Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Elmacık Kemiği Estetiği - Gülüş Estetiği®

Elmacık Kemiği Estetiği

Elmacık kemikleri yüz bölgesinde en dikkat çekici alandır. Burun bölgesinin her iki yanında bulunur. Kulakların tepe noktasına kadar uzanır. Elmacık kemikleri çoğu insanda sönük bir şekilde konumlanmıştır. Belirginleştirme yani estetik işlemi yapıldığında yüz daha dikkat çekici hale gelir. Özellikle günümüzde elmacık kemikleri modeller arasında seçimler yaparken bile etkilidir.

Güzellik kavramını değiştirmek için elmacık kemiği estetiği işe yarayacaktır. Aynı zamanda günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlarının başında elmacık kemiği estetiği gelmektedir. Kalıcı bir işlem olduğu için kişilerin ömürlerinde sadece bir kere yaptırmaları genç durmaları için yeterli olacaktır.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Elmacık Kemiği Estetiği

Hastalarımız tedaviden 24 saat önce ve sonra bizi kullanabilirler. E-max lamine kurma kolu veya başka bir şey hakkında herhangi bir sorunuz varsa, bizimle telefonla iletişime geçebilirsiniz. Bu yöntemle daha sağlıklı ve estetik dişler elde edilebilir.

Elmacık kemikleri belirgin bir halde bulunduğunda yüzü olduğundan daha bakımlı gösterir. Estetiksiz yani normal elmacık kemikleri belirgin değilse yüz olduğundan yorgun görünür. Bu gibi durumlarda elmacık kemiği estetiği yapılarak kişi daha dikkat çekici hale getirilir.

Elmacık kemiği belirgin hale geldiğinde kişinin duruşu da değişime uğrayacaktır. Daha mutlu bir görünüm elde edecektir. Genellikle belirgin olan elmacık kemikleri yaşın ilerlemesi veya herhangi bir aksilik halinde sönük hale gelebilir. Bu durumlarda da elmacık kemiği estetiği uygulanarak kişi eski haline kavuşturulur.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/elmacik-kemigi-estetigi-1.jpg

Elmacık Kemiği Estetiği Mi Dolgusu Mu?        

 

Elmacık kemiğini ortaya çıkartmak iki şekilde mümkündür. İlki elmacık kemiği estetiği işlemidir. Elmacık kemiği estetiği cerrahi bir işlemdir. İyileşme süreci uzundur. Fakat kesin kalıcı sonuçlar verir. Estetik işleminde bir protezden yardım alınarak elmacık kemiği belirginleştirilir.

 Elmacık kemiği dolgusu ise kalıcı olmayan bir işlemdir. Geçici bir süre kişilerin elmacık kemiklerini belirgin bir hale getirir. İşlem kısa sürdüğü gibi iyileşme de kısa süre içerisinde tamamlanır fakat kalıcı bir işlem olmadığı için tekrarlanması gerekir. Sürekli tekrar elmacık kemiği dolgusu yaptırmak yerine elmacık kemiği estetiği yaptırarak kalıcı belirgin elmacıklara kavuşmak mümkündür.

Kimler Elmacık Kemiği Estetiği Yaptırabilir? 

 

Elmacık kemiği estetiği yaptırabilmek için kişilerin on sekiz yaşını tamamlamaları gerekmektedir. Bunun sebebi yüz yapısının oturmasıdır. Elmacık kemiği belirginleştirme işlemlerini genel olarak kadınlar tercih eder. Az da olsa erkekler de yaptırabilir. Cinsiyet ayrımı bulunmamaktadır. Kişiler genetik veya normal sebep farkı olmadan istediği an elmacık kemiği estetiği yaptırabilir. Herhangi bir hastalık durumunda veya rahatsızlıklarda yapılan bir işlem değildir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/elmacik-kemigi-estetigi-3.jpg

Elmacık Kemiği Ameliyatı Nasıldır?

 

Elmacık kemiği estetiği yapılmadan önce doktora muayene olunur. Yüz yapınıza göre muayene esnasında kullanılacak olan yöntem belirlenir. Genel olarak kullanılan yöntem kesiğin ağız içerisinden ve yanak bölgesinden atılmasıdır. Bu bölgelerden atılan kesikler ile protezler yerleştirilir.

Dikişiler eriyen dikiş olarak atıldığı için alınmasına gerek yoktur. Bu işlem ortalama bir buçuk saat kadar sürmektedir. İşlem anında anestezi uygulandığı için herhangi bir şekilde ağrı veya sızı hissedilmez. Elmacık kemiği estetiği yüz bölgesine uygulanacak olan diğer estetiklerle beraber de yapılabilecek bir işlemdir.

Elmacık Kemiği Estetiğinde Kullanılan Protezler Nasıldır?

 

Elmacık kemiği estetiği işleminde kullanılan protezler dolgu ile karıştırılmamalıdır. Dolgular kendiliğinden eriyerek kaybolurlar. Protezlerin erimesi veya kaybolması mümkün değildir. Estetik işleminden sonra ömür boyunca kullanırsınız. Ömür boyu orada olacağı için vücuda herhangi bir zararı olmayan maddelerden özel olarak üretilmiştir. Yüz bölgesinde kullanıldığı için tasarımları daha dikkatli yapılan ürünlerden oluşmaktadır.

Elmacık Kemiği Estetiği Öncesi

 

Elmacık kemiği estetiği de diğer estetik uygulamaları gibi cerrahi işlemdir. Bu işlemlerde her zaman için doktorun dediklerine uyulmalıdır. Uyulmadığı takdirde aksi durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Elmacık kemiği estetiği işlemine girmeden önce muayenenin kesinlikle yapılması gereklidir. Doktor ve sizin birlikte boyutlara karar vermeniz gerekir. Bu işlem için muayene olmadan operasyona geçilmez.

 Gerekli kan tahlilleri yapılarak işlem için uygun olup olmadığınıza karar verilir. Ardından sizler bir ilaç kullanıyorsanız mutlaka işlem öncesi doktora bildirmelisiniz. Özellikle kan sulandırıcı gibi ilaçlar işlem öncesinden en az bir hafta öncesinde bırakılmalıdır. Ekstra vitamin almak bu dönemde direncinizi arttıracaktır. Aynı zamanda ameliyat saatine göre doktorunuzun belirleyeceği sürelerde yemeği kesmeniz gerekmektedir.

Elmacık Kemiği Estetiği Sonrası

 

Elmacık kemiği estetiği işleminden sonra hastanede kalmaya gerek yoktur. Bu işlem sonrasında kişilerin üç dört saat kadar hastanede durması yeterlidir. Bölgede şişlik yani ödem, ağrı ve morarma meydana gelmesi olağan bir durumdur. Bu yüzden buz uygulaması atlanmadan yapılmalıdır. Bu her zaman için direkt yüze uygulanmamalıdır.

Araya bir bez koyarak buzu uygulamak yanıkların önüne geçecektir. İşlem sonrasında bir süre bölgeler üzerine yatılmamalıdır. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra istenilen bölgeye yatılabilir. Herhangi aksi bir durum meydana geldiğinde doktorla mutlaka iletişime geçilmelidir. Ameliyat anında ağız içerisinden kesik atıldığı için enfeksiyon kapmamasına dikkat edilmelidir. Bunun için de ameliyat sonrasında ağız bakımı oldukça önemlidir.

Elmacık Kemiği Dolgusu

 

Elmacık kemiği dolgusu estetik yaptırmak istemeyenler için geçici bir çözüm yoludur. Kalıcı bir işlem değildir. Yaklaşık olarak altı ila on ay boyunca kullanılabilir. Kişiler genel olarak elmacık kemikleri estetiği kalıcı bir işlem olduğu için duruş anlamak adı altında yaptırırlar. Elmacık kemiği belirginleştirme işleminde kullanılan dolgu cilde hiçbir zarar vermez.

Kimlere Elmacık Kemiği Dolgusu Yapılır?

 

Elmacık kemiği dolgusunda cinsiyet ayrımı yoktur. Tercih edenler genellikle kadınlardır. Kadınlar yaş ilerledikçe veya yüzlerinde çöküklük meydana geldiğinde daha genç bir görünüm elde etmek için elmacık kemiklerine dolgu yaptırırlar. Herhangi bir şekilde cerrahi işlem olmadığı iş yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Daha genç ve bakımlı bir görünüm elde etmek isteyen her birey elmacık kemiği dolgusu yaptırabilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

 

Elmacık kemiği dolgusu yapılmadan önce doktor tarafından muayene olunur. Doktor ile birlikte istenilen ölçü ve rahatsızlıklar belirlenerek bu işlemler üzerinden ilerlenir. İşleme geçilmeden önce bölge bir krem yardımıyla uyuşturulur.

Uyuşma tamamlandığında hyaluronik asit dolguları enjekte edilir. Enjekte edilen yer her zaman için oldukça önemlidir. Kemiğe kadar ulaşarak enjekte edildiği için mutlaka işini bilen biri tarafından uygulanması gerekir. İşlem yaklaşık olarak on beş dakika sürmektedir. Sonrasında normal hayata dönülmesinde herhangi bir sıkıntı yoktur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Sonrası

 

Elmacık kemiği dolgusu eriyen bir işlemdir. Yani kalıcı bir işlem değildir. Bu sayede kişiler işlemi beğenmedikleri takdirde eritme yöntemleri ile kolay bir şekilde kurtulabilir. Elmacık kemiği estetiği işleminde bu durum söz konusu değildir. Herhangi bir şişlik morarma meydana gelmez.

Hafif bir kızarıklık kısa bir süre sonra geçecektir. İşlem sonrasında dikkat edilmesi gereken tek şey yirmi dört saat boyunca su ile temasa geçmemektir. Aksi durumda mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne kadar Süre Kalıcıdır?

 

Elmacık kemiği dolgusu kalıcı bir işlem değildir. En az altı ay kullanılabilir. Yüz yapısına göre de bu işlem süresi değişiklik gösterir. Bakımı aksatan kişilerde bir yıldan az bir süre kullanım olurken düzenli bakım yapan kişiler yaklaşık on sekiz ay kadar kullanım sağlamaktadır. Dolguların yüz içerisine tam oturması iki haftaya bulabilir. Bu durumda iki haftada olan görüntünün net olmadığı bilinmelidir. Elmacık kemiklerine dolgu yapılması için bir önceki dolgunun tamamen erimesi de beklenilmez.

 Git gide zaman geçtikçe dolgu kaybolur. Bu durum kötü bir görüntüye sebep olabilir. Bu yüzden dolguda hafif bir azalma meydana geldiğinde yenilenebilir. Herhangi bir şekilde beklenmesine gerek yoktur. Sonradan yani yenileme için yapılan dolgu daha az dozdadır. Bunun sebebi aynı dozda yapılan uygulama kötü sonuçlara yol açabilir. Alttaki dolguda tam bir erime meydana gelmediği için. Eriyen bir uygulama olduğu için bir kere de on kere uygulama meydana gelse herhangi bir şekilde cilde zararı olmaz. Cilt kendi yapısına tamamen erime meydana geldiğinde geri döner. Bu yüzden de sıklıkla tercih edilen işlemdir.

Bizimle İletişime Geçin!

0505 976 06 06
0312 476 38 05

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?