Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2022 - Gülüş Estetiği®

Gülüş tasarımı fiyatları 2022, diş hekimliğindeki teknolojik gelişmeler artık herkesin mükemmel dişlere sahip olmasını mümkün kılmıştır, çünkü diş problemlerini düzeltmek ve gülümserken, konuşurken ve yemek yerken özgüveni yeniden kazanmak mümkündür.

Gülüş Tasarımının Fonksiyonel ve Estetik Faydaları

Doğru ısırık, ısırık problemlerini düzeltmek, çiğneme problemlerini ortadan kaldırır ve hatta sindirimi iyileştirebilir. Dişlerin konumunu iyileştirir. Gülüş tasarımı, uygun hijyeni kolaylaştırarak diş hizalama problemlerini iyileştirir.

Daha beyaz dişler; yemek yemek, sigara içmek veya pigmentli yiyeceklerle vakit geçirmek dişlerinizdeki sararma veya lekelenmeleri düzeltecektir.

 • Estetik faydaları: güvenle konuşun, yiyin ve gülümseyin,
 • Diş simetrisi
 • Görünüm gençleştirme,
 • Artan özgüven sağlanır.
 • Eksik diş için implant gerekiyorsa, görünümü iyileştirmenin yanı sıra ağız çevresindeki boşluktan kaynaklanan kırışıklıklar da azalır.
 • Daha iyi hijyen sağlar.
 • Dişlerin pozisyonu düzeltilerek fırçalama ve diş ipi kullanımı kolaylaşır ve besin birikimi azalır.

 

Gülüş Tasarımında İlk Adımlar Nelerdir?

Tedaviyi neden istediğinizi ve hangi sonuçları bekleyebileceğinizi açıklamak için bir değerlendirme randevunuz olacaktır.

Tedaviye başlamadan önce, çürükleri, enfeksiyonları veya diğer durumları tespit edip ekarte etmek için dişlerinizin ve diş etlerinizin durumunu değerlendirmek için bir periodontal muayene ve bir röntgen çekilir.

Aşağıdakileri değerlendirerek nihai sonucun bilgisayarlı bir tasarımını yapmak için yüzünüzün ve gülümsemenizin fotoğrafları çekilir;

 • Yüzünün şekli
 • Ağzınızın ve dudaklarınızın büyüklüğü
 • Burnunuzun hizalanması
 • Dişlerinizin ve diş etlerinizin konumu
 • Gözlerinin rengi
 • Cilt tonunuz.

Ardından, bilgisayarlı tasarımda değişiklikler yapılan laboratuvarda dişlerinizin bir kalıbını yapılır, böylece yeni gülüşünüzün nasıl görüneceğini görebilir ve beğenip beğenmediğinizi söyleyebilirsiniz.

Kabul ettiğinizde ve dişlerinizde ne gibi değişiklikler yapacağınız konusunda net olduğunuzda, ihtiyacınız olan tedaviler için oluşturan farklı uzmanlara yönlendirilebilirsiniz.

 

Gülüş Tasarımı Çeşitleri

Gülüş tasarımı ihtiyaçlarınıza bağlıdır ve 2 tip olabilir: İnvaziv olmayan gülüş tasarımı, diş beyazlatma veya kaplama gibi tedaviler, zaman alıcı prosedürler gerektirmeyen ancak bir gülümsemenin görünümünü önemli ölçüde iyileştirebilen tedavileri içerir.

Karmaşık gülüş tasarımı, ortodonti diş implantları (12 ila 18 ay arasında sürebilen), diş protezleri veya diş eti estetiği veya hatta tam bir gülüş modifikasyonu gibi çeşitli tedavilerin kombinasyonunu gerektiren bir tedavi olabilir.

Bir gülüş tasarlarken dikkate alınan faktörler vardır. Gülümseme çizgisi, üst dişlerinizin kenarları boyunca uzanan ve gülümsediğinizde dişlerinizin ne kadar güzel göründüğünü gösteren eğridir.

Diş eti görünümü de dişlerin dağılımına ve şekline bağlıdır, genellikle köpek dişlerinin ortadakilerle aynı yüksekliğe sahip olması istenir, ancak her durumda değişir.

Diş şekli, olası yanlış hizalamaları düzeltmek için dişlerin boyutu, şekli ve konumu değerlendirilir ve gerekirse, gölgesini netleştirmek için renk de analiz edilir. Gülüş tasarımı fiyatları 2022, dudak konfigürasyonu, dudakların şekli uyumlu bir gülümseme için belirleyicidir, çünkü insanlar, yüzün herhangi bir özelliğinden çok dudaklara dikkat ederler.

 

Dentolabial ve Dentofasiyal Uyum

Bir gülümsemenin mükemmelliği, dişlerin büyüklüğü, dudakların büyüklüğü ve yüzün şekli ile de ilgilidir. Sürece dahil olan diş hekimlerinin alanında uzman olması ve estetik diş hekimliğinin tüm yönlerini dikkate alması esastır.

Kanıtlanmış deneyim, uzmanın bu tür işlemlerde kendisini destekleyen bir geçmişe sahip olması gerekir, bu şekilde güven oluşturacak ve gülümsemesinin emin ellerde olduğunu bilecektir. Deneyimi doğrulamanın bir yolu, hasta referanslarıdır, bunlar deneyimlerinin nasıl olduğunu bilmek için mükemmel bir yoldur.

Sertifikalar, tavsiyelere ek olarak sertifikalar profesyoneller için büyük bir avantajdır, çünkü ileride kalma kararlılığını gösterirler ve kalitelerini şirket düzeyinde bile onaylarlar.

Hastaların inisiyatifinde bilinçlerini kaybetmemeleri, tepki vermemeleri ve rahatsızlık hissetmemeleri için bilinçli sedasyon uygulanır.

 

Gülüş Tasarımı ve Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, darbe sonucu lekelenen, rengi bozulan veya koyulaşan dişlerin renginin açılması işlemidir. Canlı dişlere veya endodontik dişlere uygulanabilir. Bu tedavi diş yüzeyinde renklenmeye neden olan iç ve dış lekelerin giderilmesini içerir.

Bazı hastalar tarafından önerilen kompozit dolgular dişte renklenme nedenleri arasındadır, eğer hasta pulpa tedavisi gördüyse ve diş “sinirini” kaybederek cansızlaştıysa, hasta gıda içeren besinler tüketiyorsa kompozit dolgular önerilir.

Diş estetiği tedavisi olarak diş beyazlatma, dişi %15-30 oranında oksijenlendiren ve beyazlatan bir ürün içeren hidrojen peroksit adı verilen bir jelin uygulanmasından oluşur. Jel soğuk ışıkla aktive edilir ve tedavi yaklaşık bir saat sürer. Diş beyazlatmanın faydaları;

 • Lekeli dişlerin uygun muayenesi ve teşhisi yapılır.
 • Dişleri beyazlatmak için kullanılan diğer işlemlerden farklı olarak dişi yıpratmaz.
 • 6 ile 8 ay arasında sürer.
 • Evde beyazlatmayı seçerseniz, etkinliğini ve güvenliğini sağlamak için tüm prosedür izlenir.

Diş beyazlatma ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Dişlerim neden lekelidir? İnsanların ten rengi ve saç rengi farklı olduğu gibi diş rengi de farklıdır. Bazı dişler doğal olarak daha sarıdır ve diğerleri zamanla sararır.

Dişlerin doğal rengi farklı nedenlerle değişebilir;

 • Tütün kullanımı,
 • Kahve veya çay gibi yiyecek ve içecekleri tüketimi,
 • Tartar tortuları oluşumu,
 • Yaralanmalar
 • Aşırı florür
 • Bazı hastalıklar nedeniyle

 

Beyazlatma Prosedürü Nelerden Oluşur?

İki tür prosedür vardır. Beyazlatma diş muayenehanesinde veya hastaya evde yaptırılan bir sistemle yapılabilir. Diş muayenehanesindeki prosedür seans başına bir saat sürer. Evde beyazlatma, diş hekiminin size ilgili talimatları sağlayacağı bir kitten oluşur.

Beyazlatma tedavilerinden sonra dişlerin biraz hassas olması normaldir.

Diş beyazlatma için aday olup olmadığımı nasıl anlarım? Aşağıdaki diş rahatsızlıklarına sahip kişiler diş beyazlatma için uygun aday olmayabilirler;

 • Diş eti çekilmesi olan insanlar,
 • Çok hassas dişleri olan insanlar,
 • Sigara içenler.

Dişleriniz kaplama veya reçine rengine sahipse, malzemelerin rengi yeni beyazlatılmış dişlerden farklı olacağından önceden bildirilmelidir.

Hastanın kendi inisiyatifiyle bilincini kaybetmemesi ve reaktif kalması ama rahatsız olmaması için bilinçli sedasyon kullanılır.

Günümüzde hastalar gülüşleri için hem estetik hem de doğal sonuçları olan bir tedavi talep etmektedirler. Gülüş tasarımı fiyatları 2022, gülüş tasarımı gibi tedaviler bu şekilde devreye girer. Çünkü çoğu zaman insanlar dişin ağızda doğal olarak oturması için onarılmasını veya değiştirilmesini ister, böylece kimse bir tedavi yapılıp yapılmadığını anlayamaz.

Sonuç olarak günümüz hastalarının ihtiyaçlarını karşılayabilecek gülüş tasarım yazılımları ve diş teknikleri gibi yeni teknolojiler geliştirilir.

 

Gülüş Tasarımı Yazılımı Nedir?

Gülüş tasarımı yazılımı, hastaya uygulanan tedaviyi dijital olarak planlamayı ve yeniden oluşturmayı sağlayan bir bilgisayar programıdır. Tüm diş uzmanlıklarını destekleyen ancak özellikle kaplama veya diş implantı gibi tedavilerde kullanılan bir programdır.

Bu program diş hekiminin dişlerin boyutu, şekli, rengi veya konumu ile ilgili farklı estetik seçenekleri incelemesini sağlar. Aynı şekilde, gülümsemenin nihai sonucunu görselleştirmeye, üzerinde daha fazla kontrole sahip olmaya ve hastanın son gülümsemesinin nasıl olacağına dair daha gerçek bir vizyona sahip olmaya olanak tanır.

İşlem birkaç profesyonelin katıldığı kapsamlı bir tedavidir. Çekici bir gülüşün tasarımı, her kişinin özelliklerine bağlı olarak dişlerin, diş etlerinin ve perioral bölgenin estetiği üzerinde çalışmayı içerir. Amaç, dişlerin şeklini, konumunu, boyutunu ve rengini iyileştirmenin yanı sıra dişler ile diş eti, dudak, çene ve burun gibi yüzün diğer unsurları arasında uyumlu ve orantılı bir ilişki sağlamaktır.

Bunu yapmak için, gülüş tasarımı yazılımı ve tedavi ile elde edilecek sonuçları gösteren fotoğraflar kullanılarak hastanın spesifik özelliklerinin kapsamlı bir ön çalışması yapılmalıdır.

Diş hekimi dişlerde var olan uyumsuzlukları düzeltmek için zirkonyum, cam veya lityum disilikat gibi malzemeleri kullanabilse de yüzeylerine porselen kaplama yerleştirilmesi gibi uygulamalara başvuracaktır.

Diğer durumlarda diş beyazlatmayı tercih edebilirsiniz ancak çoğu zaman yeterli değildir. Gülüş tasarımı çok daha ileri gider ve diş etlerinin görünümünü iyileştirmek için ortodontik tedavileri ve teknikleri içerir. Aynı şekilde bir gülüş tasarımının sonuçlarının hemen olmadığı, aksine sürecin zaman aldığı ve durumun karmaşık olup olmamasına bağlı olarak daha uzun sürebileceği unutulmamalıdır. Her durumda, kaliteli profesyonellere güvenirseniz, sonuçların buna değeceğini ve her gülümsediğinizde fark edeceğinizi bilmelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?