Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Digital Smile Design - Gülüş Estetiği®

Digital Smile Design

Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

Digital smile design, hastaların gülüşlerini tasarlamalarına olanak sağlayan gelişmiş bir estetik diş tedavisidir. Önde gelen diş klinikleri tarafından uygulandığı şekliyle diş hekimliği dünyasını sonsuza dek değiştirdi. En yeni dijital teşhis yazılımını kullanarak en iyi diş teknolojisini sergiliyor.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Digital Smile Design

Günümüzde sağlıklı bir ağza sahip olmak yeterli değil, insanlar fiziksel görünümlerini ve kişiliğini geliştiren güzel bir gülümseme istiyorlar. Digital smile design, hastaların tedaviye başlamadan önce yeni gülüşlerinin nasıl görüneceğini görmelerini sağlayarak, onlara en iyi estetik ve ağız sağlığına kavuşacaklarına dair gönül rahatlığı ve güven verir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/digital-smile-design-2.jpg

Dijital Gülüş Tasarımı/ Kişiselleştirilmiş Bir Diş Deneyimi

Hiçbir yüz aynı değildir ve her yüz farklıdır. Bu nedenle digital smile design, her hasta için tamamen kişiselleştirilmiş bir deneyimdir. Yüz özellikleri, DSD’nin yüzün simetrisini ve her gülümsemenin uyumunu anlamasına yardımcı olur. DSD, dişlerin konumu, şekli ve rengi hakkında bilgi veren bir gülümseme çerçevesi tasarlayabilir.

Hastanın yüz özellikleri dijital modelleri ve simülasyonu yönlendirir. Digital smile design, dişlerin pozisyonunu yönlendirerek ve dişlerin şeklini ve rengini yüz hatlarıyla eşleştirerek gülümsemeye simetri ve güzellik kazandırmaya odaklanır.

Dijital Gülüş Tasarımı Adımları

 

Digital smile design uygulaması, hastanın yüz ve diş özelliklerinin dikkatli bir şekilde analizi ile başlar. Daha sonra tasarım, kişiliği, yüz özelliklerini, diş analizini ve tedavi hedeflerini birleştirerek resmin tamamına bakarak başlar.

Tamamlandığında, bu tasarım, uzun ömür sağlamak için biyolojik özellikleri, yapıyı ve işlevi bütünleştiren bir tedavi planına dönüştürülür. Digital smile design videolar, fotoğraflar, röntgenler ve 3 boyutlu görüntüler aracılığıyla yapılır. Bununla, tedaviye başlamadan önce her vakanın sonucu simüle edilir, her hasta için öncesi ve sonrası videolar ve/veya 3D görüntüler oluşturulur.

Digital smile design hastalarla görsel iletişimi geliştirir, onlara nihai sonucu ve tedaviden sonra ağızlarının nasıl görüneceğini basit ve herkes için kolay anlaşılır bir şekilde gösterir.

Nihai digital smile design, hastanın nihai sonucu görmesine izin veren fiziksel bir örneğe de dönüştürülebilir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/digital-smile-design-3.jpg

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları

Bu yöntemin birçok avantajları vardır;

 • Digital smile design, bir yazılım konseptinden, diş tekniğinden veya bireysel fotoğraf ve videolardan çok daha fazlasıdır. Daha ziyade, estetik diş prosedürleri ve tedavilerinin planlanması, uygulanması ve entegrasyonunu ele alan bir dizi yenilikçi ve kapsamlı protokoldür.
 • Digital smile designdiş ekibi üyeleri arasında daha iyi iletişim ve görsel algı sağlar. DSD protokolleri uygulandığında ekipte motivasyon artacaktır.
 • Dijital Gülüş Tasarımı, diş hekimini ve hastayı gülüşlerini iyileştirme sürecine dahil eden tek yöntemdir. Diş hekimi tedaviyi tasarlar, hedefleri paylaşır ve mevcut estetik standartlar ve hasta zevkleri ile istek ve beklentilerin ifade edilmesini teşvik eder.
 • Temel olarak hasta kendi gülüş tasarımını seçer ve doktor neyin mümkün olup neyin olmadığını açıklamaya ve göstermeye yardımcı olur. Daha doğal bir görünüm ve daha kişilikli bir gülümseme sağlar.
 • Dijital Gülüş Tasarımını yalnızca yüksek eğitimli ve kendine güvenen diş hekimleri kullanır.
 • Dijital Gülüş Tasarımı, ikincil etkisi olmayan ağrısız bir teknik olduğunu söylüyor.

Dijital Gülüş Tasarımı: Nedir ve Size Nasıl Fayda Sağlar?

Ağzı etkileyen fonksiyonel problemler veya hastalıklar olmadan iyi bir diş sağlığına sahip olmak esastır. Ancak yüz özelliklerimize uyum sağlayan ve bizi daha çekici hissettiren güzel ve doğal bir gülümsemeye sahip olmak çok önemli bir katma değerdir. Şu anda bu, digital Smile Design gibi teknolojiler sayesinde mümkündür.

Gülüşünüzün görünümünü iyileştirmek istiyor ancak sonuçlardan memnun kalmamaktan korkuyorsanız endişelenmeyin.

Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Çalışır?

Dijital gülüş tasarımı (DSD), bir hastanın gülüşünün görünümünü iyileştirmek için dişlerinde sanal olarak kozmetik değişiklikler tasarlamanıza olanak tanıyan bir programdır. Bu, kişinin tedaviye karar vermeden önce tedavinin nihai sonucunu takdir etmesini sağlar. Dijital gülüş tasarımı süreci şu şekildedir;

Çeşitli fotoğraf ve videolar aracılığıyla kişinin yüz ve diş özellikleri analiz edilir. Bu makaleler dişlerin, diş etlerinin, dudakların ve yüz özelliklerinin hareketleri arasındaki ilişkiyi inceler.

Gözlenene ve hastanın isteklerine göre kişinin müstakbel dişlerinin ölçüleri alınır ve dijital simülasyon yapılır. Öncesi ve sonrası gözlemlendikten sonra kişi sonuca göre fikir verir ve kabul ederse istenilen değişiklikleri elde etmek için gerekli tedavilere başlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı Ne gibi Avantajlar Sunar?

Diş tedavisine başlamadan önce sonuçların dijital olarak tasarlanmasını sağlayan teknoloji sayesinde kişi gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra gülüşünün nasıl görüneceğini kesin olarak bilebilir. Ayrıca dijital gülümseme tasarımı bir dizi başka avantaj da sunar;

Kişi, gelecekteki gülümsemesinin görünümü hakkındaki düşüncelerini ifade edebilir ve tam olarak istediği gibi olacağı konusunda tam bir gönül rahatlığı ile tasarımcısı olarak katılabilir. Her tasarım, her hasta için ağız fonksiyonel ihtiyaçlarına ve estetik isteklerine göre kişiselleştirilir.

Bu teknoloji estetik tedavilerin hassasiyetini arttırır ve kişinin yüz hatlarına uyumlu doğal sonuçlar sağlar. Süreç, diş hekimi ekibi ile hasta arasında iyi bir iletişim kurarak hastanın daha iyi anlaşılmasını ve daha iyi sonuçlar alınmasını sağlar. Sonuçların ne olacağını tahmin ederek hastanın güvenini ve iç huzurunu artırır.

Dijital Gülüş Tasarımı ile Mutlu Bir Hayat

Dijital Gülüş Tasarımı, tedaviye başlamadan önce hastanın gülüşünün nihai sonucunu görmesini sağlayan bir süreçtir. Bu teknoloji, estetik tedavilerin hassasiyetini artırmayı ve daha başlamadan nihai sonuçları değerlendirmeyi mümkün kılar. Bu, hastaların gelecekteki gülümsemeleriyle ilgili fikirlerini iletmelerine ve tam olarak istedikleri gibi görüneceğine dair gönül rahatlığına sahip olmalarına olanak tanır.

Günümüzde fonksiyonel problemlerden arınmış sağlıklı bir ağza sahip olmak yeterli değildir. Diş estetiği ve mükemmel bir gülümseme giderek daha fazla aranıyor. Çoğu insanın arzusu, yüz hatlarına ve kişiliğine uygun, doğal ve güzel bir gülümsemeye sahip olmaktır.

Fonksiyonel ve estetik diş hekimliğinde mükemmellik asla tesadüfen elde edilemez. Hasta iletişimi, tedavi planlaması, vaka çalışması, yönetim ve bakım yoluyla bir teşhis süreci sağlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı Süreci Nasıldır?

Hastaların ağız, yüz ve dişlerinin dijital fotoğrafları ve videoları incelenir. Bu, dişlerin, diş etlerinin, dudakların ve yüz özelliklerinin hareketi arasındaki ilişkiyi gösterir.

Vaka incelenir ve ilgili önlem ve modeller alınır. Hastanın teşhisine ve isteklerine bağlı olarak gelecekteki gülümsemenin dijital simülasyonu yapılır. Nihai sonucun nasıl olacağına dair bir sunum yapılır. Bu sayede hasta tedaviye başlamadan önce gülümsemesinin öncesini ve sonrasını görebilir. Hasta uygunluk görüşünü veya iyileştirme talebini sunar ve tedaviye başlanır.

Her dijital gülüş tasarımı, ağzın fonksiyonel ihtiyaçları ve estetik isteklerine göre her hasta için kişiselleştirilir. Bu nedenle bu teknoloji, her hastanın kişiliğini yansıtan, deneyimi ve sonuçları iyileştiren sağlıklı ve estetik bir gülüşün oluşturulmasına olanak tanır.

Ancak buna ek olarak, aşağıdaki avantajlara sahiptir;

 • Tanı, ağız ve yüz özelliklerinin estetik ve yapısal olarak değerlendirilmesi ile sona erer.
 • Dental ekip ve hasta arasındaki iletişim daha iyi anlaşılmasını sağlar ve daha iyi sonuçlara yol açar.
 • Hastaları kendi gülümsemelerinin ortak tasarımcılarına dönüştürün.
 • Hastalar istedikleri gülüşe kavuşacakları için özgüvenlerini ve özgüvenlerini artırır.

Estetik Ortodontinin Aşamaları Nelerdir?

Her vakanın her zaman kişiselleştirilmiş bir incelemesi ve planlaması vardır.  Diş hekiminin hastanın ağzının durumunu bilmesi için iyi bir teşhis şarttır. Bunu yapmak için ortodontist, ağız boşluğunun röntgenleri, taramaları veya fotoğrafları gibi testler yapacaktır.

Cihazlar sorgulanır. Hastaya ağız bakımı ve hijyeninin tam olarak anlatılması önemlidir. İncelemeler ve kontrol, yaklaşık her 30 günde bir yapılır. Tedavi süresi her özel duruma bağlı olacaktır, ancak 7 ay ile iki yıl arasında değişebilir. Destekler çıkarılır ve destekler yerleştirilir.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?