için çıplak gözle görülmezler; Parlaklığı doğal diş minesini taklit eder. Kullanıcı kendini daha rahat ve kendinden emin hisseder.

Daha fazla konfor; Bu estetik plaklar, metal diş tellerine göre dişler üzerinde çok daha yumuşak bir hareket sağlar. Bu nedenle sürtünme, yara izi veya yara izi oluşturmaz.

Daha iyi ağız hijyeni; Çıkarılabilir bir sistem olduğundan yemek sırasında ve diş fırçalama sırasında çıkarılabilir. Bu sayede diş apareyi zarar görmez ve ağız hijyeni çok daha basit ve rahat olur.

Özel yapılış;  Ortodontide yeni teknoloji sayesinde her kişiye özel ölçülerde plastik ateller üretilir. Sonuçlar çok daha tatmin edicidir.

Hızlı adaptasyon; Hastaların bu ortodontik tedaviyi tercih etmelerinin bir diğer nedeni de diş apareyine adaptasyon kolaylığı ve hızıdır.

Daha az yan etki;  Tedavi sonunda çürük, diş eti iltihabı ve diş lekesi gibi sorunları kimse istemez. Bu şeffaf atellerle bu hoş olmayan sonuçlardan kaçınılır.

Ağrısız tedavi. Şeffaf atellerin çıkarılması veya takılması gerektiğinde hasta rahatsızlık veya sürtünme hissetmez.

Lingual Ortodonti

Dişlerin lingual yüzüne çok ince metal braketlerin yerleştirilmesinden oluşur. Dişlerin arkasına kemerler, braketler ve ankrajlar yerleştirilir. En iyi sonuçları elde etmek için her hasta için özel olarak yapılırlar. Geleneksel diş telleri ile aynı etkinliğe sahiptirler, ancak fark edilmemeleri ve kimsenin onları taktığınızı fark etmemesi avantajını sunar.

Estetik Diş Telleri

Dişlerin dış yüzeyine yapıştırılan sabit beyaz seramik apareylerdir. Amaç, kapanışı düzeltmek, dişleri hizalamak ve sonunda hoş ve estetik bir gülümsemeye ulaşılmasıdır. Bu neredeyse algılanamayan ortodonti, geleneksel ve metal braketler kadar etkilidir.

Damon diş telleri, hasta için daha basit, daha hızlı ve daha konforlu tedaviler sağlayan bir ortodonti türüdür. Ana fark, kayışları kayışa tutmak için lastik bantlara veya bitişik harflere sahip olmamasıdır. Damon sistemi metal, porselen veya şeffaf olabilir.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?