Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Dental İmplant - Gülüş Estetiği®

Dental İmplant

Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir. İmplant tedavisi en basit şekli ile kaybetmiş olduğunuz dişlerinizin yerine konulacak yapay diş kökleri olarak açıklanabilir.

Bu yapay diş kökleri genellikle titanyum alaşımından yapılmış bir materyal  olup bu implantın temel görevi ağızda eksik olan diş kökünün yerini almak ve bu sayede yapılan sabit dişlerini kemik dokusuna herhangi bir zarar vermeden gerçek bir diş gibi işlevsel olabilmesidir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Dental İmplant

Dental İmplant Tedavisi Kimlere Yapılır?

Dental implant tedavisinin başarıyla uygulanabilmesi için hastanın kemik gelişimini tamamen tamamlamış olması oldukça önemlidir. Bununla beraber hastanın çene yapısının uygun olması da gereklidir. Çene kemiği yeterli olmayan hastalarda çeşitli ön tedaviler ile bu problemin giderilmesi sağlanarak dental ipmlant tedavisine başlanmış olur.

Dolayısı ile kemik gelişiminin tamamlanması ile başlayan yaş itibari implant tedavisi için bir üst yaş sınırı söz konusu değildir. Kronik rahatsızlığı olan hastalar diş doktorunu muhakkak bilgilendirmesi gerekir ve tedavi öncesi bu kronik rahatsızlıklar ile alakalı olan hekimlerden izin alınması gerekir.

Tamamen hareketli protez kullanan hastalar için de İmplant tedavisi uygulanması mümkündür. Hiç dişiniz bulunmasa bile implant tedavisi yapılabilir Eğer çene kemiklerini yeterli değil ise hemen kemik oluşturma işleminin akabinde dental implant tedavisine başlanılır. Bu sayede hareketli olan protezlerden tamamen kurtulmuş olursunuz ve çok daha kullanışlı görünümünü doğal görünüm sunan dişlere sahip olabilirsiniz.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/dental-implant-1.jpeg

Dental İmplant Nasıl Yapılır?

 

Dental implant sağlam rahat ve güvenilir bir uygulama olarak günümüzde yaygın şekilde talep edilen gelişmiş diş tedavisidir. İmplantlar üzerine yapılan protezler gerçek dişlerin yerini alırken en doğal görünüm sağlamış olur. Eksik dişlerin tamamlanması sürecinde sağlıklı dişlere zarar verilmemiş olurken tüm protezlere oranla çok daha uzun ömürlü olduğunu belirtmek gerekir.

Normalde diş kaybının etkileri fizyolojik olduğu kadar psikolojik olarak da etkilediğini belirtmek gerekir. İmplant doğal dişin yerine geçen bir özel uygulama olarak diş kayıplarının sebep olduğu her türlü soruna kesin ve en sağlıklı çözümü getirir.

mplant Her Yaşta Uygulanabilir Mi?

 

Dental implant tedavisi her yaşta uygulanabilir. Fakat gençlerde özel bir durum söz konusu değilse kemik gelişiminin tamamlanmış olması beklenir. Bu da kızlarda on altı, on yedi erkeklerde ise on sekiz yaşına kadar kemik gelişimi devam eder.

Erişkinler için herhangi bir üst yaş sınırı bulunmazken genel sağlık durumu uygun olan her yaştaki insana dental implant tedavisi rahatlıkla uygulanabilir. Yaşlı insanlar daha çok diş kaybı yaşadıkları için çene kemiklerinde erimeler meydana gelir. Bu yaş grubunda olan hastalar genç ve orta yaş grubunda olanlara göre daha fazla gereksinim duyarlar.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/dental-implant-2.jpg

Dental İmplant Tedavisinin Aşamaları

Hastanın ağız temizliği sağlandıktan sonra implantın çene kemiğine yerleştirilmesi ile tedavi başlamış olur. Dental implant yerleştirildikten sonra çene içinde kemikleşme suresi beklenir. Bu süre kişiden kişiye farklılık gösterirken kemikleşme süresi bittikten sonra protez dişler üzerinde çalışılmaya başlanır. Eğer hasta protez dişlerinden memnun olursa herhangi bir problem olmazsa bu dişler implanta sabitlenir ve tedavi bu şekilde tamamlanmış olur.

İmplant tedavisinin tamamlanmasının sonrasında ilk birkaç gün aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçınarak yumuşak gıdalar tüketilmesi yaraların iyileşme süresini hızlandırır. Mevcut yaralar iyileştikten sonra yeme içme konusunda hiçbir sınırlama olmaz. Tüm dişleri doğal dişler gibi rahatlıkla kullanarak yaşamınıza devam edebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisinin süresi hastadan hastaya farklılık gösterebilir. Çünkü dental implant yerleştirildikten sonra çene kemiğinin yerleşimi ve orada kaynaşması beklenir. Yaygın süre iki ya da üç ay olsa da doktorunuz en doğru süreyi belirleyecek ve tedaviye aşama aşama iletecektir. Fakat bu tedavinin en güzel tarafı implant yerleştirildikten 2-3 gün sonrasında günlük yaşamınıza doğrudan devam edebiliyor olmanızdır.

Neden İmplan Tedavisi Uygulanır?

İmplant tedavisi aslında geleneksel protez işlemine bir alternatif uygulama olarak yapılmaya başlatılmıştır. Fakat bu geleneksel protez uygulamaları ile karşılaştırıldığında çok belirgin avantajları olduğunu söyleyebilir. Çünkü dental implant tedavisi ile yerleştirilmiş olan protez dişler geleneksel protezlerden çok daha doğal bir görünüm sunarken bu sayede hasta çok daha estetik yapay olmayan bir gülümsemeye sahip olmuş olur.

Geleneksel protezlerde bir diş kökü uygulaması yapıldığı için zaman içinde çene kemiklerine binecek yükle beraber çene kemiğini gelecek zararın önüne geçebilmesi mümkündür. Çünkü diş kökü görevi gören dental implant çiğneme sırasında gelen basıncı karşılar ve çene kemiklerinizi korumuş olur. Bunun bir diğer etkisi olarak implant tedavisi görmüş hasta yiyecekleri çok daha rahat bir şekilde tüketir ve konuşma fonksiyonunda da herhangi bir bozulma gerçekleşmez.

İmplant Uygulaması Kimlere Yapılmaz?

Kontrol altında olmayan diyabet hastaları, kanında pıhtılaşma bozukluğu olanlar, uzun süre kortizon tedavisi görmüş kişiler ve halen görmeye devam edenler için dental implant tedavisi önerilmez. Daha önceki senelerde büyük kemik kayıpları olan hastalarda implant tedavisi önerilmiyordu. Fakat günümüzde kemik tozları ile uygun hale getirip implant tedavisi uygulanabiliyor. Tedavi sonlandığında hasta istediği diş miktarına ve estetik görünüme kavuşmuş olur.

Implantın Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru bir bakım ile ömür boyu rahatlıkla kullanım sağlanabilir. Bu sebeple tedavi sonrası ağız bakımınıza özen göstermeniz oldukça önemlidir. Implant tedavisinin sonrasında yapmanız gereken ağız bakımını eğer doktorunuz farklı bir yöntem önermedi ise rutin bir ağız bakımından herhangi bir farkı yoktur.

Rutin olarak diş fırçalamak ağız bakım suyu kullanmak için rutin ağız temizliği işlemleri ile insan saçlarınızın bakımını da bu şekilde sağlayabilirsiniz. Bu işlemleri aksatmanın insanların diş ömrü için çok önemli olduğunu belirtmek gerekir. Eee frontini ulaşılması zor bir noktada ise hekiminizin önerdiği yöntemler ile implant bakımını sağlayabilirsiniz.

İmplant Fiyatları Neden Farklıdır?

Implant fiyatı kullanılan implantın markasına göre değişiklik gösterir. Piyasada yerli ve ithal birçok implant markası yer alır. Alanında uzman kliniklerde başarılı oranı yüksek implant markaları ile tedavi uygulanır. Implant tedavisinin fiyatını belirleyen en önemli unsur ise hastanın çene kemiği yapısıdır. Kemik erimesi olan hastalarda kemik tozu gibi ilave tedaviler uygulanır.

Ya da dişeti sorunları olan hastalarda ilk önce bu problemin çözülmesi implant tedavisinin başarılı olması için çok önemlidir. Implantları şekli bir çeşit vida ya benzetilir. Bu implantın vidası üzerine yapılacak üstyapı dediğimiz dişin hangi materyal kullanılarak yapıldığı implant tedavisinin fiyatını belirleye hususlardan bir tanesidir.

Yeni nesil bazı implantlarda tedavi süresi bir haftaya kadar düşürülmüştür. Yani dişleriniz çekildikten ve implant yerleştirip aynı gün geçici dişleriniz takıldıktan sonra implantın kemiğe kaynaması için gereken 3 ya da 6 aylık süre bir haftaya kadar inmiş oluyor. Implant tedavisini belirleyen unsurları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kullanılacak olan implantın markası
 • Ek tedaviye ihtiyaç duyulup duymayacağız
 • İbrahim tedavisi uygulanacak hekimin tecrübeli olması
 • Hastanın Ağız ve Diş Sağlığı durumu ve çene yapısı
 • Kaç tane implant tedavisinin uygulanacağı
 • Ödeme ile alakalı tercihler
 • İmplant tedavisi yapacak implant fiyatları
 • Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen taban implant fiyatları

Herkesin ağız ve kemik yapısı birbirleriyle aynı olması mümkün değildir. Bu sebeple sağlık alanında gerçekleştirilen tedaviler kişiye özel uygulanır.

İmplant Tedavisini Sosyal Güvenlik Kurumu Karşılar mı?

İmplant tedavisi gerek Devlet hastanelerinde gerekse Özel Diş kliniklerinde ücretli olarak uygulanır. Ayrıca belirtmek gerekir ki insan fiyatları yasalar gereğince internet üzerinde Türk Diş Hekimliği Birliği haricindeki diğer kurum ve kuruluşların kıymetli olan metal ücreti de dahil fiyat sunmaları her şekilde yasaklanmıştır.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78
Bize yazın!

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?