Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

Burun Estetiği (Botoksu) - Gülüş Estetiği®

Burun Estetiği

Burun estetiği(botoksu) kişilerde meydana gelen sorunları tespit etmek amacı ile başvurulan bir tıbbi kaynak olup ayni zamanda kişinin istek durumuna göre ise estetik olarak da yapılabilir. Burun estetik tedavisi son zamanlarsa adından sıkça bahsettiren aynı zamanda Kişilerin yaşamlarını büyük oranda etkileyen bir sistemdir. Burun estetik ameliyatı ile birlikte kişi yaşamsal fonksiyonlarına devam edebilir hatta eskisinden bile sağlıklı olabilir.

Burun estetiği (botoksu)ameliyat işlemi ile birlikte hayal edilen burun yapısı ve sağlık durumuna kavuşan bireyler aynı zamanda son derece özgüvenli bir hale gelirler. Bunun nedeni ise burunda bulunan sorunların kişilerin yaşamlarını sosyal hayat ve psikolojilerini son derece olumsuz etkilemesidir. Kişilerin burnunda bulunan sorun estetik ise kişi zaman içinde sosyal hayatından uzaklaşır ve içine kapanık bir duruma gelir.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Burun Estetiği (Botoksu)

Kendine olan özsaygı durumunu kaybeden kişi zaman içinde piskolojik olarak zarar görür. Aynı zamanda kişinin burun durumunda bulunan sorun tıbbi ise kişinin yaşam fonksiyonlarını oldukça olumsuz etkiler. Kimi zaman nefes almada zorluk yaşatan burun sorunları kimi zaman ise kişinin vücutta bulunan diğer yapılarına zarar verebilir. Bu nedenden dolayı kişiler burun estetiği(botoksu) tedavisi olmalı ve istenilen sağlık durumuna kavuşmalıdırlar.

Burun Estetiği Tedavisi

Burun estetik tedavisi kişilerin ihtiyaçlarından doğan bir tedavi olup aynı zamanda oldukça ideal bir işlemdir. Tıbbi veya Estetik olarak burunda bulunan  sorunları gidermek için tercih edilen bu tedavi ile kişiler iyi bir süreç atlatabilirler. Burun içinde kimi zaman kemik kıkırdak et ve bununla birlikte belirli sorunlar bulunabilir. Aynı zamanda estetik olarak ise kemer burun ucunda et, eğrilik gibi sorunlar gözlemlenebilir.

Bunlar kimi zaman genden dolayı olsa da kimi zaman ise kişinin günlük yaşamında başına gelen olumsuz durumlar halinde kendini gösterebilir. Bu durumlar ise kişiyi son derece olumsuz etkiler ve burun estetiği (botoksu)tedavisi olmaya iter. Bu tedavi ile birlikte kişi estetik veya tıbbi olarak istediği burun yapısına sahip olabilir.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/burun-estetigi-botoksu-1.jpg

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetik tedavisi son zamanlarda oldukça rağbet gören ve kişilerin ilgi odağı olan bir sistemdir. Bu tedaviye ihtiyaç duyan kişiler genel olarak burun yapısında tıbbi veya estetik olarak bir olumsuzluk yaşayan kimsedir. Burun estetiği(botoksu) tedavisi olacak kişilerin merak ettiği konulardan birisi tedavi masraf ve fiyatlarıdır. Bu tedaviyi olacak kişiler öncelikle detaylı ve kapsamlı bir araştırma içerisine girerek tecrübeli bir doktor adayı bulması tavsiye edilir. İyi bir doktor iyi bir tedavi olup aksi takdirde kişinin sağlık durumu olumsuz etkilenebilir.

Bu şekilde kişi hem kaliteli hizmet almış olup hem de bunu en uygun  fiyata getirmiş olur. Bununla birlikte burun estetiği(botoksu) tedavi fiyat konusunu etkileyen bir diğer faktör ise kişinin tercih etmiş olduğu klinik tercihi ve ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemidir. Burun estetik tedavisini yapacak hekim ile birlikte fiyat konusunu detaylı konuşarak istenilen bütçede tedavi şansı yakalayabilirsiniz.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/burun-estetigi-botoksu-2.jpg

Burun Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetik tedavisi olacak kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken belirli konular ve hususlar vardır. Kişiler bunlara dikkat ederek daha sağlıklı bir tedavi süreci ve iyileşme dönemi geçirmiş olurlar. Burun estetik tedavisi olacak kişiler tedavi öncesinde sigara ve alkol kullanımı en az seviyeye indirmeleri tavsiye edilir bunun nedeni ise sigaranın vücutta bulunan oksijen miktarını en az seviyeye indirmesidir. Oksijen miktarının vücutta düşmesi ile birlikte de kişinin iyileşme süresi uzayabilir.

Buda kişi için olumsuz bir durum olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda kişiler tedavi öncesi doktor ile iletişim halinde olup tedavi masrafları hakkında detaylı bir bilgi alması gerekir. Burun estetiği(botoksu) tedavisi öncesinde kişinin bu tedaviye engel herhangi bir sağlık sorunu var mı diye tespit edilir. Kişiye gerekli test ve tetkik işlemleri yapılarak kişide herhangi bir sağlık durumu yok ise tedavi yapılabilir.

Aynı zamanda burun estetik tedavi öncesinde kişi geçirmiş olduğu rahatsızları doktora bildirip var ise kullanılan ilaçlar hakkında da bilgi verilmesi gerekir. Bununla birlikte  Burun estetik tedavisi öncesi kişi doktor  ile  estetik sürecinin her ayrıntısını konuşmalı ve bu doğrultuda hareket etmelidir. Burun estetiği(botoksu) tedavisi olacak kişiler aynı zamanda burnun tedavi öncesi temiz ve bakımlı olması adına verilen sprey ve ilaçları kullanmalıdır. Bununla birlikte uygulanan burun estetik tedavisi bu uyarılara riayet edildiği takdirde son derece başarılı olabilir.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulanan burun estetik tedavisi öncesi dikkat edilmesi gerekenler olduğu gibi sonrasında buluna  süreçte kişiler içi son derece önemlidir. Burun estetik tedavisi olacak kişiler tedavi sonrası;

 • Aşırı gülme ve mimik hallerinden kaçınması gerekir.
 • Burun estetik tedavisi olan kimselerin gözlerinde şişlik veya morluk meydana gelebilir. Kişi bu durum karşısında telaşa kapılmamalıdır. Bu sorun zaman içinde kendiliğinden yok olarak gider.
 • Burun estetik tedavisi sonrası kişilerin dişlerinde ağrı veya sızı meydana gelebilir. Bu durum karşısında kişi yumuşak baskılı diş fırçası alıp aynı zamanda yumuşak bir şekilde fırçalaması tavsiye edilir.
 • Burun estetik ameliyat işleminden sonra kişinin burun içine tampon niyetine takılan hapşırma veya kaşınmaya neden olabilir. Bu sorun ise burun tamponu çıkardıktan sonra geçiş yapabilir. Kişinin burnunda tampon takılı ise hapşırmamak adına hapşırma giderici ilaçlar tercih edilir.
 • Estetik olarak tedaviye ihtiyaç duyan kimselere burun içi kemikleri sabit tutmak amacı ile konulan alçı veya sabit tutacaklar yedi ile on gün süre ile uğraştırır. Aynı  zamanda bu dokuların çıkarma işleminde kişi herhangi bir ağrı veya acı hissetmez.
 • Ameliyattan sonra kişinin burun içinde bulunan yaraların iyileşmesi ile kabuklanma meydana gelebilir. Aynı zamanda akıntılar nedeni ile ise kişi burun tıkanması ile karşı bir durum haline gelebilir.
 • Burun estetik ameliyatı sonrasında kişinin burun ucunda hissizlik veya ağrı meydana gelebilir. Ancak bu durum zaman içinde kaybolur.
 • Ameliyat işleminden sonra üç hafta gibi bir süre dar boğazlı kazak givi giysilerinden uzak durulması tavsiye edilir
 • Burun estetik ameliyat sonrası kişi sigara ve alkol kullanımına ara verilmesi gerekir.
 • Burun estetik ameliyatı sonrası kişilerin okula veya işe dönmesi kendileri iyi hissetmeleri ile değişen bir sistemdir. Ancak her ihtimale karşı kişiler iki hafta gibi bir süre dinlenmesi tavsiye edilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Uygulanan burun estetiği (botoksu)tedavisi genel olarak burnundan rahatsızlık duyan kimselere uygulanan bir işlemdir. Burnu yüz yapısına göre daha küçük veya daha büyük aynı zamanda çökelti eğrilik gibi sorunların bulunması nedeni ile kişiler burun estetiği ameliyatı olabilirler. Aynı zamanda bu tedaviyi olacak kişiler tedaviye engel herhangi bir sağlık sorunu olmayıp uygun şartları karşılaması gerekir.

Burun estetiği Nasıl Yapılır?

Kişilerin ihtiyaç duymuş olduğu burun estetik ameliyat işlemi iki farklı yöntem ile yapılır. Açık burun ameliyat işlemi ve kapalı burun ameliyat işlemi olarak bilinen bu tedavide son derce etkili birer işlemdir. Bu tedavilerden açık burun ameliyat ileri seviyede bulunan burun sorunları için tercih edilirken kapalı burun ameliyat işlemi ise daha az seviyede bulunan burun sorunları için tercih edilir.

Açık burun ameliyat işleminde buru  içinin görüleceği bir ortam hazır edilirken kapalı ameliyatta ise burun içine kesiler atılır ve genel anestezi altında bu işlem sürdürülür. Kapalı burun estetiği (botoksu) ameliyatında oluşabilecek şişlik ve yaralar en az seviyeye indirilir.

İnsanlar Neden Burun Estetiğine İhtiyaç Duyar

Kişilerin burnunda bulunan estetik sorunlar kemer et eğrilik veya tıbbi sorunlar olan kıkırdak kemik gibi etkenler kişileri günlük yaşamda oldukça olumsuz etkiler. Bu nedenden dolayı kişiler geliştirilen burun estetiği (botoksu)ameliyat tedavisine ihtiyaç duyarlar.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?