Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Vidalı Diş İmplantı - Gülüş Estetiği®

31 Ağustos 2022by Gülüş Estetiği0

VİDALİ DİŞ İMPLANTİ 

            Tıbbi ismi  “İmplant”  olan vidalı dis , çene kemiğine yerleştirilen ve üstüne konulacak protezlere destek sağlayan yapay diş köklerine verilen isimdir. Uygulama her ne kadar implant olarak adlandırılsa ve implant denilince akla ilk olarak diş gelse de, implant tıpta vücuda yerleştirilen yabancı maddelere verilen genel bir isimdir. Kırık bir kemik için kullanılan metal tutucular, göğüs estetiğinde yerleştirilen silikon dolgular da aslında birer implanttır. Bu yüzden  tanımı, protez dişlerde kullanılan metal diş kökleri için daha uygun bir tanımdır.

Çeşitli sebeplerle kaybedilen dişlerin yerine ömür boyu kullanım imkanı sağlayan ve kişinin kendi dişleri gibi sürekli ve sabit kalan vidalı diş, insan vücudu ile tam uyumlu ve çok hafif bir metal olan titanyumdan üretilmektedir. Vidali dis  denilmesinin sebebi, çene kemiğinin içine tıpkı bir vida gibi sabitlenmesidir.

Vidalı Diş İmplantı
Vidalı Diş İmplantı

            Vidali Diş İmplanti uygulamaları bir veya birkaç diş için yapılabileceği gibi tüm damak için de gerçekleştirilebilir. Bu yöntemin uygulanması için kişinin vida yerleştirmeye uygun özellikte bir çene kemiğinin olması yeterlidir. Ancak gelişen teknoloji sayesinde çene kemiğindeki sorunlar da çeşitli yöntemlerle giderilerek uygulanması mümkün hale gelmiştir. Çenede sun’i kemik oluşturularak vidaların yerleştirileceği alanlar uygun hale getirilmekte ve üzerine protez yapılabilmektedir.

Diğer diş yöntemlerine göre pahalı bir uygulama olmakla beraber ömür boyu kullanım imkanı sağlaması ve gerçek diş kadar fonksiyonel olması bakımından büyük avantaj sağlar. Cerrahi olmasının yanında süreç alan bir uygulamadır. Bu anlamda hastanın sabırlı olması önemlidir.

Ankara Vidali Diş İmplanti  uygulamasında çene kemiğine yerleştirilecek vidaların özellik ve büyüklükleri, hastanın çene yapısına göre değişmektedir. Vidalar yerleştirildikten sonra geçici protezler oluşturularak vidaların uyumluluğu değerlendirilir. Belli bir süre sonunda vidalarla ilgili herhangi bir sorun olmadığı anlaşılırsa, kalıcı diş protezi uygulamasına geçilir.

            Vidali Diş İmplanti uygulamalarımız kişiye özel tetkik ve çalışmalar sonucunda gerçekleştirilir. İmplant diş protezi için ortalama 6 aylık bir süre gerekir. Bu süre bazı hastalar için biraz daha uzun olabilir. Bu sürede hasta ile sürekli irtibat halinde olur ve düzenli kontroller gerçekleştiririz. Daha detaylı bilgi almak için lütfen randevu isteyiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?