Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Lamina Tedavisi - Gülüş Estetiği®

27 Ağustos 2022by Gülüş Estetiği0

LAMİNA TEDAVİSİ

           Lamina tedavisi, dişlerde estetik görünümü sağlamak ve görsel açıdan daha çelici hale getirmek için gerçekleştirilen diş tedavilerinden biridir. Lamina tedavisi ile bembeyaz, düzgün ve orantılı dişlere sahip olmak mümkündür.

Lamina Latince yaprak, plaka anlamlarına gelmektedir. Beyaz, porselen bazlı bir maddeden hazırlanan yapraklar estetik diş tedavisinde kullanılır. Dolgu yapılan alanların üzerinin kapatılması, kırık dişlerin tamamlanması, rengi değişen dişlerin üzerinin kaplanarak beyazlatılması, kırık diş minelerinin kamufle edilmesi gibi çeşitli amaçlarla kullanılan lamina tedavisi ile diğer diş tedavilerinin estetik kısmı gerçekleştirilir.

Lamina Tedavisi
Lamina Tedavisi

0.3 ila 0.7 mm’ye kadar inceltilerek kullanılabilen lamina yapraklar, dişlerde birkaç ton birden açılma sağlar. Özel bir madde ile yapıştırılan lamina plakaların ortalama 10 yıllık ömrü vardır. Pürüzsüz olması ve ışığı yansıtması sebebiyle aşınması çok zordur ve doğal bir görüntü verir. Kullanılan madde zaman kahve, çay, sigara gibi maddelerin kullanımı sebebiyle renk değiştirmediği için, düzenli diş bakımı ile uzun yıllar beyaz dişlere sahip olmak mümkündür. Bu tedavi aynı zamanda diğer porselen diş uygulamalarından farklı olarak dişlerin küçültülmesini, kesilmesini gerektirmediği için, hasta kendi dişlerini orijinal haliyle kullanmaya devam eder.

Eğer yaprak lamina tedavisi yapılacaksa, kaplama yapılacak dişlerin kalıpları çıkarılarak buna uygun kesim gerçekleştirilir. Bu modelleme ile hastanın tedaviden sonra dişlerinin nasıl görüneceğine dair bir fikir edinmesi sağlanır.

Kullanılan madde çok hassas ve kırılgan özellikte olmasına rağmen, dişlere tam olarak yapıştırılırsa hiçbir sorun çıkmadan uzun zaman kullanım imkanı sağlar. Öyle ki tam olarak yapışmış bir yaprak laminayı dişlerden sökmek için elmas frez kullanılır. Ancak normal dişlerde de olduğu gibi basınç uygulama, kötü kullanma gibi durumlarda kırılması mümkündür.

Diğer diş restorasyonlarına göre estetik ve sağlık açısından büyük avantajlar sağlar. Pahalı bir uygulama gibi görülse de uzun süre kullanım sağladığı için ekonomik olduğu söylenebilir.

           Ankara lamina tedavisi uygulamalarımız gerek kalite gerekse ekonomik olarak tercih edilmektedir. Kısa süre içinde hiçbir cerrahi işleme gerek kalmadan bembeyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek randevu almanız yeterli olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?