Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

İmplant Fiyatları 2022 - Gülüş Estetiği®

İmplant fiyatları 2022, İmplant tedavisi hakkında en sık sorulan sorulardan biri maliyetidir. Bu tedavi ilk bakışta bazı hastalar için pahalı gibi görünse de yaşam kalitesi ve sağlık açısından elzemdir. Dişlerin ağız içi sindirimdeki rolü ve estetik görünümleri düşünüldüğünde hastanın hayatında her açıdan önemlidir. Eksik dişler insan hayatında büyük bir sorundur ve ileride daha komplike problemlere (kalp hastalıkları, sindirim bozuklukları) yol açabileceğinden hızla tedavi edilmesi gerekir.

İmlapnt Fiyatları Neden Farklıdır?

İmplant fiyatları 2022, İmplantın markası ve implant sayısı uygulayacak olan doktora göre değişiklik gösterecektir. İmplant fiyatları da yıldan yıla değişmektedir. İmplant tedavisi bu konuda uzman ve uzun deneyime sahip doktorlar tarafından yapılmalıdır. Fiyatlar, tedaviyi yapacak doktorun uzmanlık ve tecrübesine göre değişiklik göstermektedir.

İmplant tedavisinde kaliteli malzeme kullanılması, implantın ömrünü uzatarak uzun yıllar kullanılmasına olanak sağladığı gibi, daha sağlıklı kalacağı için olası sağlık sorunlarını da önler. Bu yüzden implant tedavisinde kullanılan malzeme çok önemlidir. Kişiye yapılacak olan implantın sayısı da fiyatı etkiler.

İmplant fiyatları 2022, etkileyen diğer önemli etken diş implantın uygulandığı gün mü takılacak yoksa daha sonraki bir gün mü takılacak sorusudur. İki farklı teknik uygulandığı için maliyette farklı olabilmektedir.

Diş İmplantı Nedir?

Diş İmplantı, diş kayıplarının tedavisinde kullanılan ve çene kemiği içine yerleştirilen titanyum vidadır. Bu vidaların üzerine diş restorasyonu yerleştirilir. Komşu dişlerin kesilmesine gerek yoktur. İmplant kök görevi görür ve doğal diş gibi yemek yiyebilir, konuşabilir ve gülebilirsiniz.

İmplant Tedavi Yöntemi Kimlere Uygulanabilir?

Tedavi İmplant, 18 yaşını doldurmuş, çene ve yüz gelişimini tamamlamış kişilere uygulanır. Tedavi öncesi röntgen ile çene kemiği yapısının implantasyona uygunluğu belirlendi. Diyabetli hastalarda tedaviden önce hastalık şartlandırılmalıdır. İlaçlar kan seyreltme tedavisinden önce kesilir. Telbing kemikleri, uygun işlemden sonra nakli tedavisini görebilir.

İmplant Kullanım Nasıldır?

implant tedavisi, hastalar için hafif sakinleştiriciler kullanılarak üretilir. Tedaviden önce ayrıntılı muayene ve röntgen gereklidir. Çene kemiğini ve kalan dişleri ölçün. Dental implant yerleştirmek için iki seçenek vardır. Tek aşamalı prosedürde implant yerleştirildikten sonra geçici bir başlık takılır. İki aşamalı bir işlemde diş implantı yerleştirildiğinde diş etinin etrafına sarılır ve bir yara bırakır. Daha sonra protez kafa takılır.

Hangi Durumlarda İmplant Yapılır?

Eksik dişleri olan kişiler çeşitli şekillerde fonksiyonel ve kozmetik sorunlar yaşarlar. Çiğneme etkisi olmadığı ve sağlıklı beslenmenin bir parçası olarak bu gerçekleşmediği için diş kaybı zamanla çene eklemi sorunlarına neden olacaktır. İmplant tedavisi periodontal nedenler, patoloji, travma ve diş çürümesi nedeniyle dişlerini kaybetmiş kişilerde etkili bir tedavi yöntemidir.

Diş kaybı olan bölgede zamanla çene kemiği kaybı olur, bu durumda implantın diş kaybı pozisyonuna yerleştirilmesi çene kemiğinin deformasyonunu da engeller. Genel sağlığı iyi olan herkesin kolaylıkla ulaşabileceği implant, kemik yapısı yüksek olan genç hastalara da uygulanabilmektedir. Kemik erimesi olan hastalarda yeni teknoloji ve gelişmeler ışığında ileri teknikler uygulanarak implant yerleşimi gerçekleştirilir.

Zirkonyum İmplantlar

Dar çene kemiğinde dayanıklılığı artırmak için kullanılır. Dayanıklılık dışında titanyumdan hiçbir farkı yoktur. Zirkonyum diş kaplamalarında da kullanılmaktadır. Zirkonyum doğal dişler gibi beyazdır ve ışığı yansıtır. Bu nedenle dayanıklılık kadar estetik açıdan da oldukça kullanışlıdır. Ağızda paslanma ve metalik tat bırakmaz. Zamanla renk değişimi olmaz.

İmplantı Tedavisi Aşamaları

İmplant tedavisinde güçlü dişlere sahip olmak için ağız bakımına çok dikkat etmek gerekir. Kullanılan malzemeler ithal ve son teknoloji ile üretildiği için maliyeti yüksek ancak dayanıklılığı yüksek olduğu için diğer tedaviler gibi 3 ila 5 yılda bir para harcamanıza gerek kalmaz. İmplant, ağzında bulunan organizmalarla çok uyumlu olan titanyumdan yapılmıştır. Bu durumda implantın çıkarılması minimaldir.

İmplant tedavisi, ilk aşama cerrahi aşama, diğer aşama ise üst protetik aşama olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Her sütun için implantın kemiğe yerleşme süresi yaklaşık 30 dakikadır, toplam süre kemik yapısına, hastanın genel durumuna ve yapılan işlem sayısına göre değişir.

İmplant işlemleri genellikle lokalanestezi altında yapılır ancak bazı durumlarda lokal anestezi hissedilmediği takdirde genel anestezi veya sedasyon altında da yapılabilir. İmplant hastalarından en çok sorulan durum ağrıdır. Ameliyattan sonra 3 saat boyunca biraz ağrı hissedeceksiniz, bu ağrının şiddeti kişiden kişiye değişse de dayanılmaz değildir ve ağrı kesici ilaçlarla ağrı dindirilebilir.

İmplantın uzman bir diş hekimi tarafından çene kemiğine yerleştirilmesinden sonra canlı doku ile kaynaşması yaklaşık 3 ila 4 ay sürer. Diş köküne yerleştirilecek restorasyon gerekirse 3 boyutlu planlama sistemi ile önceden ayarlanabilir, implantasyon işlemi sırasında çene kemiği yetersiz kalırsa yapay kemik grefti yapılır. Çene kemiği eksikliği özellikle implant tedavisinde çok önemli bir sorundur. Eklenen yapay kemik 6 ayda gerçek kemik yapısına dönüşür. Alternatif olarak, çene vücudun diğer bölgelerinden alınan bir kemik parçası ile güçlendirilebilir.

Lazer İmplant Tedavisi

Lazer tedavisi ülkemizde kemik boşluğunun hazırlanmasının uzun sürmesi ve tekniğin mükemmelleşmemesi nedeniyle kullanılmamaktadır. Yakın zamanda geliştirilmesi beklenen lazer implant, mükemmel hasta konforu ve iyileşme sağlayacaktır. Uygulanan tüm implant tedavileri ile doğal diş fonksiyonuna daha yakın durumlar yaratılır. İmplant tedavisinde uç nokta yöntemi kliniğimizde büyük bir titizlikle ve uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır.

İmplant İşleminden Sonra Ağız Bakımı

İmplantlardan sonra ağız bakımı, 8 saatlik bir süre boyunca çok önemlidir. Ameliyat sonrası 1 gün ağzınızı çalkalamaktan kaçınmalısınız, ilk birkaç gün fırçalama ve diş ipi kullanımınızda nazik ve kibar olmalısınız. Ekilen alanlar pamuk topları ve gazlı bezle temizlenebilir. Sigara ve alkol, iyileşme süresini olumsuz etkiler.

Sigara, bakteri plağının enfeksiyona dönüşmesi için uygun bir ortam oluşturarak implantlarla kemik iyileşme sürecini olumsuz etkiler. Gecikmiş yara iyileşmesini sağlar ve kanamayı artırır. Sigara içenler tedaviden sonra 1 ay sigara içmemelidir. İmplant yerleştirme sonrası diş bakımı, doğal dişlerinize verdiğiniz önemle orantılıdır. Nakil başarısı için en önemli faktör nakil sonrası bakım rejimidir.

Kimler İmplant Yaptıramaz?

İmplantlar, genel sağlığı iyi olan kişilere yöneliktir. Bu durumda baş ve boyun bölgesine radyasyon tedavisi görmüş kişilere nakil yapılamaz. Henüz kemik gelişimini tamamlamamış gençler ve sigaranın yara iyileşmesini olumsuz etkilediği için çok sigara içenler implant yerleştirilmesi için uygun değildir. Doğru koşullar oluşturulabilirse implant uygulaması gerçekleştirilebilir.

İmplant Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde birçok implant çeşidi kullanılmaktadır. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanı tutucu vida implantlarıdır. Doktor tarafından kullanılacak implantın tipi, yerleştirildiği bölge ve dokuya göre değişir. 5 çeşit implant vardır;

Subdural implantlar: Kafes formunda ince metal alaşımı ile elde edilmiştir. Çene cerrah tarafından açılır. Ölçümler açık kemikten yapılır. Diş implantları için hazırlanmıştır. Subkondral implantlar kemik üzerine yerleştirilir.

İntramukozal yerleştirme: Titanyum yapılı bir implanttır. Protezlerde tutuculuğu artırmak için sıklıkla tercih edilir.

Endodontik stabilizatörler: Tercihen kırılgan kökleri hareketsiz hale getirmek için.

Endossal implantlar: Bu implantlar kemiğe yerleştirilir. Bu yöntemle implant kemikle birlikte hareket eder.

Transmandibular (aradan geçen) implantlar: Bu implantlar alt çene için kullanılan implantlardır. Sadece tek bölgeye uygulanabildiği için tercih edilmemektedir.

İmplant Tedavisinin Son Nokta

İmplant tedavisi en son teknolojiler sayesinde daha kolay hale geldi. Bir veya daha fazla eksik diş için kalıcı diş değiştirme teknolojisi olan implant tedavisi son yıllarda gelişme göstermiştir, implant tedavisinin son noktası kemik yapısıdır. Eksik dişin yerini alacak kadar çene kemiği varsa tedavi başarılıdır, günümüz teknolojisinde “çene kemiği eksikliği” kelimesi ortadan kalkmıştır. Gelişmekte olan hastalar ve bazı tıbbi rahatsızlıkları olanlar dışında, eksik dişler için önerilen tek tedavi haline gelmiştir.

Son 5 yılda implant tedavisinin son noktası oryantasyon veya tomografi ile uygulama yöntemi olmuştur. Tomografik verilerle yapılan tedavide başarı oranı 0 olarak değerlendirildi. Bu tekniğin en iyi avantajı, kemik yapısına sahip tamamen uyumlu bir implant pozisyon sistemidir. Bu yöntem, hastaları ve daha kolay çalışan dişhekimlerinin rahatlığı için büyük bir kolaylık sağlar. İmplantları açmadan yerleştirme yöntemi ile daha az ve daha kısa sürede iyileştirilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?