Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

İmplant Diş Kaplama - Gülüş Estetiği®

19 Ağustos 2022by Gülüş Estetiği0

İMPLANT DİŞ KAPLAMA

             implant diş kaplama, implant diş tedavisinin son aşamasıdır. implant diş kaplama, implant uygulamasının estetik kısımıve bitiş işlemidir.

Gerçek dişle aynı fonksiyonelliğe sahip implant dişler için tedaviye, hastanın röntgen filmleri ve çeşitli tahliller yapılması ile başlanır. Çene kemiğine, eksik olan dişlerin yerini almak üzere yerleştirilecek dişlere kök işlevi sağmaması için titanyumdan imal edilen metal vidalar yerleştirilir. Eğer hastanın çene kemiği vida yerleştirmek için uygun değilse çeşitli tıbbi tekniklerle implant vidalarının yerleştirileceği kemik alanları oluşturulur.

İmplant Diş Kaplama
İmplant Diş Kaplama

Titanyumdan yapılan ve hastanın ağız ve diş yapısına en uygun ebatta seçilen vidaların çene kemiğine yerleştirilmesinden sonra, diş etlerinin ve damağın iyileşmesi ve vidaların vücutla uyumluluğu için bir süre beklenmesi gereklidir. Bu süre hastaya göre değişmekle birlikte, ortalama 3 ay olarak kabul edilir. Diş etleri iyileşen ve vidalarla ilgili herhangi bir sorun görülmeyen hastaların kullanacakları normal dişlerin oluşturulması aşamasına geçilir.

Çene kemiğine en uygun şekilde yerleştirilen vidaların üzerine yine hastanın ağız ve çene yapısına uygun şekilde bir modelleme oluşturulur. Bu modelleme tıpkı protez dişler gibi kişiye özel ve uyumlu olmalıdır. Modelleme yapıldıktan sonra geçici protez hazırlanarak hastanın damağına yerleştirilir. Böylece hastanın yapılacak gerçek proteze uyumunun sağlanması, rahatsız edecek kısımların belirlenmesi sağlanır. Birkaç ay süre ile bu uygulama yapılarak bu arada düzeltmeler gerçekleştirilir. Hasta ile tam uyum sağlayan protez modeline göre laboratuvarda kalıcı protez diş oluşturulur ve hastaya uygulanır.

İmplant vidaları üzerine yerleştirilen bu kalıcı dişlerin zirkon ile güçlendirilmesi de mümkündür. Genellikle porselen olarak tasarlanan bu kalıcı protezler ile hastanın implant tedavisi sona ermiş olur.

İşte hastanın implant vidalarının üzerine sabitlenen bu porselen protez uygulamasına implant diş kaplama denilmektedir. Yani implant diş kaplama , vidaların üzerine porselen protez uygulamasının diğer adıdır.

Ankara implant diş kaplama uygulamalarımız ile implant tedavisinin tüm aşamalarında olduğu porselen kaplama konusunda da en iyi diş laboratuvarları ile çalışarak sizin için en kaliteli kaplama işlemini gerçekleştiriyoruz. Diş ve implant uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşmanız yeterlidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?