Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Hollywood Smile - Gülüş Estetiği®

Hollywood Smile

Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur. Medyanın Hollywood gülüşüne odaklanmış olduğu ve mercek dişlerin etkisini yoğun alaka getirmiştir.

Karakterinizi tasfiye etmek ve karizmanızı öne çıkarmak için gülümsemelerin önemi çoktur. Toplumun bize dayattığı farklı eğilimlerin bakışı, mükemmel bir diş setine sahip olmak yaşamınız da çok fazla etki efder. Dişler işlevlerinin beraberinde genel fiziksel ve zihinsel sağlığımızın bir göstergesi olarak hizmet ederler. Dişlerimizin sosyal yaşantımız üzerindeki önemi sebebiyle genellikle kozmetik diş hekimliği ve özellikle Hollywood  smile son senelerde popülerlikte tavan yapmış durumdadır.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Hollywood Smile

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı estetik bakımdan gülüşünden hoşnut olmayan veya farklı sebeplerle görünümü beğenmeyen kişilere uzman diş ve dişetleri dudak ile alakalı problemlerin ortadan kaldırılarak kişinin gereksinimlerine göre uygun doğal ve güzel bir şekle getirilmesi tekniğidir. Gülüş tasarımı tamamen bireye özel olarak multidisipliner bir yaklaşım ile planlaması yapılır.

Hollywood smile ile güzel bir gülümseme elde etmek için sadece beyaz dişler değil aynı zamanda dişlerin doğru bir şekli sağlıklı konumu ve orantısı ile rahat ve doğru bir kapanış işlevinin olması gerekir. Gülüş tasarımındaki elde edilmek istenen amaç, dişlerinize fonksiyonel olarak iyileştirmek ve iyi yönde geliştirmektir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/hollywood-smile-1.jpg

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Güzel bir gülüşe sahip olmak isteyenlerin en çok merak ettiği unsurlardan biri hangi işlemlerin yapılacağıdır. İlk önce hastaya Hollywood smile  gülüşü kazandırmak için uygulanacak yöntemlerin farklılık gösterebileceğini belirtmek gerekir. Hastanın ihtiyaçları dikkate alınarak ilave işlemlere de gereksinim duyulabilir. Fakat genel olarak uygulanan işlemler porselen veener, implant tedavisi gerekirse, diş beyazlatmadır.

Hollywood Smilede Porselen Vener

 

Hollywood smile  porselen vener, uygulaması kapsamında diş yüzeyinin çok hafif miktarda aşındırma işlemi uygulanır. Daha sonra dişlerin ön kısımlarına yaprak porselen kaplaması uygulanır ve bu sayede hem daha beyaz hem de daha pürüzsüz ve parlak bir diş görünümü elde edilmiş olur. Bu işlem ise özellikle çarpık dişlere ve aralıklı küçük ya da çok sarı renkli dişlere sahip olanların tercihidir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/hollywood-smile-2.jpg

Aynı zamanda dişlerde çatlak ve kırık olması gibi sorunlarda da daha estetik bir görünüm kazanılmış oluyor. Diş dokusunu sadece son derece küçük bir müdahale ile yapılan bir işlem olduğunu da belirtmekte fayda vardır. Dolayısıyla diş yapısının korunması mümkün olabiliyor ve porselen vener uygulaması ışık geçirgenlik özelliği sayesinde son derece doğal bir görünüm yansıtıyor. Renk değişimi olmaması bu uygulamanın en önemli özelliğidir.

Hollywood Smile Uygulamasında Diş Beyazlatma

 

Hollywood smile uygulaması yapılırken olmazsa olmaz beyaz dişlerdir. Bu sebeple kişinin diş yapısına en uygun diş beyazlatma uygulaması tercih edilir ve bu şekilde dişlere daha beyaz bir görünüm kazandırılır. Her hastaya kesinlikle diş beyazlatma işleminin uygulanması gerekmez. Dişlerde mevcut olan beyazlığın yeterli olması halinde bu işlemin yapılmasına gereksinim duyulmaz.

İmplant Tedavisi

İmplant işleminin de her hastaya yapılması gerekli bir durum değildir. Fakat gülüş tasarımının mükemmel olması adına, eksik dişlerin giderilmesi gerekli ise implant tedavi uygulaması gerçekleşir. Estetik ve simetrik bir diş görünümünün elde edilebilmesi adına diş kayıplarının giderilmesi oldukça büyük bir önem taşıyor.

Tüm bunlarla beraber dişlerde çürük olması gibi hallerde daha çeşitli tedaviler de yer alır. Hollywood simüle uygulanmasında yapılan muayene sonrasında hastaya hangi işlemlerin yapılacağı konusunda ayrıntılı bilgi aktarılarak istenilen sonuca ne şekilde ulaşılacağı belirtilir.

Hollywood Smile Fiyatları Ne Kadardır?

Çoğunlukla merak edilen konular arasında Hollywood smile fiyatları ne kadar olduğudur. Fakat tahmin edileceği gibi talep edilen gülüş tasarımına dair her hasta için aynı fiyat geçerli değildir. Bunun sebebi ise estetik ve güzel bir gülüş elde etmek için hastalara uygulanan işlemlerin hastaya göre farklılık gösterebileceğidir.

Örneğin implant tedavi ihtiyacı duyan bir hasta ile implant uygulanması yapılmayan bir hastanın ayırması gereken bütçe birbirinden oldukça farklıdır. Bununla beraber diş hekiminin deneyimi işlem esnasında kullanılmış olan malzemeler gibi çeşitli unsurlarında fiyatlar üzerinde etkili olduğunu belirtmek gerekir. Bu sebeple önceden randevu alınması ve muayene olunması, akabinde fiyat bilgisi öğrenilmesi çok daha doğru bir durum olacaktır.

Hollywood Starları Gibi Görünmek Nasıl Mümkün Olabilir?

Son senelerde gelişmiş olan teknolojinin yardımı sayesinde isteyen herkes çok daha estetik bir gülüş sahibi olabiliyor. Bu nedenle Hollywood smile olarak isimlendirilen gülüşe sahip olmak hiç kimse için ulaşılmaz değildir. Bir star gibi görünmek için ilk önce hayran bırakan bir gülüşe sahip olmak gerekir. İşte tam da bu noktada devreye Hollywood smile tedavisi girmiş oluyor.

Üstelik bu gülüş tasarımı sayesinde tamamen doğal bir görünüm elde etmek de artık mümkündür Türkiye’de son senelerde ciddi bir talep kazanan gülüş tasarımından yararlanmak için iş hayatına ya da sosyal yaşantıya uzun bir ara vermenize gerek kalmayacaktır. Diş hekiminize danışarak Hollywood smile konusunda çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Mükemmel Bir Gülüş Nasıl Elde Edilir?

Kusursuz bir Hollywood smile tasarımı ile tarz sahibi olmak mümkündür. Çok sayıda birey kendi gülüşünden memnun olmadığı için özgüven problemleri yaşayabiliyor. Oysa diş doktoru tarafından gerçekleştirilen birkaç pratik uygulama ile çok daha estetik güzel ve etkileyici bir gülüş sahibi olabilirsiniz. Bu tasarımından faydalanan da kendilerini çok daha iyi hissettiklerini ifade ederken kendilerini daha fazla güvenmeye başladıklarını belirtiyorlar.

Diş Hekimi tarafından gerçekleştirilecek olan bu işlemlerin sonrasında ileride dudak dolgusu gibi işlemlerden ve yaralananların estetik gülüşünü daha da güçlendirenlerin sayıları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Mükemmel bir gülüş sahibi olmak herkesin hakkı ve bunun için sadece 1 adım atmak yeterli olacaktır.

Hollywood Smile Ne Kadar Sürede Yapılır?

 

Hollywood smile tasarımı için ayrılması gereken zaman her hastada aynı olmadığı gibi gerekli işlemlerin de kişiden kişiye farklılık gösterir. Şayet hastanın diş eti rahatsızlıkları ya da diş çürüğü gibi sorunları mevcut ise bunların tedavi edilmesi gerekir. Bu durumda ayrılması gereken zaman düşünülenden daha fazla olabilir.

Dişlerin kaplanmasında nasıl bir yöntemin tercih edileceği ve kaplanacak olan diş miktarı da süreyi etkileyen unsurlar arasında yer alır. Fakat genel olarak bir bilgi vermesi açısından toplam sürenin beş gün ile on beş gün içinde değişebileceğini belirtilir. Bu hususta önemli bir ayrıntının altını çizmek gerekirse mevcut diş ve dişeti sorunlarının tedavisi Hollywood smile süresini uzatabilir.

Hollywood Smile Avantajları Nelerdir?

Genel olarak Hollywood smile avantajlarını kısa bir şekilde anlatmak gerekirse çok daha estetik ve güzel bir gülüş sahibi olabilirsiniz. Bunların beraberinde simetrik ve beyaz bir diş görünümü ortaya çıkmış olur. Diş ve diş etleri ile alakalı daha sağlıklı bir görünüm elde edilirken mevcut diş ve dişeti hastalıklarının tedavisi titizlikle sağlanmış olur. Doğru bir ağız kapanışı elde edilir ve yarım ay ya da ay şeklinde bir gülüş hattı sağlanmış olur.

Bu gülüş tasarımı bireyin daha genç ve daha enerjik görünmesini desteklerken kişi gülüş konusunda istediği sonuca ulaşmış olur. Hollywood smile işlemi sonrasında diş bakımı normal diş bakımında olduğu gibi günde en az iki kere fırçalanması gerekir. Diş ara yüz bakımı için iyi diş ipi kullanımı yapılması gerekirken Altay aralıklar ile diş hekimi kontrollerine gitmeniz gerekir. Laminate porselen kaplama diş dokusuna göre daha kırılgan bir yapıda olduğundan dolayı bunların kırılmaması için sert kabuklu yiyeceklerden ve tırnak yeme kalem ısırma gibi alışkanlıklardan uzak durulması dişlerin uzun süre kullanılması için gereklidir.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?