Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Zirkonyum Tedavisi - Gülüş Estetiği®

21 Ağustos 2022by Gülüş Estetiği0

ZİRKONYUM TEDAVİSİ

         Zirkonyum tedavisi, estetik diş hekimliğinde uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Restoratif diş hekimliği olarak da adlandırılan bu alan, dişlerdeki sert doku kayıplarının yeniden kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen uygulamaların genel ismidir.

Estetik olarak da dişlerin yeniden düzenlenmesine imkan sağlayan kompozit, porselen, zirkonyum ve hibrit gibi malzemelerden, tedavi edilecek dişin yerine ve özelliğine en uygun olanı seçilir. Dişlerin arasındaki boşlukların kapatılması, kırık kısımların tamamlanması, protezlerin güçlendirilmesi, dolgu uygulamasının estetik şekilde gerçekleştirilmesi için kullanılan yöntemler yanında, dişlerin kaplanması için gerçekleştirilen yöntemler de bulunur.

Zirkonyum Tedavisi
Zirkonyum Tedavisi

Zirkonyum tedavisi, beyaz ve diş rengine en yakın madde olması bakımından tercih edilen bir kaplama ve güçlendirme uygulamasıdır. Özellikle ön kısımda bulunan dişlerde porselen kaplama uygulaması yapılması halinde zirkonyum kullanılır. Porselen kaplamanın içine güçlendirmek amacıyla yerleştirilen zirkonyum tabaka, diş ile aynı renkte olması ve diş eti hizasında metal kaplamalar gibi koyu bir çizgi oluşturmaması sebebiyle tercih edilmektedir. İnsan vücudu ile tam uyumlu ve hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmaması bakımından da en popüler diş kaplama malzemeleri arasında yer alır.

Porselen kaplama, çok hassas ve pahalı bir maddedir. Bu yüzden darbeler ve sert şeylerin çiğnenmesi halinde zarar görmesi, hastanın yeniden porselen kaplama yaptırması, ikinci kez masraf anlamına gelecektir. Porselen kaplamanın avantajları ile zirkonyumun artı özelliklerini bir araya getirerek uzun ömürlü ve dayanıklı porselen kaplamalara sahip olmak mümkündür.

Porselen kaplamaların içine yerleştirilen ve diş kökü veya implant ile uyum göstererek sabitlenmesini sağlayan zirkonyum, porselenin ömrünün uzatmak için kullanılır. Metal içerikte olmamaları sebebiyle alerjik insanlarda da rahatlıkla kullanılabilen ve hiçbir reaksiyona sebep olmayan bir maddedir.

Kemik gelişimini tamamlayan her yetişkin için uygun olan zirkonyum tedavisi, diş etlerinde sorun olmayan hastalar için bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanabilir. Ancak hastanın durumuna bağlı olarak prova yapılması için tedavi biraz daha uzun sürebilir.

Ankara zirkonyum tedavisi için kliniğimizin profesyonel ve kaliteli hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Eksik diş için gerçekleştirilen tüm tıbbi uygulamalarda kullanılabilen zirkonyum tedavisi hakkında daha detaylı bilgi ve randevu almak için lütfen bizi arayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?