Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Gülüş Tasarımı - Gülüş Estetiği®

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı, estetik bir görünüş, olumlu bir ruh hali için son derece büyük önem taşır. Güzel bir gülüşün hem kişinin kendisini iyi hissetmede hem de başkalarına çekici ve olumlu gözükmesinde etkisi büyüktür. Bu nedenle son yıllarda diş estetiğinde özellikle gülüş tasarımı ön plana çıkmıştır. Gülüş tasarımı, birçok faktörle beraber düşünülmeli ve hekimlerimiz tarafından en uygun tedavi uygulanmalıdır.

Gülüş tasarımı tedavisi için diş hekimlerimizden destek alan kişiler, uzun bir süre boyunca yapılan tedavi sonucu ulaşılan sonucun korunduğunu görebilirler. Diş kliniğimizde kaliteli malzemeler kullanılmakla beraber işinin ehli, tecrübeli diş hekimleri bu uygulamaları gerçekleştirmektedir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Gülüş Tasarımı | Estetiği

Gülüş tasarımı, estetik bir görünüş, olumlu bir ruh hali için son derece büyük önem taşır. Güzel bir gülüşün hem kişinin kendisini iyi hissetmede hem de başkalarına çekici ve olumlu gözükmesinde etkisi büyüktür. Bu nedenle son yıllarda diş estetiğinde özellikle gülüş tasarımı ön plana çıkmıştır. Gülüş tasarımı, birçok faktörle beraber düşünülmeli ve hekimlerimiz tarafından en uygun tedavi uygulanmalıdır.

İçerik
Gülüş Tasarımı Kimlere Yapılır?
Gülüş Tasarımı Kullanım Süresi
Gülüş Tasarımı Lamine Fiyatları
Gülüş Tasarımı Nasıl Olmalı?
Gülüş Tasarımı Ne Kadar Dayanır?
Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?
Gülüş Tasarımı Nedir, Nasıl Yapılır?
Gülüş Tasarımı Ortalama Fiyatları
Gülüş Tasarımı Yorumlar
Gülüş Tasarımı Çarpık Dişlere

Gülüş Tasarımı Kimlere Yapılır?

Gülüş tasarımı, gülüş estetiğinin sağlanması için uygulanan bir tedavidir. Gülüş tasarımının yapıldığı kişiler:

 • Diş diziliminde çapraşıklık olanlar
 • Dişlerinde anormal renklenmeler, lekelenmeler olanlar
 • Dişlerinin boylarında düzensizlik olanlar, kötü görüntü
 • Diş etlerinin görüntüsü ile ilgili sorunu olanlar
 • Eksik dişleri bulunanlar
 • Diş ve diş etleri arasında orantısızlık olanlar
 • Diğer

Temel olarak diş estetiği ile ilgili sorunlar maddelenmiştir. Gülüş tasarımı kimlere yapılır? ile ilgili olarak diş kliniğimize öncelikli olarak başvuru yapan kişilerin problemleri bunlardır. Gülüş tasarımı, gülüş estetiğini bozan her türlü olumsuzluğun giderilmesini içermektedir.

Gülüş Tasarımı Kullanım Süresi

Gülüş tasarımı tedavisi için diş hekimlerimizden destek alan kişiler, uzun bir süre boyunca yapılan tedavi sonucu ulaşılan sonucun korunduğunu görebilirler. Diş kliniğimizde kaliteli malzemeler kullanılmakla beraber işinin ehli, tecrübeli diş hekimleri bu uygulamaları gerçekleştirmektedir.

Gülüş tasarımının kullanım süresi , yapılan tedaviye ve hastanın kendisine de bağlı olarak değişmektedir. Gülüş tasarımı için zirkoryum kaplama, porselen kaplama, diş beyazlatma gibi farklı yöntemler kullanılmaktadır. Hastanın dişlerine ve ağız sağlığına gösterdiği özen de kullanım süresini etkiler.

Örneğin lazerle beyazlatma işlemi uyguladığımız hastalar yediklerine, içtiklerine dikkat ettikleri sürece dişlerinin rengini daha uzun süre koruyabilirler. Genellikle lazer tedavileri yılda bir kez tekrarlandığında daha başarılı sonuçlar alınır.

Kaplama Süreleri: Gülüş tasarımında en çok görülen tedavi yöntemlerinden biri de zirkoryum-porselen kaplamalardır. Hastalar düzenli kontrole geldikleri ve hekimler tarafından verilen bakım önerilerini uyguladıklarında en az 5-10 yıl sorunsuz biçimde dişlerini kullanabilirler.

Gülüş Tasarımı Lamine Fiyatları

Gülüş tasarımı tedavisi için lamine kaplama en çok tercih edilen, pratik ve fonksiyonel yöntemlerden biridir. Doğal diş rengine yakın, beyaz bir renk için hekimlerimizce porselen lamine kaplama sıkça kullanılmaktadır. Lamine tedavisinde dişler kesilmez ancak ön yüzleri biraz inceltilir. Bu inceltilen kısma çok ince porselen lamineler yapıştırılır. Her bir diş için ayrı ayrı yapılan bir işlemdir.

Gülüş tasarımı lamine fiyatları kullanılan malzemeye vb. göre de değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle net fiyatlar hastanın ilk muayenesinden sonra ortaya çıkar. Lamine porselen kaplamalar genellikle tek bir diş için 800 TL-3000 TL arasında değişkenlik gösterir. Zirkoryum kaplamalar ise daha sağlıklı oldukları ve doğal göründükleri için biraz daha pahalıdırlar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Olmalı?

Gülüş tasarımı için kişinin ağız, çene, diş ve hatta yüz yapısına dikkat edilmelidir. Diş kliniğimizde gülüş tasarımı için dikkat edilen öncelikli unsurlar şunlardır:

 • Kişilerin diş ve diş etlerinin birbirleri ile uyumlu olması
 • Çene yapısı ve dişlerin uyumlu olması
 • Yüz şekli ile gülüşün uyumlu olması
 • Kadınlarda daha narin-oval ve erkeklerde köşeli dişlerin daha estetik bir görünüm yaratması
 • Dişlerin çarpışık olmaması, üst üste binmemeleri ve düzgün biçimde sıralanmaları
 • Diş boylarının estetik durması, birbirleri ile orantısız olmamaları
 • Dişlerde lekelenmelerin giderilmesi
 • Dudak ve diş uyumunun sağlanması
 • Eksik dişlerin tamamlanması

Gülüş tasarımı görüldüğü üzere birçok faktör dikkate alınarak gerçekleştirilen bir tedavi şeklidir. Kişinin yalnızca tek bir sorununa odaklanılmamaktadır; bütün olarak yüzde gülüşü ve estetiği etkileyen unsurların birbirleri ile uyumuna da dikkat edilmektedir.

Gülüş tasarımı nasıl olmalı? ile ilgili olarak kişinin yüz, çene, dudak, diş ve diş eti yapısı birbirleri ile uyumlu ve estetik durması gerektiğini belirtebiliriz. Hastaların beklentileri ve istekleri de hekimlerimiz tarafından analiz edilir ve hastamız için en ideal tedavi yöntemine karar verilip, süreç başlatılır.

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Dayanır?

Gülüş tasarımı tedavisinde istediğimiz sonuçlara çok büyük oranla ulaşıyoruz. Tabiki istediğiniz ve hayalinizdeki dişlere kavuştuktan sonra bu dişlerin aynı şekilde estetiğini uzun yıllar boyunca korumak istemeniz de doğaldır. Bunun için diş kliniğimizde her zaman için en kaliteli ürünler kullanılmaktadır ve bu ürünler uluslararası standartlara da uygun olarak imal edilmektedir.

Gülüş Tasarımı Dayanıklılık Süresi: Bazı faktörlere göre değişkenlik gösterse de ve birçok gülüş tasarımı yöntemi olsa da gerekli koşullar yerine getirildiği takdirde gülüş tasarımı tedavisinin dayanıklılığı 10 yılı aşmaktadır. Hangi yöntemin kullanıldığı, tedavinin kimler tarafından uygulandığı, hastanın periyodik diş kontrollerine ne sıklıkla geldiği ve ne seviyede bir diş bakımı gerçekleştirdiği vb. unsurlar süreyi ciddi biçimde etkiler.

Gülüş tasarımı ne kadar dayanır? Hakkında vurgulayacağımız bir başka durum ise kliniğimizde hastanın gülüş estetiği kadar diş ve ağız sağlığının da önemsendiğidir. Diş estetiği için bize başvuran hastaların uzun yıllar diş ve ağız sağlıklarını korumaya yönelik de önlemler alınmaktadır.

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Gülüş tasarımı tedavisi, uygulanan yönteme göre değişen sürelere sahiptir. Ayrıca belirttiğimiz gibi gülüş tasarım tedavisinde hastanın birden fazla sorununu gidermeye yönelik uygulamalar yapılabilir. Örneğin lazerle diş beyazlatma işlemi çoğunlukla 30-40 dakika süren bir estetik tedavidir.

Bonding uygulaması özellikle diş estetiğinde çapraşık dişlerin düzeltilmesi için uygulanan bir tedavidir. Bu uygulama da ortalama 30-40 dakika sürmektedir. Bu süre tek bir diş için geçerlidir.

Laminant işlemlerde aşamalar daha fazladır; laminantlar yapıştırılmadan önce dişlerin provası yapılır, kalıplar çıkartılır vb… Sonuç olarak tüm bu aşamaların tamamlanması ve porselen dişlerin yapılması ortalama olarak 7-10 gün sürmektedir.

Zirkoryum kaplama için de tedavi süresi benzerdir. 7-10 gün içerisinde zirkoryum kaplama ile kişiler çok daha doğal görünümlü ve estetik dişlere; gülüşe sahip olurlar.

Tedavi süreleri hakkında her hasta değerlendirmesinde farklılıklar meydana gelebilir ayrıca muayene sonrasında daha net bir plan ortaya çıkacaktır.

Gülüş Tasarımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı, farklı nedenler ve problemler nedeniyle bozulan diş, diş eti görünümünün hastaların ağız ve yüz şekli de dikkate alınarak bunlarla olabildiğinde uygun hale getirilmesi işlemidir. Burada ağızdaki ve yüzün genelindeki unsurların birbirleri ile uyum sağlaması; mümkün olduğunca doğal bir görünüm elde etmek çok önemlidir.

Gülüş Tasarımı Nedir, Nasıl Yapılır? ile ilgili temel bilgileri sunduk. Nasıl yapıldığıyla ilgili aşamaları aşağıda maddeler halinde verelim:

 • Hastanın ilk muayenesi yapılır, beklentileri, gülüşü ile ilgili rahatsızlık duydukları unsurlar öğrenilir
 • Kişiye özel yöntemler hakkında planlamalar yapılır
 • Hastanın yüz hatları, yaşı, cinsiyeti tedavi için değerlendirilir
 • Hastada diş eti sorunları ve diş rahatsızlıkları varsa öncelikle bunlar tedavi edilir
 • Diş temizleme işlemleri yapılır
 • Hastanın beklentisine ve ihtiyaçlarına göre uygulanacak olan yöntemler kararlaştırılır

Diş eti estetiği ile ilgili uygulamalar, diş beyazlatma yöntemleri, laminant kaplamalar, ortodontik tedaviler, zirkoryum kaplamalar, implant ve bonding vb. tedavilerle gülüş tasarımı en iyi biçimde gerçekleştirilir.

Gülüş Tasarımı Ortalama Fiyatları

Gülüş tasarımı tedavisi, günümüzde en çok tercih edilen ve kişilere yarar sağlayan uygulamaların başında gelmektedir. Dijital yöntemler ve teknoloji geliştikçe estetik tedavilerin kapsamı ve uygulama başarıları da ilerleme göstermektedir.

Gülüş tasarımı tedavileri farklı farklıdır. Her hastanın ihtiyaçları büyük değişiklikler göstereceğinden ötürü fiyatlar da net olarak verilemez. Bir hastanın gülüş tasarımı tedavisine geçilmeden önce halledilmesi gereken diş, diş eti, ağız vb. sorunları bulunabilir. Öncelikle bu işlemlerin yapılması ve diş-ağız sorunlarının giderilmesi gerekmektedir.

Implant Fiyatları: Eksik dişler için implant tedavisi uygulanır; diş kliniğimizde en sıklıkla bize başvurulan yöntemlerden biridir. Eksik dişin bulunması sadece yüz, gülüş ve diş estetiğiniz bozmakla kalmaz aynı zamanda sağlık bakımından da risk yaratır. Eksik diş nedeniyle hazım sorunları vb. meydana gelebilir. Implant uygulamalarında birçok marka implant kullanılmaktadır; Alman, İsviçre, İsveç, Türk vb. Özellikle İsviçre ve İsveç markaları implant uygulamalarında uluslararası olarak çok yaygınlaşmıştır.

Kliniğimizde de bu markalar en kaliteli ürünler oldukları için tercih edilmektedirler. Hastalarımıza kaliteli implant tedavileri uygulamalarımız onların hem daha sağlıklı bir ağız-diş yapısına hem daha güzel bir görüntüye sahip olmalarını sağlar. En önemli sonuçlardan biri de daha uzun süre implantın ya da implantların ağızda bozulmadan dayanmasıdır. Kalitesiz implantların kırılma riski olduğu gibi bakteri toplama özelliği de mevcuttur.

Diş kliniğimizde en iyi ve uzman hekimlerle uygulanan implant tedavilerinin hepsi kaliteli ürünler kullanılarak gerçekleşmektedir. Özellikle İsveç ve İsviçre markalı olan implantların fiyatlarının daha yüksek olduğunu belirtebiliriz. Bunlar 3500 TL-4500 TL arasında değişen fiyatlara sahiptirler.

İsveç ve İsviçre markalarından sonra sıkça tercih edilen Alman markaları bunlara göre biraz daha ekonomik fiyatlarla sunulmaktadır. Kalite olarak yine en iyi markalar tercih edilmektedir. Alman markalı implantlar ortalama olarak 3000 TL civarındadır.

Implant tedavilerinde kaliteli ve daha uygun bir tercih yapmak isteyenler yerli markaları da seçebilirler. 1200-1500 TL civarında bir implant ücreti ortalama olarak sunulmaktadır.

Diş Beyazlatma: Dişler üzerinde yer alan lekelenmeler kişilerin gülüş ve diş estetiğini bozmaktadır. Bu durum sosyal hayata ve özgüvene de olumsuz yansıyabilmektedir. Diş beyazlatma yöntemleri arasında sıkça kullanılan lazer ile istenilen sonuca ulaşılabilir. Diğer yöntemlere göre daha kısa sürede ve kolayca uygulanır ancak hastaların sonrasında yaptıkları bakımlar beyazlatma işleminin süresini belirler.

Lazerle diş beyazlatma işlemi genellikle yılda bir kez tekrarlanmalıdır. Lazerle diş beyazlatma için %25-40 oranında hidrojen peroksit içerikli, beyazlatıcı jel kullanılmaktadır. Yüksek konsantrasyon içeriğine sahip olduğundan sonuçlar daha etkilidir. Uzman diş hekimimiz amaçlanan beyazlığa ulaşıncaya kadar lazer işlemini sürdürebilmektedir.

Lazer ya da aktive edici ışık bu tedavide jelin etkinleşmesini sağlayan bir araçtır; asıl işlevi olan madde beyazlatıcı jeldir. Belirli bir dalga boyuna sahip, yoğun mavi ışıklar ile istenen sonuç alınabilmektedir.

Gülüş tasarımı ortalama fiyatları arasında lazerle diş beyazlatma fiyatının 1500 TL civarında olduğunu belirtebiliriz. Dişlerin tümüne de uygulanacağı ya da tek tek beyazlatma işlemi mi yapılacağı vb. ayrıntılar fiyatın netleşmesinde rol oynar.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları: Gülüş estetiği söz konusu olduğunda porselen kaplamalar sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Porselen gülüş tasarımı için ortalama fiyatın 1800 TL olduğunu belirtelim. Uzman diş hekimlerimiz ile beraber sağlam şekilde yapılan bir uygulamadır.

Lamina gülüş tasarımı için 2019 ortalama tedavi fiyatları ise 9.000 TL’dir. Ağrı ve acı olmadan yepyeni dişlere ve çok güzel bir gülüşe sahip olmanız mümkündür!

Zirkonyum gülüş tasarımı tedavisi için ortalama fiyat için 2019 için 4800 TL olarak belirlenmiştir. Zirkonyum diş tedavilerinde ve estetiğinde hem sağlık için zararsız oluşu hem de doğala çok yakın bir görüntü vermesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Implant üstü kaplamalar da farklı fiyatlara sahiptirler. Örneğin Implant üstü zirkonyum kaplama için ortalama fiyat 7000 TL iken All on 4 Sistem Implant üstü zirkonyum kaplama ise 8500 TL civarındadır.

Implant üstü porselen kaplama seçenekleri ise daha ekonomik fiyatlıdır; zirkonyuma kıyasla daha uygun fiyatlı olan bu tedavilerde ortalama fiyatlar 4.500 TL ile 5.500 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Fiyatlar 2019 senesi için ortalama olarak verilmektedir. Her hastanın ihtiyaçları, tedavi detayları, kullanılacak malzemelerin markaları vb. farklıdır. Bu nedenle öncelikle uzman hekimlerimizden randevu alıp, ardından tedavi aşamalarına ve kullanılacak yöntemlere karar verilmelidir. Fiyatlar bu süreçte netleşecektir.

Gülüş Tasarımı Yorumlar

Gülüş tasarımı yaptıran kişilerin yorumlarına bakıldığında kaliteli malzemelerde, hijyenik ve tam donanımlı diş kliniklerinde, uzmanlar hekimlerce tedavi gören hastaların sonuçtan son derece memnun kaldıkları gözlemlenmektedir.

Gülüş tasarımı yaptıran hastalardan bazıları implant uygulamaları sonrasında yaşadıkları stresten ve özgüvensizlikten sıyrıldıklarını; artık eksik diş görünümü nedeniyle gülmekten kaçınmadıklarını ifade etmektedirler. Kliniğimizde yapılan uygulamalar sonucunda implant hastaların çene kemikleriyle iyi bir şekilde kaynaşmış; uyum sağlamıştır. Uzun yıllardır aynı implantı kullanan çok sayıda hastamız mevcuttur.

Gülüş tasarımı yorumlar arasında diş beyazlatma işlemlerini yaptıranların görüşleri de sıklıkla yer almaktadır. Sararan ve lekelenen dişler, gülüş estetiği bakımından en olumsuz durumlardan biridir. Bu sorunlar nedeniyle birçok kişi rahatlıkla gülemediğini ve çok büyük rahatsızlık duyduğunu dile getirmektedir.

Gülüş tasarımı tedavisinde diş beyazlatma işlemleri de çok yaygındır. Özellikle lazerle yapılan işlem kısa sürede dişleri 6-8 ton kadar açabilme özelliğine sahiptir. Kliniğimizde alanında uzman hekimlerce yapılan lazer işlemleri sonrasında hastalarımız renk açılmasından ve lekelerin giderilmesinden son derece memnun kalmaktadır. Uzun bir süre tedavinin etkisi sürmektedir; bu da hasta memnuniyetini arttıran bir diğer unsurdur.

Gülüş tasarımında en uzun süreli sonuç veren etkili uygulamalar arasında zirkonyum, porselen kaplama vb. tedavileri bulunmaktadır. Kişilerin dişleri yepyeni bir görünüme kavuşur ve gülüş estetiğinde istenilen sonucu alınır.

Doğru yerde ve tecrübeli kişilerce yapılan uygulamalar gülüş tasarımı tedavisinin büyük bir başarıyla sonuçlanmasını sağlamaktadır. Kliniğimizde tedavilerimizin tamamına yakınından istenen başarı elde edilmiştir!

Diş eti ve dişlerin uyumu da gülüş estetiğinde büyük önem taşır. Bu alandaki problemler tespit edildiğinde gerekli tedaviye başlanır. Kişilerin yüz şekli de en doğal ve ideal gülüş estetiğine ulaşmak için değerlendirilir.

Diş tasarımı tedavisi gören hastalar, tecrübeli hekimlerce, donanımlı diş kliniklerinde bu tedaviyi aldılarsa tamamına yakını sonuçtan memnun kaldıklarını belirtmektedirler. Bunun yanı sıra uzman olmayan, merdiven altı denilen uygulamaları gerçekleştiren, kalitesiz malzemeler kullanan, doğru tespitleri ve tedavi yöntemlerini kullanmayan, hijyenik olmayan yerlerde tedavi gerçekleştiren kişiler, hastalarda çok daha büyük sorunlara yol açmaktadırlar.

Gülüş tasarımı yorumlarına bakıldığında en iyi ve ideal biçimde yapılan tedaviler sonucunda kişilerin özgüvenlerini güçlendirdikleri, çok daha rahat sosyal iletişim içine girebildikleri, daha mutlu ve huzurlu bir ruh haline kavuştukları gözlemlenmektedir. İyi ve güzel bir gülüş şüphesiz ki insanların çekiciliğini de çok büyük oranda arttıran bir özelliktir.

Gülüş Tasarımı Çarpık Dişlere

Çarpık dişler, gülüşü olumsuz etkileyen unsurlar arasındadır. Dişlerin üst üste binmesi, çarpık bir görüntü kişinin gülüş estetiğini bozmaktadır. Gülüş tasarımı tedavisinde çarpık dişlerin düzeltilmesi için etkili tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bu tedaviler kompozit lamine ve bonding diş tedavileridir.

Gülüş tasarımı çarpık dişlere için bonding uygulamalarından başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Gelişen diş estetiği yöntemlerinin etkisiyle de çarpık dişler çok iyi biçimde tedavi edilmektedir ve kişiler istedikleri gülüş estetiğine kavuşmaktadırlar!

Kompozit Lamina Uygulamasının Yapılışı: Kompozit lamina uygulamasının yapılışında dişlerin ön yüzeyinden çok az miktarda bir doku kaldırılmaktadır. Kompozit lamina tedavileri bunun için kullanılmaktadır. Kişilerin dişlerinde estetiği bozan kırıklar, üst üste binmeler, çarpışıklıklar ve boşluklar bulunabilir. Kompozit lamina tedavileri bunları düzeltmek için en iyi yöntemler arasındadır.

Çarpık diş düzeltme işleminde kompozit laminalar kullanılır. Peki, bunların porselen laminalardan farkları nelerdir?:

 • Kompozit laminalar kırıldıkları takdirde daha kolay biçimde tamir edilebilmektedir
 • Porselen laminaların görünümleri daha doğaldır
 • Porselen laminalar daha zor renklerini kaybederler
 • Kompozit laminalar, porselen olanlara göre biraz daha kalındır

Kompozit laminalarda teknoloji çok gelişkindir; hastaların isteklerine göre istenilen renk, boyut, kalınlık vb. seçimi yapılabilir. Bu uygulama yapılırken kişinin dişlerinin ön yüzleri hafifçe pürüzlü hale getirilir. Bu sayede kompozit laminalar dişlere iyi biçimde tutunabilecektir.

Özel dolgu materyalleri kullanılır; diş kliniğimizde en sağlıklı ve kaliteli malzemeler tercih edilmektedir. Anestezi işlemine de gerek yoktur.

Çarpık Dişler için Bonding: Bonding uygulamasında diş dokusunun kaldırılması durumu söz konusu değildir. Sadece istenilen bölgeler üzerinde çalışma yapılmaktadır. Bölgeye bonding materyali ile uygulama yapılmaktadır. Birden fazla diş üzerinde uygulama yapılabilir.

Diş rengindeki kompozit rezin bonding materyali ile beraber sorunlu bölgeye uygulanmaktadır. Doğal bir renk ve görünüm yakalanır. Diş yüzeyi kompozit lamina işlemindeki gibi pürüzlendirilir.

Bonding genellikle dişlerin arasında boşluk olan, dişlerin şekillerinin farklı görülmesini isteyen ( Örneğin daha uzun gösterme) ve renklerinin değiştirilmesini talep eden kişilere uygulanmaktadır.

Bonding işlemi tek bir diş için yapılıyorsa ortalama 30-60 dakika sürmektedir. Birden fazla diş için diş hekimi seans sayısını arttırabilir. İşlem sonrasında koruyucu bakıma en iyi biçimde özen göstermek alınan sonucun ömrünü uzatmaktadır.

Bonding işlemleri, gülüş tasarımı tedavilerinin en önemli yöntemlerinden biri haline gelmiştir. Nispeten birçok yönteme göre uygulaması kolay yapılan bir tedavi kanalıdır. Ayrıca fiyat olarak da özellikle alınan sonuçlara göre oldukça uygun fırsatlar sağlarlar.

Bonding uygulamalarının ömrü hastalar iyi bir bakım reçetesine uyarlarsa en az birkaç yıldır. Hem Kompozit lamina hem de bonding işlemleri sonrasında ilk 48 saat önemlidir; hastaların dikkatli olmaları gerekir. Genel olarak ağız ve diş sağlığı bakımında özenli oldukları takdirde alınan sonuçlar daha uzun süreli olacaklardır.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78
Bize yazın!

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Estetik bir görünüş, olumlu bir ruh hali için son derece büyük önem taşır. Güzel bir gülüşün hem kişinin kendisini iyi hissetmede hem de başkalarına çekici ve olumlu gözükmesinde etkisi büyüktür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Diş implantı, kaybedilen dişin kökünün yerine konulması için kullanılır. Daha sonra üzerine bir kron yerleştirmek için kemiğe yerleştirilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  Altı implant üzerinde teknik; Üst çeneye 6, alt çeneye 6 implant yerleştirilmesine dayanır. All-on 6 implant tekniği ile en az 5 hafta sonra alt çeneye, en az 12 hafta sonra üst çeneye kalıcı sabit protez kullanılabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?