Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Porselen Tedavisi - Gülüş Estetiği®

29 Ağustos 2022by Gülüş Estetiği0
Porselen Tedavisi
Porselen Tedavisi

PORSELEN TEDAVİSİ

           Porselen tedavisi, diş hekimliğinin estetik uygulamaları arasında yer alır. Normalde eksik dişlerin tamamlanması veya diş yerine kullanılacak protez dişler için farklı malzemeler de bulunur. Ancak Porselen tedavisi bu tür uygulamaların daha estetik olması için gerçekleştirilen bir yöntemdir.

Protez dişlerin üzerine, rengi değişen dişleri beyazlatmak amacıyla, kırık veya dolgu işlemi yapılan dişlerin düzeltilmesi için tercih edilen porselen, çeşitli yöntem ve şekillerde kullanılabilir. Kırık veya dolgu yapılan dişlerde meydana gelen boşluğu tamamlayarak gerçek diş görünümü vermek, diş protezlerinde daha estetik ve beyaz bir görünüm elde etmek için kaplama olarak, rengi değişen dişlerde ince bir tabaka halinde yapıştırılarak uygulanabilmektedir.

Eğer hareketli diş protezinde veya implant tedavisinin son aşaması olan protez dişlerde kullanılacaksa, beyaz renkli ve dayanıklı bir malzeme olan zirkonyum ile desteklenerek uygulanır. Çünkü porselen hem içerik bakımından kırılgan ve hassas bir maddedir hem de pahalı bir uygulamadır. Bu yüzden zirkonyum ile desteklenerek dayanıklılığı ve ömrü artırılmış olur.

Porselen tedavisi pahalı bir uygulama olsa da, doğru şekilde kullanılır ve iyi bir hekim tarafından gerçekleştirilirse uzun yıllar inanılmaz estetik, bembeyaz dişlere sahip olmak mümkündür. Sağlam bir şekilde yapılan porselen dişler, kişinin kendi dişleri kadar fonksiyonel ve doğaldır. Vücutla uyumlu bir madde olması ve alerjen içermemesi sebebiyle de diş tedavilerinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Kırık, minesi çatlamış veya rengi koyulaşan işlerde tam bir kurtarıcı olarak görev alır. Kişini doğal dişlerinden ayrılamayacak kadar uyumlu olan bu madde sayesinde uzun ve cerrahi uygulama gerektiren diş tedavilerine katlanmak zorunda kalmadan harika dişlere sahip olmak mümkündür.

İster yaprak lamine şeklinde uygulansın ister kırık tedavisi veya protezlerde, ışığı yansıtması ve pürüzsüz yüzeyi sayesinde aşınmaması gibi artıları sebebiyle diş hekimlerinin en fazla tercih ettiği estetik diş ürünüdür.

Ankara porselen tedavisi uygulamalarınız için profesyonel bir ekip ve uzman hekimlerle hizmet veren kliniğimiz diğer diş uygulamaları gibi bu konuda da harikalar yaratmaktadır. İhtiyacınız estetik, sağlıklı ve dayanıklı dişler ise hemen bizden randevu almanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?