Pzt - Cmt08:00 - 19:00
AdresKızılay Mah. İzmir-1 Cad. Çankaya/Ankara

All on Four İmplant - Gülüş Estetiği®

All on Four Implant

Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır. 4 veya 5 diş implantının yerleştirilmesi, dişlerin açılı yerleştirilmesinden oluşan bir tekniktir. En posterior implantların bu açılandırılması şu şekilde anatomik alanlardan kaçınmak için yapılır

 • Yukarıda: Sinüs kaldırma gibi kemik grefti ihtiyacını önlemek için.
 • Alt: Alt molar bölgede mevcut kemik yüksekliğinin olmaması için yapılır.

Normalde klasik teknikle 4 diş implantı yerleştirilir, ancak bazen 5 implant daha yerleştirilebilir. Tüm bu faktörler hastanın kemiğine, hem yüksekliğine, genişliğine hem de mevcut kemik yoğunluğuna bağlıdır. Bu dental implantların üzerine abutment veya spacer yerleştirilir ve üzerlerine vidalı hibrit protez yapılır. All on four implant tekniği, hastanın aynı gün diş kliniğinden sabit dişlerle çıkmasını sağlar.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

All on Four Implant

Sabit Dişler için Kaç İmplant Gerekir?

Normalde ve özellikle azı dişlerinde yeterli kemik varsa, 6 ve 8 numara implantlar “geleneksel” bir tedavi ile yerleştirilmelidir. All on four tekniğinde, kemik maksilladan daha gözenekli olduğu için maksillaya 4 veya 5 dental implant yerleştirilmelidir.

Çenede Sabit Dişler için Kaç İmplant Gerekir?

Geleneksel tedavi için normalde maksimum 6 implant yerleştirilir. Çenede All on four implant tekniği ile sadece 4 veya 5 diş implantına ihtiyaç duyulur.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/all-on-four-implant-2.jpg

All on Four Tekniği Ne Zaman Kullanılır?

Bu teknik tüm hastalar için endike değildir, sadece maksilla veya mandibulanın arka bölgesinde kemiği olmayan ve kemik rejenerasyon prosedürlerine girmek istemeyenler için endikedir. Molar bölgeye implant yerleştirmek için yeterli kemiği olan hastalarda önerilir.

Bu tekniğin nedeni veya açıklaması, azı dişlerinin genellikle aşağıdan desteklenmemesidir. Bu çıkıntı kol hareket ettikçe protezin o bölgede kırılmasına neden olabilir ve genellikle yapısal olarak daha zayıf bir bölgedir ve hibrit protezin o bölgede kırılmasına neden olur.

Dört tekniği de kullanmayı düşünüyorsanız mevcut çalışmalar sadece mandibulada 10 yıllık ve maksillada 5 yıllık bir takip ile bir inceleme sunar. Orta vadede (3-4 yıl) başarı oranı %96,3 ile %100 arasında değişir. Uzun vadede (5 ila 10 yıl) aralık %94,8 ile %98 arasındadır.

Bu başarı mantıksal olarak, diş hekiminin ve hastanın yılda en az bir kez kontrol edilmesi ve dişlerini çektirmek ve temizlemek için diş kliniğine gitmesi gereken iyi bir bakıma bağlıdır.

All on four Tekniği Nasıl Planlanır ve Uygulanır?

 

All on four implant tekniğini planlamanın ilk adımı, hastanın kemiğini ilk kez görmek için panoramik bir radyografi çekmek ve hastanın all on four tekniğine mi yoksa geleneksel implant tekniğine mi aday olduğunu değerlendirilmesidir. Ardından, diş kliniğinde tedavi edilecek maksillanın dental veya 3D CT taraması yapılır.

https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2022/02/all-on-six-implant-2.jpg

Bu araçla cerrahlar vakayı kişiselleştirilmiş bir şekilde planlayacak ve kemiğin yükseklik, genişlik ve kemik yoğunluğu açısından nasıl olduğunu analiz edecektir. Daha sonra All on four implant ameliyatında yerleştirilen implantları desteklemek için geçici bir protez yapılır.

Bu geçici protez, diş implantları düzgün bir şekilde iyileşene kadar en az 3-4 ay sürmelidir ve kesin hibrit protez ile başlanır.

All On Four İmplantın Avantajları

Bu All on four implant tekniği, geleneksel implantlara göre bir dizi avantaj sunar.

 • Kesin proteze kadar daha kısa tedavi süresi.
 • Geleneksel tekniğe göre daha basit cerrahi.
 • Dental kemik greftlerinden kaçınma imkânı.
 • Diş implantları, gerekirse diş çekimleri ile aynı gün yerleştirilir.
 • Sadece 4 veya 5 dental implanta ihtiyaç duyarlar, bu nedenle geleneksel tekniğe sahip 6 veya 8 implanta kıyasla tasarruf sağlar.
 • Aynı gün ilk andan itibaren sabit dişler ve vidalı hibrit protezlerle gülümseme sağlar.
 • Her gün takıp çıkarmanız gerekmeyen sabit protezdir.

All On Four İmplantın Dezavantajları

Molar bölgesindeki protezin köşeli olmasından dolayı desteksiz kalmasına neden olan açılı posterior implantlardır. Şişme, yıllarca yıpranma, yırtılma veya ayrılma ile sonuçlanabilir.

Sadece 4 implantta sabit protez olduğu için başarısızlık durumunda yerleştirme ameliyatı için tekrar yeni bir diş implantı gönderilmelidir. Yerleştirilen hibrit protezlerin her zaman altında gıda birikebileceği yalancı pembe diş etleri vardır.

All on four implant tekniği ile ilgileniyorsanız ve  diş implantlarını güvenli bir şekilde yerleştirmek için uygun bir klinik bulmanız önerilir.

All on four implant ve hatta All-in-4, işlevi dişlerinin çoğunu kaybetmiş veya dişlerini doğrudan çekmek isteyen kişilerde tam arkları rehabilite etmek olan yeni bir dental implantoloji tekniği olarak kullanılır.

All on four implant ve All on Six implantoloji tekniklerini öğrenmek için kliniklere birçok hasta gelmekte ve bu tedavi ile ihtiyaçlarına göre fiyat teklifi almaktadır.

Bu nedenle uzman ekipler bu tekniğin nelerden oluştuğunu göstermeye ve hepsinden önemlisi All on Four’un fiyatını ve başlıca avantaj ve dezavantajlarını öğrenmenize yardımcı olur.

Eksik diş problemlerini tamamen çözmek için son teknoloji ekipman ve malzemelerle çalışan minimal invaziv bir implantoloji tedavisinden oluşur. Bu diş ameliyatı tek bir günde gerçekleştirilir ve alt ve üst kemerlerdeki tüm dişlerin daha az sayıda implant ile değiştirilmesinden oluşur.

All-on-4 ve All-on-6 Diş İmplantolojisi

Adını her çenede dört implant kullanılmasından almıştır. Her hastaya bağlı olarak 6 adede kadar implant kullanılmasının gerekli olduğu durumlar vardır. Dentin eksikliği olan tüm insanlar için güvenli ve etkili olan %95 başarı oranıyla klinik olarak kanıtlanmış bir tedavidir.

Kullanılan implantlar, reddetme veya alerji olmadan çok olumlu sonuçlarla kemiğe entegrasyona izin veren çok dirençli ve biyouyumlu bir malzeme olan titanyumdan yapılmıştır. Bu tedavideki fark, dört implanttan ikisinin eğiminde yatar.

Bu tedaviyi gerçekleştirmenin ilk adımı, diş kliniğinin profesyonel ekibinden çok önemli iki kişinin yardımını gerektirir: diş hekimi ve hijyenist. İhtiyacı olan hastaya bilinçli sedasyon ile anestezi sağlamaktan sorumlu olacaklardır.

Hasta uyuşturulduktan sonra diş parçaları (varsa) çıkarılacak ve ardından protezi tutacak implantlar yerleştirilecektir. İmplant bir kök görevi görür ve böylece dişin doğal kökünün yerini almayı başarır. Ağrısız bir işlemdir ve hastalarımız tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Ameliyat sonunda implantlar başarılı bir şekilde iyileşene kadar geçici bir protez yerleştirilir.

All-on-4 İmplant Tedavisi

Bu teknik sayesinde All on four implant tedavisi gören kişi sadece 1 gün içerisinde evine yeni bir gülümsemeyle dönecektir. Geçici protezler, implantlar kemiğe entegre olana kadar (osseointegrasyon) tamamen işlevsel dişler gibi davranacaktır. Bütünleştirildikten sonra geçici protez, kesin olanla değiştirilir.

Geleneksel hareketli protezler, kaybedilen dişlerin tüm bir bileşenini etkili bir şekilde değiştirebilse de, All on 4 tekniği, tam bir diş setini yeniden yapılandırmak için stabil ve kalıcı bir işlem sunar. Bu, kişilere dişlerine sahip olma hissi verir ve tekrar güvenle yiyip konuşabildikleri için daha iyi bir yaşam kalitesi sağlar. All on four implant ile protez yapıştırıcısı kullanmanıza veya protezleri çıkarmanıza gerek yoktur. Yedek dişler de bazı doğal dişler gibi kullanılmaktadır.

All On 4 Tedavi Süreci

Tüm süreç tek bir günde tamamlanabilir ve genellikle 2-4 saat sürer. All on four implant prosedürü genellikle kemik grefti gerektirmese de kişinin kemik yoğunluğuna bağlı olarak gerekli olabilir. İki ağız aynı değildir, bu nedenle diş hekiminizin işleme başlamadan önce ağzınızı dikkatlice değerlendirmesi önemlidir. İmplantlar iyileştikten sonra, diş köprüsü veya takma diş üzerinde çıkarılabilir bir solüsyon gibi kalıcı bir solüsyonla implantlara yapıştırılır.

Ameliyattan sonraki ilk 3 ayda ağız iyileşecek ve kemik ve diş etleri yeni apareylere uyum sağlamak için şekil değiştirecektir. Bu süre içinde kişiler çok yumuşak ya da sert yiyecekler yememeye dikkat etmelidir. Hastalar işlemden sonra biraz rahatsızlık ve şişlik beklemelidir.

Çoğu hasta için rahatsızlık bir hafta sonra azalır. İşlem sonrası hastaların özellikle ilk 3 ayda diş hekimini sık sık ziyaret etmesi gerekecektir. Herhangi bir komplikasyon veya enfeksiyondan kaçınmak için bir sorun varsa derhal diş hekiminize başvurmanız çok önemlidir. Diş implantları yerleştirildiğinde diş hekimine yapılan ziyaretler önemli ölçüde azalır ve daha fazla rahatsızlık veya ağrı olmaz.

Bizimle İletişime Geçin!

0536 421 75 78

Online Randevu Formu

Gülüş Estetiği’ne bir ziyaret randevusu oluşturun, aşağıdaki formu doldurun, ihtiyacınız olan müdahale ile ilgili olarak sizinle iletişime geçelim.
  Diğer Tedavilere Göz at

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-tasarimi-tedaviler-resim.png

  Gülüş Tasarımı

  Gülüş tasarımı günümüzde en sık tercih edilen diş tedavisi seçeneklerinden biridir. Bu tedavi şekli hem fiziksel sağlık açısından hem de kişinin kendini ruhsal olarak iyi hissetmesi bakımından çok önemlidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dental-implant-tedaviler-1.png

  Dental İmplant

  Dental implant farklı sebeplerle kaybetmiş olduğunuz dişlerini var ise probleminizi implant tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim.png

  E-max Lamine

  E-max lamine, doğal ve gerçekçi bir gülümseme ile sonuçlanan özel seramiklerle kullanılan bir tedavi yöntemidir. Dayanıklıdır ve metal içermez.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/hollywood-smile-tedaviler-resim.png

  Hollywood Smile

  Hollywod smile göz kamaştırıcı etkisi öne çıkan bir özellik haline gelmiş durumdadır. Farklı geçmişler de ve çeşitli yaşlardan ünlüler ve a-lister’lar, sevimli inci beyazları ve göz alıcı gülümsemeleri ile filmlerin ekranlarına ve sahnelerini hakim olmuştur

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/home-service-1.png

  Zirkonyum Veneers

  Zirkonyum veneers, son zamanlarda diş kaplamalarında ve implant tedavilerinde yaygın olarak kullanılan bir malzeme olarak ortaya çıkmıştır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-four-implant-tedaviler-resim-1.png

  All on Four İmplant

  Bu teknik, implantolojide, dişleri olmayan veya tam ağız ameliyatına ihtiyaç duyan hastalarda arkları rehabilite etmek için kullanılır

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/all-on-six-implant-tedaviler-resim.png

  All on Six İmplant

  All on 4 ve All on Six implant (diş implantlarında sabit protezler) gibi dental implant sistemlerinin yeni konseptler, mevcut kemiğin kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve hastalara çekilmesi gerekmeyen dişlerle güçlü ve stabil bir kapanış sağlamak için harika bir çözümdür.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/digital-smile-design-tedaviler-resim-1.png

  Digital Smile Design

  Digital smile design, diş hekimliğinde kullanılan ve diş tedavisinden sonra dişlerinizin ve ağzınızın nasıl görüneceğini doğru bir şekilde görselleştirmenizi sağlayan bir yazılımdır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/diseti-estetigi-tedaviler-resim.png

  Diş Eti Estetiği

  Gülümseme ile ilgili olarak dişleri büyütmek için özellikle ön kısımdaki bir diş eti parçasının çıkarılması ameliyatıdır. Diş eti ileri düzey gözüken hastalara uygulanır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/kemik-grefti-tedaviler-resim.png

  Kemik Grefti

  Bir dişin kaybı veya yaralanmasından sonra oluşan kemik kaybı nedeniyle implantın yerleştirilmesi öncesinde veya sırasında kemik eklenmesidir.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/ortognatik-cerrahi-tedaviler-resim.png

  Ortognatik Cerrahi

  Çenenin doğumsal ve sonradan oluşan bozukluklarını, birbirlerine ve yüzün bütününe olan uyumunu, fonksiyonel bozuklukları ve deformitelerin düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardır.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/dis-beyazlatma-bleaching-tedaviler-resim.png

  Diş Beyazlatma (Bleaching)

  Diş beyazlatma (bleaching) nelerden oluşmaktadır? Diş beyazlatma, mine tabakasının kaybı nedeniyle koyulaşan dişlere uygulanan diş estetiği tedavisidir. Diş yüzeyinden iç ve dış lekelerin çıkarılmasından oluşur.

  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2021/10/gulus-estetigi-logo.png

  ”Gülüş Estetiği! her şey’den önce güzel gülüşler yaratmak için kuruldu.”

  24/7 Acil WhatsApp hattı!
  Gülüş Estetiği Hakkında
  Ödüllerimiz
  https://www.gulusestetigi.net/wp-content/uploads/2020/01/img-award.png

  En İyi Hasta Bakımı 2019
  En İyi Uygulama ve En İyi Ekip 2018
  En İyi Ekip ve Uygulama 2017

  Çalışma saatleri
  bt_bb_section_top_section_coverage_image
  Görüşme Başlat
  🦷 Size Yardımcı Olmak İsteriz
  Merhaba🦷
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?