Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

E-max Lamine - Gülüş Estetiği®

E-max Lamine

E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

Uygulama genellikle estetik problemler içindir. Ama aynı zamanda şekilsiz ve kırık dişleri olan hastalar için de geçerlidir. Hiçbir dişe uygulanmaz. E-max lamine ile tedavi olmak isteyen hastaların önceden değerlendirilmesi ve uygulanabilirliğinin belirlenmesi gerekir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

E-max Lamine

Hastalarımız tedaviden 24 saat önce ve sonra bizi kullanabilirler. E-max lamine kurma kolu veya başka bir şey hakkında herhangi bir sorunuz varsa, bizimle telefonla iletişime geçebilirsiniz. Bu yöntemle daha sağlıklı ve estetik dişler elde edilebilir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/e-max-lamine-1.jpg

E-Max Hangi Dişlere Uygulanır?

Kullanılan malzeme yüksek ışık geçirgenliğine sahiptir. Bu nedenle hastalara tamamen doğal bir görünüm sunar. Bu nedenle özellikle kesici dişlerde kullanılır. Bu tedavi aşağıdaki durumlarda uygulanabilir;

 • Bazı dişlerin kozmetik düzeltmeye ihtiyacı vardır.
 • Dişin koruyucu tabakasında fonksiyon bozukluğu veya eksiklik (mine kusurları) vardır.
 • Dişler aşınma, erozyon veya aşınma sonucu estetiğini kaybeder.
 • Kırık dişlerin restore edilmesi gerekir.
 • Yanlış hizalanmış dişlerin düzeltilmesi gerekir.
 • Kanal tedavisi sonucunda dişler beyazlığını geri kazanmaz ve renk değişiklikleri meydana gelir.
 • Yaş, devitalizasyon, florozis veya tetrasiklin nedeniyle diş renk değişikliği.
 • Dişler travma veya çürüme nedeniyle kırılır.
 • Çok güçlü olmayan premolarlar da tedavi edilebilir.

E-Max’in Avantajları Nelerdir?

Bu tedavi, kozmetik iyileştirme sağladığı için çoğunlukla isteğe bağlıdır. Tedavinin diğer avantajları ise;

 • Dişlerin veya diş etlerinin kenarlarında mor renk yoktur.
 • Yüksek ışık geçirgenliğine sahiptirler.
 • Diş yapısına zarar vermez.
 • Pürüzsüz bir diş yapısı sağlar.
 • Diş hassasiyetini en aza indirir.
 • Birkaç renk seçeneğine sahiptir.
 • Tartar oluşumunu büyük ölçüde engeller.
 • Lityum disilikat ve cam seramikten yapılmıştır. Bu onu çok dayanıklı kılar.
 • Sıvı emilimi düşüktür.
 • Ayrıca seramik diş doğal bir görünüm sunar ve dişteki boşlukları kapatır.
https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/e-max-lamine-2.jpg

E-Max Nasıl Uygulanır?

Empress, CAD-CAM freze sistemi kullanılarak üretilmiştir. Üretiminde yüksek kaliteli lityum disilikattan monolitik bloklar kullanılır.

Kısacası önce doğal diş yapısının ince tabakası kaldırılır. Diş modeli daha sonra geleneksel veya dijital sistemler kullanılarak oluşturulur. Her hasta için tam seramik kronlar üretilir.

Protezin imalatı sırasında, bir freze makinesi yardımıyla monolitik lityum disilikat bloğu kesilir. Sonuç olarak, taç tek bir bloktan oluşur. Kuron hastaya uygun boyutta yapıldıktan sonra diş hekimine gönderilir. Bir sonraki seansta dişlere seramik implante edilir.

Gerekli seanslar farklı yönlere bağlı olarak değişecektir. Tedaviden sonra diş hekimi hastayı ilgili bakım önlemleri hakkında bilgilendirir.

Metal Alerjisi Olanlar E-Max’i Tercih Edebilir Mi?

Metal kronlar, metal alerjisi olan hastalarda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Özel seramikten yapıldığı için E-max lamine ile durum böyle değildir. Bu nedenle metal içermediği için metal alerjisi olanlar tercih edebilir. Seramik dişlere, yanaklara ve diş etlerine uyum sağlar. Diğer alerji türlerine sahip kişilere de uygulanabilir.

Ancak kapsamlı bir ön değerlendirme yapılması gerekmektedir. Diş hekimi, duruma göre uygulanıp uygulanmayacağına karar verir.

E-Max Tüm Dişlere Uygulanabilir Mi?

Çoklu diş eksikliği olan hastalarda tedavi uygun değildir. Azı dişleri için genellikle metal kronlar tercih edilir. İmparatoriçe özellikle kesici dişler için endikedir. Daha az dirençli dişlerde de kullanılabilir. Bu nedenle birden fazla eksik dişe E-Max lamine kaplama uygulanmaz.

E-Max Ne Kadar Sürer?

 

E-max lamine kullanım süresi kişiden kişiye değişir. Hasta diş hekiminin tavsiyelerine uyarsa ve düzenli ağız hijyeni uygularsa uzun yıllar kullanılabilir. Bu süre uygun günlük bakım ile uzar.

E-Max Kaplama ile Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

Seramik kaplamanın eksiksiz bakımı için diş hekiminin tavsiyelerine uyulmalıdır. Normal dişlerde olduğu gibi hasta günde en az iki kez fırçalamaya dikkat etmeli ve düzenli diş kontrollerine gitmelidir.

Estetik bir devrimdir. Emax kaplamalar birçok diş problemine anında ve etkili çözümler sunan yeni bir tedavi yöntemidir. Bu tür diş kaplamalarının nelerden oluştuğunu ve diğer benzer yöntemlerden nasıl farklı olduğunu öğrenmeniz iyi olur.

E-max Kaplamalar Nelerdir?

Bu tabakalar çok ince ve hafiftir ve dişlerin rengindeki veya şeklindeki kusurları gizlemek için kullanılır. E-Max lamine lityum silikat camdan yapılmış bir seramikten yapılmıştır. Ayrıca, yıldız malzeme olarak öne çıkan ve onları benzersiz kılan lösit ile güçlendirilmiş cam (kristal ve camsı fazdan oluşur) içerirler.

Hemen hemen tüm türlerde olduğu gibi, E-max lamine porselen kaplamalar ağrısız ve kurulumu kolaydır, bu da onları daha az müdahaleci hale getirir. Lumineers 2’nin evrimi olarak bilinirler, bu yüzden hastalar arasında başarılıdırlar.

E-max Kaplamalar Neden Diğerlerinden Farklıdır?

Her şeyden önce, dişlere oturması çok fazla aşınma gerektirmez. Bu nedenle mikro kaplamalar olarak bilinirler. Öte yandan diğer türlere göre daha fazla direnç ve süre sağlarlar. Bu kaplamaların fiyatları, özel nitelikleri ve teknolojisi nedeniyle genellikle diğer geleneksel kaplamalara göre daha yüksektir, diş kaplamalarının güncel fiyatlarını doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Uygulaması ile gülüşümüzü iyileştirmek için orijinal protezin büyük bir hazırlığı gerekli değildir. Bu, hastanın kararı ile gülümsemesini iyileştirecek E-max lamine yerleştirilmesi arasında daha az zaman anlamına gelir. Aynı şekilde, çok yönlülükleri, çok farklı vakalara ve patolojilere yerleştirilmelerine olanak tanır.

Tüm bu farklılaştırıcı özelliklerinden dolayı E-max lamine diş kaplamaları, hastaların estetiğini geliştirmek için giderek daha fazla kullanılır. İşlem için sadece iletişime geçmeniz gerektiğini unutmayın. Size memnuniyetle yardımcı olunur.

Diş Kaplamaları

Diş kaplamaları, gülümsememizi iyileştirmek için en iyi seçeneklerden biridir. Ama bir diş eksik olduğunda ne yapmalı? En iyi seçeneklerden biri diş İmplantlarıdır. Diş implantı, eksik dişleri geri kazandıran, fonksiyon ve estetiği geri kazandıran bir protezi desteklemek için kemiğe yerleştirilen bir vidadır.

Dental implantların temeli, implante edilen elemanın kemiğe doğrudan sabitlenmesinden oluşan osseointegrasyondur. İmplant kemiğe yerleştirildikten sonra implantı kemiğe bağlayan kemik hücreleri yenilenir.

Kemiğe implante edilen yabancı bir cismin mükemmel bir şekilde bütünleşmesi için inert bir malzemeden yapılmış olması gerekir. Bu nedenle diş implantları ticari olarak saf titanyumdan (%99.75 Ti) üretilir. İkinci temel unsur ise implanta sabitlenen protezdir.

Bu protez şunlar olabilir;

 • Üniter: Tek bir eksik dişi düzeltmek için ve implant destekli kuron olarak adlandırılır.
 • Çoklu kısım: tamamen dişsiz hastalarda rehabilitasyon içindir. Bu durumda, stabil bir rehabilitasyon sağlamak için çıkarılabilir bir protezi sabitlemek veya üzerine birkaç implant yerleştirmek olağandır.

İmplant tedavisi ve implant destekli protezlerde başarı için aşağıdaki adımları gerektirir;

 • Başarı garantisi olan bir implant her durumda kabul edilmediği için hastanın tanıya uygunluğu ve yeterli bir tedavi planı incelenir.
 • İmplant yerleştirme: Ağız mukozasının (diş etlerinin) keşfedilmesi ve implantın yerleştirilmesi için kemiğin delinmesi işlemidir.
 • Protezin gerçekleştirilmesi ve yerleştirilmesidir. İmplant yerleştirmenin cerrahi süreci ile protezin yerleştirilmesi arasında normalde 4 ila 6 ay süren bir kemik iyileşme süreci vardır.

İmplantların başarısı büyük ölçüde kullanılan implant sistemlerine ve protez elemanlarına bağlıdır. Son zamanlarda, maliyetleri azaltmak için implantların ve protez elemanları çoğalmaktadır. Bu, implantların osseointegrasyon başarısızlıkları nedeniyle ve özellikle protez kusurları nedeniyle başarısız olma olasılığını artırır: dengesizlikler, protez gevşemesi, vida kırılması vb. durumlar vardır.

Görünmez Ortodonti Nedir?

Şeffaf plaklar hiç şüphesiz hastaların tercih ettiği tedavilerden biridir. Son yıllarda ortodontide teknolojik bir devrim ve apareylerdeki gelişmeler olmuştur.

Ortodontinin amacı dişlerdeki bir maloklüzyon yani üst ve alt diş veya dişlerdeki yanlış dizilimi düzeltmesidir. Maksilla veya mandibuladaki kemik büyümesindeki bir değişiklik nedeniyle de ortaya çıkabilir.

Görünmez estetik ortodonti, kişinin dişlerinin boyutuna göre yapılan hareketli plakların yerleştirilmesinden oluşan bir tekniktir. Her iki diş kemerine de yerleştirilirler ve diş hekimi daha iyi sonuçlar elde etmek için küçük kademeli hareketler yapabilir.

Bu tür tedavi, çapraşıklık, açılma veya aşırı ısırma sorunlarını gidermeye çalışır. Ve birçok hastanın geleneksel metal diş tellerine karşı beklediği alternatiftir. Görünmez hizalayıcıların birkaç farklı sistemi vardır. Her ikisinin de geleneksel dişçilik aletlerine göre sayısız avantajı vardır.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?