Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Diş Estetiği Ankara - Gülüş Estetiği®

Dişeti konturunun çekilme ve asimetrisini düzelterek, dişlerin ve diş eti çizgisinin standartlara uygun olmasını sağlayarak size gülümseme makyajı sağlar. Ayrıca yontulmuş, aşınmış, renksiz, hiza bozukluğu, kırık veya renksiz durumlarla başa çıkmanıza yardımcı olan bir diş hekimliği uygulamasıdır. İşlem sırasında estetik diş hekiminiz en uygun tedavi seçeneğini bulmak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Diş Hassasiyetine Ne Sebep Olur?

Birçok ağız sağlığı sorunu gibi, hassas dişlerin de pek çok nedeni olabilir. Diş hassasiyeti birçok nedenden dolayı olabilir. Yaygın nedenler şunlardır;

 • Sert diş fırçası kullanmaktan veya çok sert fırçalamaktan diş minesinin aşınması
 • Yüksek asitli yiyecek ve içeceklerden dişlerin aşınması
 • Bulimia veya bulimia gastroözofageal reflü hastalığından (GÖRH) dişlerin aşınması

Bunların hepsine şunlar neden olur farklı şeyler ve farklı tedavi biçimleri gerektirebilir. Sıcak veya soğuk içecekleri içerken veya istirahat ederken bile diş hassasiyeti yaşıyorsanız, diş hekiminize başvurmalısınız, bir sonraki adımda size rehberlik edecektir.

Hassas Dişler Nasıl Tedavi Edilir?

Bazı diş macunları remineralize edilmiştir, bu da en başta diş minesinin onarılmasına ve hassasiyete neden olan hasarın onarılmasına yardımcı oldukları anlamına gelir. Bu, yaşam tarzı değişiklikleri ve ağız sağlığı bakımı ile birleştiğinde meydana gelen hasarı onarabilir ve dişlerinizin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir.

Diğer hassas diş macunları, hassasiyet hissinin dişlerin sinirlerine ulaşmasını ve ağrıya neden olmasını engelleyen potasyum nitrat adı verilen bir kimyasala dayanır. Bunları eczanelerden satın alabilir ve diğer diş macunları gibi günlük ağız bakım rutininizin bir parçası olarak kullanabilirsiniz.

Dental İmplant Nedir?

Diş kayıplarının sadece protez ve köprülerle tedavi edilebildiği geçmiş günlerin aksine, eksik dişlerin diş implantları ile tedavi edildiği işlemleri içerir. Bunlar, kalıcı veya hareketli dişler için güçlü bir temel oluşturan kök değiştirme yöntemleridir. Diş estetiği Ankara, diş implantı hizmeti vermektedir.

Diğer herhangi bir kozmetik diş prosedürü gibi, diş implantları da bir tedavi planı oluşturmakla başlar. Planlama, diş hekimlerini bir araya getirmeyi ve ihtiyaçlarınıza uyan kişiselleştirilmiş bir plan oluşturmayı içerir. İmplantı takmak için ihtiyacınız olan;

 • İmplantı destekleyecek güçlü çene kemiği
 • Sağlıklı diş etleri
 • Ağız hijyenine bağlılık
 • Düzenli kontrollere bağlılık

Diş implantları ömür boyu sürebilir.

Diş İmplantının Faydaları Nelerdir?

Dental implantlar size çeşitli avantajlar sunar;

 • İyi görünüyor
 • Çiğnemeyi kolaylaştırır
 • Konuşmanızı geliştirir
 • Benlik saygınızı artırır
 • İmplantlar kalıcıdır, bu yüzden size rahatlık verir.
 • Genel ağız sağlığınızı iyileştirir.

Porselen Kaplamalar

Dental porselen kaplamalar olarak da bilinen bazı kozmetik diş çözümleri, dişlerin sadece ön yüzeyini kaplayacak şekilde tasarlanmıştır.  Kaplama satın almaya karar verirken öncelikle diş hekimine danışmalısınız. Diş kaplamaları aşağıdaki prosedürlerden geçmenizi gerektirir. Diş estetiği Ankara, porselen kaplama hizmeti vermektedir.

Danışmanlık Ve Tedavi Planlaması Nasıl Yapılır?

Ameliyattan sonra, diş hekiminize ne elde etmek istediğinizi ve ameliyattan ne beklediğinizi açıklamanız gerekir. Bu noktada diş hekiminiz dişlerinizi kapsamlı bir şekilde inceleyerek probleminize kaplamaların çözüm olup olmadığını belirler. Doktorlar ayrıca prosedürün ne olduğunu ve bununla ilgili olası riskleri açıklar.

Ameliyata Hazırlık

Diş hekiminiz, minenizin yaklaşık ½ mm’sini kaldırarak dişlerinizi hazırlar. Bu kalınlık dişlerinizin yüzeyine ekleyeceği kaplamanın kalınlığı ile aynıdır. Diş hekimi, kaplamalarınızı yapmak için bir laboratuvara göndereceği dişiniz için bir plan sunar.

Kaplama Yapıştırma

Diş hekiminiz kalıcı kaplamayı dişlerinize yapıştırmadan önce dişlerinize uyup uymadığını kontrol eder, geçici olarak yerleştirir ve gerekirse ayarlamalar yapar. Kaplamanın dişinize uyduğundan emin olduktan sonra diş hekimi dişi temizleyerek, parlatarak ve aşındırarak hazırlar.

Kaplamayı dişlerinize yapıştırmak için özel bir siman gereklidir. Çimento kimyası, özel bir kaplama ışık huzmesi kullanılarak etkinleştirilir. Diş hekiminiz sizden birkaç hafta sonra kontrol muayenesi ve kontrol için ziyaret etmenizi isteyebilir.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerinizi daha beyaz ve parlak hale getirmek için ürünler kullanan rutin bir kozmetik prosedürdür. Diş beyazlatma yaptırmayı düşünüyorsanız evde diş beyazlatma ürünleri kullanmayı veya uygulamayı profesyonel bir diş hekimine yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Birçok kişi bu işlemi sadece estetik amaçlı yaptırmaktadır. Ayrıca diş estetiği olan kişilerin daha parlak beyaz dişlere sahip olduklarında kendilerine olan güveni artmaktadır. Ancak bu işlem diş eti tahrişi ve diş hassasiyeti gibi riskler ve yan etkilerle gelebilir.

Diş Minesi Şekillendirme Ve Modelleme

Diş minesi şekillendirme, dilinizi tahriş eden herhangi bir pürüz varsa dişlerin hızlı düzeltilmesini içerir. Bu kozmetik diş prosedürü, temizlik sırasında dişleri cilalamak için kullanılan aletlerin aynısını kullanır.

Tedavi, daha yumuşak bir his için dişinizin küçük bir bölgesini alır ve ağzınızı uyuşturmadan yapılır. Bu kozmetik porselen kaplama işleminin en büyük faydası gülüşünüzü güzelleştirmesidir. Diş estetiği Ankara, mine şekillendirme ve modelleme hizmeti vermektedir.

Diş Teli Tedavisi

Çapraşık dişleri veya yanlış hizalanmış dişleri düzeltmek için kullanılan kozmetik diş cihazlarıdır. Dişlerinize takılan teller metal veya yapıştırma malzemeden yapılır. Bu cihazları yerleştirme ve dişleri hizalama konusunda uzmanlaşmış doktorlara ortodontist denir. Günümüzde yetişkinler, özellikle de gençler bile diş teli kullanıyor. Bu kozmetik diş çözümlerinin başarı oranı, tedavi hedeflerinize ve tedaviye başlama yaşınıza bağlıdır.

Uygulamanın istenilen sonuçları vermesini istiyorsanız diş teline neden olabilecek bazı gıdaları yemekten kaçınmalısınız, bu gıdalar şu şekildedir;

 • Sakız
 • Patlamış mısır
 • Sert şeker

Diş telleri diş çürüme riski taşıdığından diş teli takarken şekerli yiyecekler tüketmeye de dikkat etmelisiniz. Ortodontistinizi her 8 ila 10 haftada bir kontrol için görmeniz önemlidir.

Ön Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Ön dişlerdeki yapısal bozukluklar (çapalık, çapraşıklık veya eksik diş), ön dişlerde sararma, kırılma, çürük gibi sorunları düzelten bir tedavidir. Özellikle gülüş estetiğini iyileştirmeye yardımcı olur.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Başka bir deyişle, genel diş hekimliği veya aile diş hekimliği tedavi gerektiren diş problemleriyle ilgilenirken, kozmetik diş hekimliği isteğe bağlı veya istenen tedavileri veya hizmetleri sağlar. Bu tedaviler ve hizmetler sayesinde gülüşünüz hem sağlıklı hem de estetik bir görünüme kavuşur.

Araştırmaya göre, insanların kendilerinde sevmedikleri şeyler arasında yüz görünümü, ten rengi, saç rengi, dişler (renk, genişlik, uzunluk, şekil ve dişlerin görünümü), doku diş etleri ve dudaklar yer alıyor. Gülüş estetiği birçok nedenden dolayı yapılır ve benzersiz düşüncelerinize göre kişiselleştirilir.

Estetik Diş Hekimi

Sizinle birlikte gözden geçirecek ve geliştirecekleri;

Diş rengi: Kaplamalar, porselenler, kronlar, köprüler, kompozit yapıştırma ve diş implantları dahil olmak üzere çeşitli prosedürleri değerlendirirken ve hazırlarken diş rengi ve parlaklığı önemli hususlardır. Dişlerinizi düzelttiğinizde, her zaman kıskandığınız daha beyaz bir gülümsemeye kavuşacaksınız.

Hizalama ve Boşluk: Çarpık, örtüşen veya aralıklı dişler ortodonti veya Invisalign kullanılarak gerekirse kaplamalarla düzeltilebilir, hizalanabilir ve iyileştirilebilir mi? Bu sayede gülümsediğinizde dişleriniz inci gibi görünecektir.

Eksik dişler: Bir veya daha fazla eksik diş, gülüşünüzün görünümünü olumsuz etkileyebilir. Ayrıca ısırmanızı olumsuz etkileyebilir ve diş çürümesi riskinizi artırabilir. Ağız sağlığı ve yüz estetiğinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Diş kaybı; diş implantları, köprüler veya kısmi protezler ile değiştirilebilir.

Gum Smile: Düzensiz, yontulmuş ve çatlamış dişler daha pürüzsüz bir görünüm için kozmetik olarak onarılabilir ve gülüşün genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olmak için sakızlı gülüşler yeniden şekillendirilebilir. Bir kozmetik diş hekimi veya bizim adlandırdığımız şekliyle kozmetik diş hekimi, yeni gülüşünüz için tam olarak istediğinizi elde etmek üzere tasarlanmış bir tedavi planı geliştirmek için sizinle birlikte çalışacaktır.

Bu tedavi planı, diş beyazlatma, kompozit yapıştırma, kaplamalar, kronlar, ortodonti (diş telleri), maksillofasiyal cerrahi ve sakızlı gülümsemeyi azaltma dâhil olmak üzere çeşitli fonksiyonel ve kozmetik prosedürleri içerebilir.

Doğru gülüş estetisyenini seçmek için birçok kriter vardır. Bazı hastalar için kolaylık ve maliyet en önemli faktörlerken, bazıları için uzmanlık ve güvenliktir. Sizde istediğiniz mükemmel gülüşe kavuşmanıza yardımcı olacak en iyi gülüş kozmetik adresi arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image