Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Ankara Gülüş Estetiği - Gülüş Estetiği®

Diş estetiği veya Ankara gülüş estetiği, yüzün güzelliğini artırmak için bir dizi disiplini ve diş ile estetik tedavileri bütünleştiren bir kavramdır. Estetik bir gülüşün yüz görüntüsündeki ağırlığı önemlidir. Güzel bir gülümseme sağlık, temizlik, ifade, denge ve uyum iletir. İyileştirici tedaviler dudaklara yapılan basit müdahalelerle tamamlanırsa faydalı etkileri yadsınamaz.

 Estetik Gülüş Nedir?

Burun ve çene arasındaki boşluk yüz ovalinin neredeyse üçte birini kaplar. Ve bu boşluğun görünümü doğrudan ağız ve dişlerin görünümüne ve şekline bağlıdır. Bu nedenle dikkatli diş estetiğinin yüzün morfolojisi üzerindeki ağırlığı yadsınamaz. Ayrıca gülümseme, bir kişinin ifadesinin maksimum tezahürüdür.

Estetiğin hastanın özgüveninde, psikolojisinde ve duygusal yaşamındaki önemi fazladır. Bu nedenle estetiğe yatırım yapmanın gereksiz bir masraf olduğu fikrini hastanın zihninden uzaklaştırmak gerekir.

İyi bir diş kliniği, gülüşünüzü ve hatta yüzünüzü tasarlayabilir. Gülümseme estetiği veya diş estetiği, disiplinleri güzelliği arttırmak için yıllar içinde yapılan tedaviler üzerine inşa edilmiş bir kavramdır.

Bir diş kliniği, işlevsellik ve ağız sağlığı garantisinden çok daha fazlasını sunar. İyi bir profesyonel ekip, estetiğin herkesin hayatı için önemli olduğunu anlar ve her hastaya estetik amaçlı uygun tedaviyi nasıl önereceğini ve uygulayacağını bilir.

İleri düzeyde bilgiye sahip bazı diş klinikleri, gülümsemenizin bu kozmetik yeniden tasarımını alıp dudakları ve yüzün diğer kısımlarını rötuşlayarak tamamlayabilir.

 Gülüşünüzün Tasarımını İyileştirmek için Diş Estetiği

Ankara gülüş estetiği ile estetik bir gülüşün tasarımı her bir ağız unsuruyla başlar ve ağzın bütünüyle biter. Öncelikle her diş parçasının iyi bir görünüme ve düzenliliğe sahip olması gerekir. Ardından, tüm dişler hizalı ve simetrik olarak gösterilmelidir. Son olarak dişlerin üzerinde durduğu görünür desteğin de aynı derecede sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olması gerekir.

Cerrahlar optimum estetik sağlayacak şekilde dişlerinizi kaplamalar ve kompozitlerle yeniden şekillendirip, yeniden yapılandırabilir.

Gülüş estetiğinin tasarımında her bir unsurla başlanır. Gülümsemenizi oluşturan dişlerinizdir. Diş travması veya bruksizmden kaynaklanan aşınma gibi dişlerin hasar görmesinin birçok nedeni vardır.

Şekillerini Mükemmelleştirmek için Dişlerinizi Yaptırın

Bazen dişlerin boyutunu ve şeklini değiştirmek için darbeleri, çarpmaları, pürüzleri veya kırıkları tespit etmek yeterlidir. Şekillendirme ile minimum miktarda mine kaldırılır, ancak bu gülümsemeyi düzeltmek ve düzensizlikleri ortadan kaldırmak için yeterlidir.

Şekillendirme sayesinde kesici dişlerin ve köpek dişlerinin (en görünür dişler) uzunluğunu ve şeklini invaziv olmayan ve ağrısız bir şekilde değiştirmek mümkündür. Tek bir ziyarette çok olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. En hasarlı dişleri kompozit ile yeniden oluşturun. Herhangi bir nedenle travma veya aşırı aşınma (örn. bruksizm veya şiddetli çürük) durumunda kompozit kullanarak dişin orijinal yapısını yeniden oluşturabilirsiniz. Rekonstrüksiyon, estetik işlevini yerine getirmenin yanı sıra parçaya tam işlevsellik sağlayacaktır.

Kompozit, dişlerin iç ve dış morfolojisinin yeniden üretilebildiği, kolayca kalıplanabilen biyouyumlu bir reçinedir. Dokuya yapışır ve sertleşir, çiğneme kuvvetine direnir (bu işlevi geri kazandırır). Her hastanın emaye tonuna uyacak şekilde çok çeşitli renklerde sunulur.

Alakart herhangi bir dişi dönüştürmek için kaplamalar da yapılabilir. Kaplamalar, diş yüzeyine yapıştırılan ince kompozit veya porselen tabakalardır. O kadar dövülebilir bir malzemedir ki dişin boyutunu, şeklini ve rengini değiştirmemize yardımcı olabilir. Esas olarak üst ve alt orta kısma uygulanırlar.

Ankara gülüş estetiği ile diş estetisyenleri kaplamalar sayesinde çok doğal sonuçlar elde ederler. Ayrıca direnci garantilidir. Uzman kliniklerde, kaplamalarla yapılan müdahalenin sonucunun ne olacağını görebileceğiniz önceki bir çalışmayı gözden geçirme fırsatı verirler, böylece beğeninize mümkün olduğunca uyum sağlarlar.

Diş şekillendirme söz konusu olduğunda, şu anda birçok çözüm vardır. Burada hastanın her zaman istediği gülümsemeye kavuşacağını neredeyse garanti edilebilir.

 Ortodonti/ Görünür Bir Estetik Gülümseme için Görünmez Estetik Braketler

Diş atellerinin iki amacı vardır; bir yandan dişlerin işlevselliğini geliştirmek (daha iyi hizalanmış dişler, daha iyi işlev gören ve daha sağlıklı kalan dişlerdir); Öte yandan, diş estetiğini geliştirir.

Yakın zamanda ortodontik tedaviye başlamak için doğru yaşın insanların düşündüğünden çok daha erken olduğunu söylenirdi. Aynı şekilde ortodonti yaptırmanın yaşı da yoktur denilebilir. Bu tedavi ile dişleri yeniden hizalamak her zaman mümkündür. Estetik bir gülüş, daha fonksiyonel ve düzgün dişler sergilemek için hiçbir zaman geç değildir.

Günümüzde görünmez ortodonti sayesinde bir yetişkin fark edilmeden dişlerini hizalamak için bir tedavi görebilmektedir.

Şeffaf plaklar veya lingual braketler, safir braketlerin ve tabii ki eski çelik braketlerin çekiciliğini artıran etkili ve neredeyse görünmez çözümlerdir.

Diş etli bir gülümsemeyi estetik bir gülümsemeye dönüştürebilirsiniz. Gummy smile (Latince sakızdan gelir), diş eti fazlalığını gösteren bir gülümsemedir. Patolojik veya fonksiyonel bir etkisi yoktur ama estetik olarak göremeyenler vardır.

Gummy smile çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Ancak hepsinin çözümü vardır ve oldukça basitlerdir. Ancak bunun nedeni üst çenenin aşırı uzun olması ve ancak ortognatik cerrahi ile düzeltilebilmesidir.

Ancak dişeti gülüşü, bozulmuş pasif püskürmeden kaynaklanıyorsa düzeltilmesi çok daha kolaydır. Bu, kalıcı dişler çıktıkça diş etlerinin düzgün çekilmediği ve dişlerin olduğundan çok daha kısa göründüğü anlamına gelir.

Bazı hastalar diş etlerinin kesileceğini düşünüp korkarlar, ancak elektrikli neşter sayesinde müdahale rahatsızlık duymadan gerçekleştirilir ve sonuç her zaman olumludur.

Gingivektomi çok olumlu estetik etkileri olan bu soruna basit bir çözümdür. Dişetinin elektrikli bir neşter ile düzleştirilmesi ve mevcut estetik şekle göre profillendirilmesinden oluşur.

Diğer Nedenler ve Diğer Çözümler

Bazen diş etleri ile gülümsemesinin nedeni dişlerin çok düşük pozisyonudur. Bu durumda dişleri yeniden konumlandırmak ve diş etlerini göstermemek için ortodonti çözüm olabilir.

Diğer bir sebep de üst dudağın çok dar veya çok hareketli olması olabilir. Botox enjeksiyonları bu sorunu çok kolay çözecektir.

Gülüşünün rengi, güldüğünüzde beyaz dişler sağlık ve temizlikle ilişkilendirilir. Bu nedenle dişler orijinal fildişi rengini kaybetmişse, gülüşün etkisi estetik boyunca hissedilir. Emayede sarımsı dişleriniz veya lekeleriniz varsa bu da olabilir.

Diş beyazlatma, diş kliniklerinde en çok talep edilen tedavilerden biridir. Basit, hızlı ve ağrısızdır ve bir gülümsemenin görünümü üzerinde anında ve olumlu etkileri vardır.

Diş Beyazlatma Nelerden Oluşur?

Etkili bir beyazlatmanın arkasında doğru bir teşhis gizlidir. Tüm insanlar aynı beyazlatmadan eşit şekilde yararlanamayabilir. Ve tüm beyazlatma, tüm insanlar için eşit derecede etkili değildir. Hatta bazı hastalarda çürük, periodontitis veya diğer ağız sağlığı problemlerinden mustarip olmaları durumunda kontrendike olabilirler.

Her neden farklı bir beyazlamaya karşılık gelir. Minenin doğal rengini kaybetmesinin nedenleri çeşitlidir. Ve bu, orijinal rengi geri yüklemek için reçete edilmesi gereken tekniğe işaret edilir.

Dişlerde dış beyazlatma en yaygın olanıdır. Aşınma, zamanın geçmesi ve kahve, meyve gibi pigmentli besinlerin tüketimi nedeniyle kaybedilen dişlerin orijinal tonunu geri kazandırmak yeterlidir.

Tüm dental arkta zar zor görünen azı dişlerini dışarıda bırakarak yapılır. Tedavi genellikle karbamid peroksit uygulanmasından ve güçlü bir ışıkla sabitlenmesinden oluşur. Hastadan sıklıkla özel tasarlanmış atellerle tedaviyi evde tekrarlayarak etkiyi güçlendirmesi istenir.

Dişlerde renklenme birçok nedene bağlı olabilir, bu nedenle tek bir çözüm yoktur. Önceden teşhis koymak önemlidir.

İç Beyazlatma

İç beyazlatma diş arkının tamamına değil, hayati olmayan beyazlatılmış kısma uygulanır. Bu teknik, dişin kalbine beyazlatıcı bir ürün yerleştirilerek dentin renginin değiştirilmesinden oluşur. İç beyazlatma sadece cansız ve sinirleri ölü dişlere uygulandığı için zamanla koyulaşırlar.

Dudaklar gülüş estetiğinin çerçevesidir. Şekli tamamen dudak altına gizlenmiş dişlere bağlıdır. Ancak bu dudaklar gülüşün estetik etkisinde ilkel bir ağırlığa sahiptir.

Dudakların gülümsemeyi çerçevelediğini doğrulayabiliriz. Ve ne kadar çok sağlık, hacim ve canlılık gösterirlerse yüze o kadar güzellik getireceklerdir. Diş kliniğinde diş tedavilerini estetik müdahalelerle olağanüstü bir sonuçla tamamlama yeteneği vardır. Cheiloplasti, dudaklarınızın şeklini ve hacmini yeniden şekillendirmek için basit bir müdahaledir.

Cheiloplasti (Yunanca “kheilos”, dudaklar ve “plastos”, modelleme) daha estetik bir sonuç için dudakların değiştirildiği tedavileri birleştirir. Bununla, dudak dolgunluğunu artırabilir, azaltabilir ve kusurları veya değişiklikleri düzeltebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?