Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

All on Six İmplant - Gülüş Estetiği®

All on Six Implant

Geçmişte hareketli protezler diş kaybı olan kişiler için mevcut olan tek seçenekti. All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

Geçmişte hareketli protezler diş kaybı olan kişiler için mevcut olan tek seçenekti. All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

All on Six Implant

Geçmişte hareketli protezler diş kaybı olan kişiler için mevcut olan tek seçenekti. All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

10 ila 12 splintli krondan oluşan sabit bir köprüyü desteklemek için üst çeneye altı veya sekiz implant yerleştirebilir. Tedavinin altı mı yoksa sekiz mi olduğu, gereken arkın boyutuna ve hastanın maksillasındaki kemiğin kalitesine ve miktarına bağlı olacaktır. Kemiğin az olduğu durumlarda, cerrahlar All on Six implant cerrahisi öncesi veya sırasında kemik greftleri ile kemik ekleyebilirler.

All on Six İmplant Nasıl Uygulanır?

Sinüs lifting, cerrahi aletlerle dental All on Six implant için gerekli boşlukları oluşturmak için maksilladaki sinüs zarını kaldırmak için iyi bir seçenektir. Hibrit bir protezi desteklemek için çene kemiğine en az dört implant yerleştirilebilir, ancak kemik kaybını durdurmak ve takviye sağlamak için mümkün olduğunda daha fazla implant yerleştirilmesi tercih edilir.

Videolar ile teknisyenlerin 6 implant tarafından desteklenen hibrit bir protez tasarlamak için CAD/CAM yazılımının nasıl kullanıldığı izlenebilir. Hibrit protez, All on Six implant birleştirmek için dahili bir titanyum çubuk kullanır, bu da onları karşılıklı olarak destekleyici hale getirir, böylece rijitliği ve stabiliteyi arttırır. CAD/CAM tasarımı hassasiyeti artırır ve protezin daha fazla konfor ve dayanıklılığını sağlayarak uzun vadeli implant başarısı şansını artırır.

İmplantlarda Hibrit Protez

Hibrit All on Six implant protezleri; Kemiğe cerrahi olarak yerleştirilen diş implantları, üstteki protezler için çapa görevi görür. Bu, genel olarak çiğneme, konuşma ve işlevde destek sağlar. Ne kadar çok implant yerleştirilirse, protezin yumuşak dokuya dayanma ihtiyacı o kadar az olur ve hastanın konforu o kadar artar. İmplant destekli protezler sabit veya hareketli olabilir. Bazılarının daha fazla güç için titanyum çerçeveleri vardır.

Belirtildiği gibi 6-8 üstte ve 2-6 altta olmak üzere ne kadar çok implant yerleştirilirse, protezinizin vidalanma olasılığı o kadar yüksek, dokuya daha az bağımlı ve güvenilir olacaktır. İşlevi stabildir ve yüz ve yumuşak doku desteği sağlar. All on Six implant bir takma dişi destekleyebilir; ancak dişeti dokusu tarafından desteklenmesi gerekir. Dört diş implantı, protezin diş eti çizgisinin üzerinde durmasını sağlayarak işlev sırasında ek konfor ve stabilite sağlar.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/all-on-six-implant-1.jpg

Porselen Diş İmplantı

Porselen diş implantı: Bu seçenek en doğal ve gerçek dişlere en yakın olanıdır. Çenedeki implantlar ayrı ayrı yerleştirilir ve porselen dişlerin takıldığı titanyum çerçeveler ile birbirine bağlanır. Diş eti dokusuna dayalı değildirler; daha gerçekçi görünür, yüz desteği sağlar ve kesinlikle vidalanabilir. Bu porselen köprüler altlarında periyodik temizlik için çıkarılır. Üstte 8, altta 6 olmak üzere birden fazla implant gerektirdiği için en ucuz ama en doğal protez seçeneğidir.

Hareketli Protez (Üst Eklenti)

Çıkarılabilir bir protezi destekleyen diş implantları, hâlihazırda çıkarılabilir protezleri olan ve retansiyonu zayıf olan yaşlı hastalar için iyi bir alternatiftir. Protezi diş implantları ile destekleyerek, çiğneme veya konuşma sırasında istem dışı hareketlerden kaçınarak yapışmayı iyileştirir. Yaşlı erişkinlerde, kemik kaybını telafi etmek ve hastanın yüz profilini eski haline getirmek için sahte bir sakız kullanılır.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/all-on-six-implant-2.jpg

All-on-6 Süreci Ne Kadar Sürer?

Sürecin ilk aşaması diş implantlarının yerleştirilmesidir. Bu aşama için hasta üç ila beş günlük bir konaklama planlamalıdır. İmplantlar kemikle kemikleştikten sonra (alt çene implantları için üç ay / üst çene implantları için altı ay) hasta kesin protez için evine dönebilir. Hasta tedavinin son aşaması için  bir hafta kalmayı planlamalıdır.

All on 6’nın Fiyatı Ne Kadar?

 

All on Six implant tedavisinin ücretleri ile ilgili tüm sorularınız için doktorunuza danışabilirsiniz. Ekiplerden biri bu süreçte size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Panoramik bir radyografi göndererek, size bir maliyet tahmini için yüksek düzeyde doğruluk sağlanabilir.

All-on-6, bir veya her iki çenede çok çeşitli dişleri kaybettikten sonra bir kişinin ağzını yeniden oluşturmak için yapılan bir diş implantı prosedürüdür. Bu tedavi size tüm dişlerinizi doğal görünümlü, doğal hisseden altı diş implantı ile değiştirme seçeneği sunar.

All-on-6 implantlar genellikle kemik grefti gerektirmez, bu nedenle çenede düşük kemik yoğunluğu veya hacmi olan hastalar için yeterli çözünürlüğe sahip olacaktır. Tüm prosedür tek bir günde tamamlanabilir. Klinikte yapıldığında genellikle 2-4 saat arasında sürer.

All-in-6 dental implant prosedürü bazen kemik grefti gerektirmese de, kemik yoğunluğuna bağlı olarak gerekli olacaktır. İnsanların ağızları aynı değildir, bu nedenle prosedüre başlamadan önce doktorunuz sizi iyice değerlendirmelidir.

İşlem 2-6 saat arasında sürebilir ve işlem sırasında ara verebilirsiniz. All on Six implant doğal faydalarından bazıları şunlardır; hızlı iyileşme, tekrar yemek yeme ve konuşma keyfi, çıkarılabilir protezlere ihtiyaç duymadan inci beyazı bir gülümseme elde edilir.

All-on 6 İmplant Tekniği

Altı implant üzerinde teknik; Üst çeneye 6, alt çeneye 6 implant yerleştirilmesine dayanır. All-on 6 implant tekniği ile en az 5 hafta sonra alt çeneye, en az 12 hafta sonra üst çeneye kalıcı sabit protez kullanılabilir. Protezinin aynı gün içinde yerleştirilmesini sağlayan bu yöntem son teknoloji bir tekniktir. Özellikle arka diş bölgelerinde kemik kaybı olan hastalarımız için sabit diş kullanımı uygun bir tekniktir.

All On Six implant, bir veya her iki çenede önemli sayıda diş kaybettiğinde bir kişinin ağzını tekrardan yapılandırmak adına uygulanan bir diş işlemidir. Bu prosedür, hastaya tüm dişlerini altı doğal görünümlü ve duygulu diş implantı ile değiştirme seçeneği sunar. 6 implant üzerine sabit bir protez genellikle kemik grefti gerektirmez, bu nedenle düşük kemik yoğunluğu veya düşük çene hacmi olan hastalar için mükemmel bir çözümdür.

Herkes implant tedavisine aday olamaz. Uyuşturucu bağımlısı veya şeker hastasıysanız bu işlem için ideal bir aday olmayabilirsiniz. Eksik dişlerini doldurmakta olan veya kalan dişlerini çıkarıp implant ile değiştirmeyi planlayan hastalara tedavi önerilmektedir. All-on-6 tedavisi, geleneksel protezlere alternatif olarak uzun süreli stabil tedavi sunar.

All on 6 İmplant Tekniğinin Prosedürü Nedir?

İmplant prosedürü tamamen dişsiz hastalara dört veya altı implant yerleştirilmesi esasına dayanır. Aynı gün belirli açılarla yerleştirilirler ve ardından protez sabitlenir. Hastalar istemedikçe veya doktorlarımız çıkarmadıkça sabit protezler hareket etmez. İmplantları aynı gün kullanmak mümkündür.

Tedavi sırasında ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunla karşılaşmamak için tedavi planlanmadan önce röntgen kemik muayenesi yapılır. Bu süreçte ileri teknoloji sistemler kullanılır. Tedavi süreci kemiğin kalınlığı ve yüksekliği dikkate alınarak planlanır.

All On 6 Tekniğini Uygulayabilen Kişiler Kimlerdir?

Dental implant ameliyatına engeli olmayan hastalar için uygundur. Bu nedenle sistemik hastalığı olmayan ve yeterli kemik hacmine sahip hastalara bu teknik uygulanabilir. Bu tedaviyi gerektiren durumlar şunlardır;

Çeneleri tamamen dişsiz olan hastalarımızın küçük azı dişlerinin ortasında yeterli kemik ve yoğunluk varsa bu yöntem uygulanabilir.

 • Diş çekimi sonrası çekim yuvalarında iyi bir temizlik yapılabilirse bu teknik uygulanabilir.
 • Hastanın ağız hijyeni iyiyse ve enjekte edilirse uygulanabilir.
 • Bu teknik, sabit geçici protezler için donanımlı bir laboratuvar varsa uygulanabilir.

All On 6 Tekniği ile İmplant Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

 

All on Six implant tedavisinde ağırlıklı olarak hastalara klinik ve radyolojik incelemeler yapılır. BT taramaları ile ölçüm alarak hastalara uygun planlamalar yapılır. Ardından 4 veya 6 implant yerleştirdikten sonra implantların üzerine diş protezini sabitlenir. Daimi dişlerin hazırlanması ortalama 10-12 gün süren özel provalarla devam eder. Yaklaşık 3 ay sonra; Hastalara kalıcı protezler uygulanır.

All on 6 Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

All on 6 tekniğinin kişilere sağladığı bazı avantajlar vardır. Bunlar;

 • Hızlı iyileşme gösterir.
 • Size yemek yeme ve sohbet etme zevkini geri verir.
 • İnci gibi beyaz bir gülümsemeye sahip olacaksınız.
 • Çıkarılabilir protezler gerekli değildir.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?