Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Gülüş Tasarımı Nedir ? Nasıl Yapılır ? - Gülüş Estetiği®

18 Aralık 2019by Gülüş Estetiği0

Gülüş Tasarımı
Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir ?

Gülüş Tasarımı daha güzel gülüşlere sahip olabilmek için birçok kişi tarafından tercih edilen gülüş tasarımı, kısa süre içerisinde diş hekimleri tarafından hastalara uygulanarak belirli aşamalardan geçmektedir. Estetik açıdan birçok kişide görülen diş bozukluğu ve bu sayede oluşan kötü bir görüntü ile koku oluşması doğal görünümüne tekrar kavuşabilmesi için dişlerin belirli aşamalardan geçmesini sağlar. Belirli tedavi yöntemleri içerisinde aynı zamanda diş eti hastalıkları da dikkate alınmalıdır. Tedavi sonunda fark edilir derecede bir etki yaratan virüs tasarımı birçok kişinin etkili olarak kullandığı yöntemlerden biridir. Hem görüntüyü değiştirir hem de istenilen estetiğe sahip sağlıklı dişlerinizin olmasını sağlar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Gülüş tasarımı yapılabilmesi için öncelikle hastanın dişlerinde yamukluk, renk düzenlenmesi, çatlakların giderilmesi gibi birçok konuyu kapsayarak uygulama alanı içerisine girmektedir. Belirlenen uygulama ise oldukça önemli olmakla beraber, gerçekleşme aşaması da zaman olarak değişim gösterir. Belirlenen süre her hastanın rahatsızlığı sebebi ile değişim gösterebilir. Bu durum oldukça normal karşılanmalıdır. Gülüş tasarımı nasıl yapılır ? Birçok etken maddenin birleşimi ile birlikte estetikli bir gülüşe mani olan her sebebin ortadan kaldırılmasıdır. Gerçekleşen gülüş tasarımında öncelikle gelişen bir tartar veya plaka varsa tedavi edilmelidir. Diğer aşama ise,  diş olmayan ve boşlukta kalan kısımların doldurularak protez ve implant yapılmasıdır. Gülüş tasarımı birçok kişi tarafından tercih edilen ve görünümü oldukça etkileyen bir tedavi seçeneğidir. Randevu alamak için bu formu doldurmanız yeterlidir

Gülüş Tasarımı İşlemler
Gülüş Tasarımı İşlemler

Gülüş Tasarımında Hangi İşlemler Uygulanır?

Herkesin problemi farklıdır. Buna göre yapılacak olan işlemler de değişiklik gösterir. Yani her tasarım kişiye özel olarak yapılır. Gülüş tasarımı yapılırken, cinsiyet, yaş, yüz biçimi ve hastanım istekleri göz önünde bulundurularak bir işlem yapılır. İlk olarak ağızdaki genel sorunlara bakılır. Çürük diş ya da eksik diş varsa, onların tedavisi yapılır. Diş renk bozuklukları temizlenir.

Daha sonra tasarım işlemine geçilir ve ihtiyaca göre bir plan yapılır. Bu işlemler, diş estetiği, dişleri beyazlatmayı sağlama ve diş protezleri gibi uygulamalardır. Eğer tedavi edilemeyen dişler varsa, bu dişlere implant uygulanır. Gülüş tasarımı yapılırken, kaplama çeşitleri ve tel uygulama gibi işlemlerde yapılır. Çok kapsamlı bir tasarımdır ve biraz süreç gerektirir.

Beyaz Dişler
Beyaz Dişler

GÜLÜŞ TASARIMINDA DİŞ BEYAZLATMA

Kim beyaz dişlere sahip olmak istemez? Güzel bir gülümseme için diş renginin önemini biliyoruz. Bazen çay,sigara kahve gibi renk verici besinler bazen de yetersiz ağız bakımı diş renginin daha koyulaşmasına neden olabilir. Diş hekimliğinde uygulanan beyazlatma işlemleri sayesinde diş rengi istenilen parlaklık ve beyazlığa kavuşabilir. Bu rengi muhafaza etmek için de hekim önerilerine kulak vermek zorunda olduğumuzu unutmayalım. Web sitemizdeki diş beyazlatma sayfasının linkine giderek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Diş beyazlatma evde ve diş kliniğinde uygulanabilir. Sizin için en iyi diş beyazlatma yöntemi diş yapınıza ve renginize göre klinikte hekim muayenesinde belirlenebilecektir.

Ne tür Gülüş tasarımları vardır?

Genel olarak gülüş ifadeleri üç ana başlıkta toplanır. Bu temel kategoriler de kendi içlerinde değişik varyasyonlara sahiptir.

Çekici Gülüş Nedir ?

Ön dişler yan dişlere göre daha uzun bir şekildedir.  ön dişler ilk kesen dişler olduğundan zamanla yıpranır ve kısalırlar. Bu da beraberinde yaşlı bir görünüm getirir.  Çekici, estetik, ve hoş bir gülümsemeye sahip olabilmeniz için ön dişler diğerlerine oranla daha uzun olmalıdır. Ön dişlerin bu şekilde yapılmasıyla; genç, dinamik ve çekici bir gülümsemeye sahip olursunuz.

Entellektüel Gülüş Nedir ? 

Entellektüel Gülüş de Dişler yatay düz bir çizgi üzerine sıralanmışşdır. Yüz de olgun ve bilgili bir ifade vardır. Bu gülümseme yüzün alt kısmını daha çok belirginleştirir. Genç yaşlarda dişlerin uzunlukları farklıdır. Yaş ilerledikçe dişler eşit boylarda olur. Gülüş estetiği ile olgun, bilgili ve entelektüel bir gülüş tasarımına sahip olabilirsiniz.

Sportif Gülümseme Nedir ?

Orta kesici dişler yan kesicilerden biraz daha uzundur. Sportif gülümseme tasarımı, yüzünüze farklı,içten ve samimi bir ifade kazandırır. Bu gülümseme diğer gülümseme tasarımları kadar ciddi ifadeli değil, çekici gülüş dizaynı kadar da genç değildir.

Diş Agrısı
Diş Agrısı

Gülüş Tasarımı Tedavisi Ne Zaman Tamamlanır?

Gülüş Tasarımı tedavisi çok süreçli bir tedavi yöntemidir. Kişiye özel planlandığı için süre de kişiden kişiye farklılık gösterir. Diş eti sorunlarının eşlik ettiği Gülüş Tasarımı tedavi süreci ortalama 4-6 ay süresinde tamamlanırken; implant ya da ortodontik uygulamaların söz konusu olduğu Gülüş Tasarımı süreçleri ortalama 1 yılı kapsayabilmektedir.

Gülüş Tasarımı Benim İçin Doğru Tedavi mi?

Gülüş Tasarımı, kişinin gülüşünü etkileyen, öz güven sorunu ortaya çıkaran her türlü estetik kaygıyı gidermek amaçlı ergenlik itibariyle her yaştan kişiye uygulanabilir bir tedavidir.

Gülüş Tasarımı tedavisi için herhangi bir yaş üst sınırı olmamakla birlikte alt sınır olarak süt dişlerinin kaybedilip ana dişlerin tamamen çıkmış olması Gülüş Tasarımı uygulanabilmesi için yeterli kabul edilir. Erken yaş dönemi gülüş tasarımı tedavisinde genellikle ortodonti tedavisinin eşlik ettiği tedavi süreçleri planlanır.

Gülüş Tasarımı Diş Hekimi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir ?

Gülüş Tasarımı estetik diş hekimliği kapsamında değerlendirilmesi gereken çoklu uzmanlık alanlarının bir arada alınabilmesine olanak sağlayan klinik ya da hastane bağlantılı hekimler tarafından planlanmalıdır.

Gülüş Tasarımında esas olan öncelikli olarak kişinin ağız sağlığına yönelik tüm işlemlerin tamamlanması ve ardından estetik kaygıların giderilmesi olmalıdır.

Bu hedeften hareketle estetik diş hekimliği alanında deneyimli aynı zamanda da diş hekimliği ile ilgili tüm tedavi süreçlerine hakim bir hekim seçilmesi önemlidir.

Gülüş Tasarımı diş hekimi seçiminde bir diğer önemli kriter, hekimin sizin estetik kaygılarınızı iyi anlayan, doğru iletişim kurabildiğiniz, sizin önceliklerinizi dikkate alan bir diş hekimi ile tedavinizi planlamanızdır.

Gülüş Tasarımı tedavi süreci uzun ve işlemler açısından da zamana yayılması gereken, çoğu zaman 1 yılı aşkın sürede tamamlanan bir uygulamalar bütünüdür.

Süreçli bu tedavi yönteminde iletişimi kolay sağlayabildiğiniz bir gülüş tasarımı diş hekimi ile ilerlemek tedavinin zamana bağlı yarattığı sıkıntıları bertaraf etmenizi kolaylaştıracaktır.

Seçiminizi yaparken Gülüş Tasarımı diş hekiminin daha önceden yaptığı estetik uygulamaların öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmek (bunu diş hekiminizden talep edebilirsiniz) ve ortaya çıkan sonuçların kişiye özel mi yoksa birbiri ile benzer mi olduğunu analiz etmek sizi, sizin için doğru gülüş estetiği diş hekimi ile buluşturacak en değerli veri olacaktır.

Gülüş Farkı
Gülüş Farkı

Gülüş Tasarımı Öncesi Sonrası Arasındaki Farklar ?

Gülüş tasarımının öncesi ve sonrası arasındaki fark kesinlikle gece ile gündüz arasındaki fark kadar açıktır. Özellikle de çarpık diş ve aralıklı diş gibi diş sorunları yaşayan kişilerde tedavi sonrası ortaya çıkan fark hastaların kendilerini çok daha mutlu hissetmelerini sağlamaktadır. Yine gülüş tasarımı yaptıranlar arasında düzenlenen araştırmada kişilerin özgüvenlerinde büyük bir artış yaşandığını da bilimsel olarak ortaya koymaktadır.

Gülüş Tasasrımı ve Fiatları ?

Herkes için oldukça farklı süreçleri ve tedavi seçeneklerini kapsayan gülüş tasarımı ve fiyatlar herkes için belirlenmiş olan tarifeler üzerinden oluşturulmaktadır. Birçok kişi tarafından tercih edilen tasarım, estetiğin diş ile buluştuğu önemli bir konuyu kapsamaktadır. Her zaman en doğal gülüşe sahip olabilmek için belirli bir süreç boyunca uygulama ile belirlenen diş taşları VS. tespit edilir. Ağız içerisinde hijyen sağlanması halinde diş takımı ile protez sağlanması oldukça önemlidir. Dişlerin takımı sırasında ağız içinde diş olmama durumunda implant yöntemine başvurulmalıdır. Böylelikle gülüşte en iyi  estetiği yakalamak birçok kişinin elindedir. Gülüş tasarımı için size özel fiyatlandırmamızı görmek için buraya tıklayablirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

24/7 Acil WhatsApp hattı!
Gülüş Estetiği Hakkında
Ödüllerimiz
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

En İyi Hasta Bakımı 2019
En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
En İyi Ekip ve Uygulama 2017

Çalışma saatleri
bt_bb_section_top_section_coverage_image
Görüşme Başlat
🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
Merhaba🦷
Size nasıl yardımcı olabiliriz?