Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

İmplant Tedavisi - Gülüş Estetiği®

25 Ağustos 2022by Gülüş Estetiği0

İMPLANT TEDAVİSİ

          İmplant tedavisi son yılların en fazla tercih edilen ve kişinin dişine en yakın özellikte olan diş uygulamasıdır. Hastaya gerçek dişlerinden hiçbir farkı olmayan ve ömür boyu sorunsuz bir kullanım imkanı sağlayan implant tedavisi ile kalıcı, sağlıklı ve sorunsuz dişlere kavuşmak mümkündür.

İmplant tedavisi, diş implantı uygulamasının genel adıdır. Bu işlem belli bir süre devam eden ve birbirini takip eden sistematik bir uygulama olduğu için tedavi olarak nitelendirilir.

İmplant Tedavisi
İmplant Tedavisi

İmplant tedavisini eksik dişlerin yerine, çene kemiğine gömülerek yerleştirilen vidaların üzerine yapılan diş protezi olarak tanımlamak mümkündür. Vidaların yapımında titanyum ve titanyum bileşeni metaller kullanılır. Bilindiği gibi titanyum insan vücudu ile en uyumlu ve hiçbir sağlık sorununa sebep olmayan tek metaldir. Hafif yapısı ve sağlamlığı sebebiyle de tıbbın çeşitli alanlarında sıkça kullanılmaktadır.

İmplant tedavisi hastanın çeşitli tetkik ve kontrollerden geçmesi ile başlar. Tansiyon, şeker veya kan pıhtılaşması gibi sağlık sorunları olan hastalarda da ilgili uzman hekim kontrolünde uygulama gerçekleştirilebilir. Çene kemiği filmi çekilmesi, çeşitli tahlillerin yapılması, hastanın genel sağlık durumu, mevcut dişlerin yeri, implant yerleştirilecek kemik bölgelerinin belirlenmesi gibi çeşitli aşamalardan sonra uygulamaya geçilir. Eğer hastanın çene kemiği uygulamaya müsait değilse, farklı cerrahi yöntemlerle çene kemiğinin uygun hale getirilmesi sağlanır. Vidaların büyüklüğü, özelliği, hangi alanlara yerleştirileceği hekiminizin klinik değerlendirmesine göre belirlenir.

Çene yapınıza uygun vidaların kemiğe yerleştirilmesi işlemi cerrahi bir uygulamadır. İstisnai haller dışında lokal anestezi altında yapılır. Uygulama esnasında hastanın bilinci açıktır ve hiçbir acı hissetmez.

Vidaların yerleştirilmesinden sonra çene kemiği ile uyumluluğu ve diş etlerinin iyileşmesi için belli bir süre geçmesi gerekir. Bu dönemde gerekli görülürse antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar verilebilir.

Doktorunuzun uygun gördüğü süre sonunda vidaların üzerine kalıcı diş protezlerinin yerleştirilmesine geçilir. Bu aşamada hastanın ağız ve çene yapısına en uygun modelleme belirlenir her bir diş ayrı ayrı oluşturularak yerleştirilir.

İmplant tedavisi konusunda alanında uzman doktorlarla hizmet veren kliniğimizin profesyonel ve yüksek standartlardaki implant uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?