Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Dudak Estetiği (Dolgusu) - Gülüş Estetiği®

Dudak Estetiği (Dolgusu)

Dudak estetiği (dolgusu) dudakların yapısını daha düzgün bir şekilde şekillendirmek için yapılır. Ayrıca dudaklara hacim verici özelliği de vardır. Dudak estetiği (dolgusu)  yapılırken, hem dudakların içine hem maddi hem de çevresine, dermal bir dolgu enjekte edilir. Bu estetik bir müdahaledir. Genel olarak dolgu maddesi seçimi, hyaluronik asitten yana olur. Bu maddenin özelliği cilde hacim kazandırmasıdır.

Hem dokuları onarır hem de cildin daha pürüzsüz olmasını sağlar. Hyarülonik asit, bilindiği üzere, cilt bakım ürünlerinde çok fazla tercih edilir. Dudak estetiği (dolgusu)  için de gayet uyumludur. Bu yüzden tercih edilir. Bu madde ile uygulanan dolgu, oldukça doğal bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Dudak Estetiği (Dolgusu)

Dudak dolgusu yöntemleri içinde en çok tercih edilenlerden biridir. Bilindiği üzere, yanlış yapılan dudak dolgusu uygulamaları sonucunda, çok kötü görünümler ortaya çıktığı gibi, sağlık açısından da yanlış madde kullanımı zarar verir. Hyarülonik asit cilt tipleri için uygun ve faydalıdır. Dudak dolgusu birçok çeşide ayrılır.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/dudak-estetigi-botoksu-1.jpg

Dudak Estetiği (Dolgusu) Çeşitleri Nelerdir?

 

Dudak estetiği (dolgusu) çeşitleri arasında kalıcı ve geçici olanlar vardır. Bu yüzden ana başlık olarak ikiye ayrılır. Ayrıca uygulanan yöntemler, kişinin dudaklarında istediği şekil ile de alakalıdır. Kalıcı dudak dolgusu uygulanırken, dudaklara silikon yapılır. Geçici olan dolgu işlemleri için ise kullanılan malzemeler farklıdır. En çok tercih edilen ve sağlıklı olan hyarülonik asittir. Hyarülonik asit ile yapılan dolgular hem zararsızdır hem de olumsuz bir komplikasyon oluşmasına neden olmaz. Farklı isimlerde olan ve en çok tercih edilen dudak dolgusu çeşitleri aşağıdaki gibidir;

Afrodit tipi dolgusu; ismini bilindiği üzere güzellik tanrıçası olan, Afrodit’ ten almıştır. Diğer dolgu tiplerine göre, dudakların çok daha dolgun görünmesini sağlar. Estetik olarak dikkat çekici olan dudaklar, aynı zamanda çekici görünür. Bu dudak dolgusu yöntemi uygulanırken, kişinin yüz tipi, yüz hatları ve yapısı ön planda tutulur. Dudaklar yüzle bir bütün oluşturmalıdır. Hedef tam olarak bu şekildedir, genel de başarılı sonuçlar el de edilir.

Hera tipi dudak dolgusu; Bu dudak dolgusu çeşidinde ismi evlilik tanrıçası olan Hera’ dan gelir. Bu dudak dolgusunda dudaklar daha simetrik olur ve aynı zamanda dolgunluğun yanı sıra, dudaklarda bir canlılık olur. Bu çeşitte altın oran baz alınarak bir işlem yapılır. Aynı zamanda yine kişinin yüz hatları da çok önemlidir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/dudak-estetigi-botoksu-3.jpg

Venüs tipi dudak dolgusu; Bu dudak dolgusu çeşidinde Venüs yani güzellik ve aşk tanrıçası, İlham alınır. Venüs tipi dudak dolgusu hem afrodit tipi dudak dolgusu hem de Hera tipi dudak dolgusuna göre, çok daha sade ve aynı zamanda da doğaldır. Yüz altın oranları baz alınır. Özellikle yüz yapısı ve hatları daha ince olan bireylerde doğal ve estetik bir görüntü yakalanır.

Eros tipi dudak dolgusu; En çok tercih edilen dudak dolgu çeşitlerinden biri de ismini aşk tanrıçasından alan Eros tipi dudak dolgusudur. Eros dudak dolgusu yapılırken, amaç üst dudağın, yukarısında yer alan Eros ismini alan yayın, daha dışa doğru kıvrılıp, belirgin bir hâl almasını sağlamaktır. Görünüm olarak dikkat çekici ve farklıdır. Belirgin bir dudak dolgusu yaptırmak isteyenler, genel de bu modeli tercih eder.

Dudak Estetiği (Dolgusu) Neden Uygulanır? Kimlere Yapılmaz?

 

Dudak estetiği (dolgusu) yaptırmak isteyenlerin öncelikle bilmesi gereken, bazı konular vardır. Dudak dolgusu herkes için Uygun değildir ve tavsiye edilmez. Bu konuda Gerekli detayları bilmek de fayda vardır. Bazen yaşlanmanın vermiş olduğu etki ile birlikte, ciltteki kolajen azalmaya başlar.

Kolajenin yanı sıra elastin olan dokular ve hyarülonik asitte azalır. Bu dudaklarda ve ciltte gözle görülür bir etki yaratır. Bu yüzden de estetik yöntemlere sıklıkla başvurulur. Dudak dolgusu bunlardan biridir. Dudak estetiği (dolgusu) gebe olanlar, ağız ve diş sağlığında enfeksiyon sorunu olanlar ile uçuğu olan kişiler için uygun değildir.

Bu kişiler böyle bir talepte bulunsa dahi, uzmanlar tarafından uygun bulunmaz ve yapılmaz. Bu durumlardan biri varsa, mutlaka belirtmek gerekir. Yoksa istemeyen bazı sorunlar yaşanabilir. Bunun dışında isteyenler yaptırabilir. Dudak estetiği  (dolgusu)tercih edilme nedenlerinin başında dudakların ince olması gelir.

Daha sonra ise yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan dudak sarkmaları gelir. Mutlaka dudak dolgusu profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Son zamanlarda bu konuda yaşayan mağduriyetler, ön plana çıkmıştır. Bu yüzden dikkatli olmak gerekir.

Dudak Estetiği ( Dolgusu) Nasıl Yapılır?

En çok merak edilen konulardan biri de dudak estetiğinin nasıl yapıldığıdır. Bu bir dolgu işlemidir ve hemen yapılmaz. Öncelikle kişinin yüz yapısı incelenir. Herhangi bir sorunu olup olmadığı öğrenilir. Yüz yapısına uygun olan dudak dolgusu çeşidi seçildikten sonra, uygulama öncesinde herhangi bir acı hissedilmemesi için, dudak bölgesine, anestezi etkisi içeren bir krem sürülür.

Dudak dolgusu  enjekte edilirken, ucu ince bir iğne kullanılır. İşlem kısa bir süre içinde biter. Genel de acısız ve kolaydır. Dudağa enjekte edilen maddenin ne olduğu çok önemlidir. Dudak dolgusunun kalitesi, bu durumla alakalıdır. Özellikle kişinin herhangi bir alerjik durumu varsa, mutlaka belirtmek de fayda vardır. Bazı maddelere karşı alerjisi olan kişiler de dudaklarda şişme ve enfeksiyon gibi durumlar görülmüştür.

Dudak Dolgusu Dudağın Neresine Uygulanır?

 

Dudak estetiği (dolgusu) her kişi de dudağın farklı bölümlerine uygulanır. Bu biraz kişinin istediği model ile de alakalıdır. Dudak alt ya da üst kısmında yer alan, kontur ismi verilen bölgeye uygulanır. Uygulama esnasında farklı teknikler tercih edilir. Dudak dolgusu işleminin ardından, dudakların hacmi kısa bir süre de artmaya başlar. Dudaklarda istenen belirginlik yakalanır. Her dudak dolgusundan, başarılı bir sonuç beklememek gerekir. Çoğu kişi memnun kalmaz. Bu tamamen, kalite ve profesyonellik ile alakalıdır. Bu yüzden seçimlere çok dikkat edilmesi gerekir.

Dudak Estetiği (Dolgusu) Kalıcı mıdır?

Dudak dolgusu yaptıranlar bu işlemin ne kadar süre kalıcı olacağını merak eder. Dudak dolgusunun kalıcı olmasını isteyenler, daha çok silikon yaptırır. Geçici olan dolguların belirli bir süresi vardır. Bu süreden sonra, tekrar yenilemek gerekebilir. Dudak dolgusu bir dudak estetiğidir. Ne kadar doğal bir görünüm olursa o kadar güzel durur. Kalıcı dudak dolgusu, dışardan bakıldığında belli olur.

Geçici dudak dolguları çok daha doğaldır. Bu yüzden en çok hyarülonik asit ile yapılan dolgular tercih edilir. Bu dudak dolgusu aynı zamanda güvenilirdir. Aynı zamanda sağlık açısından da bir sorun teşkil etmez. Kalıcı olmadığı için, eğer uzman tarafından bir sorun görülmez ise tekrar yapılabilir. Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra, bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir.

Dudak Estetiği (Dolgusu) Sonrası Yaşanan Süreç Nasıldır? 

 

Dudak estetiği (dolgusu) yapıldıktan kısa bir süre sonra hemen etkiler görülmeye başlanır. Dudaklarda dolgunluk oluşur ve daha canlı durur. Dudak dolgusu sonrası bazı kişiler de dudak çevresinde şişlik ve morarma olabilir. Bu anormal bir durum değildir. Endişe etmeye gerek yoktur. Şişlik ve morluklar genel olarak, bir kaç gün içinde yok olur. Bazı kişilerde daha uzun süre görülebilir.

Bu ödem ile alakalı bir durumdur. En geç 15 gün içinde hiç bir komplikasyon kalmaz. Dudak dolgusu işleminin ardından, 1-2 hafta boyunca düzenli kontrollerin yapılması gerekir. Eğer ihtiyaç duyulursa, bazı rötuşlar da kontroller esnasında tekrar yapılabilir.

Dudak Estetiği (Dolgusu) Fiyatları

En çok tercih edilen estetik türlerinden biri dudak estetiği (dolgusu) olarak bilinir. Hem kolay hem de kısa bir süre içinde yapıldığı için, dudaklarından memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilir. Bu durumda fiyatlar da merak edilir. Fiyatlar bazı faktörlere göre değişiklik gösterir. Hangi dudak dolgusu çeşidi uygulandığı, yapılan merkez ya da yapan uzman gibi detaylar, fiyatları belirler. Dudak estetiği yaptırmadan önce, araştırma yaparak, dudak dolgusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?